Papildināts – Uzvara arī Ogrē

21.03.2008 22:04

0

Šodien Ogrē norisinājās Latvijas hokeja čempionāta finālsērijas otrā spēle starp komandām “Liepājas metalurgs” un “ASK/Ogre”. Šoreiz  spēkošanās bija daudz līdzīgāka, bet uzvaru atkal izcīnīja metalurgi. Trešdienas asumi spēlē visai būtiski ietekmēja “Liepājas metalurga” sastāvu, jo par saņemto 10 minūšu noraidījumu vakar laukumā nedrīkstēja doties gan regulārās sezonas, gan izslēgšanas spēļu rezultatīvākais metalurgs Lelens.

Komandas galvenais treneris Vladimirs Golubovičs jau preses konferencē pēc pirmā mača spēlētājam veltīja bargu kritiku, norādot, ka jau trešo gadu pēc kārtas Lelens izslēgšanas spēlēs šādi pieviļ savu komandu. Nevarēja spēlēt arī Mihailovs, tādējādi mūsējo komandas tiltiņam bija jālāpa robi divās maiņās. Aizstājējus bija viegli prognozēt – tie bija uzbrucēji Koreškovs un Feoktistovs.

Cīņas ievadā uz mirkli varēja šķist, ka laukumā turpinās pirmā mača asā cīņa, bet, neskatoties uz dažiem ātriem noraidījumiem, no divas dienas senās spriedzes nebija ne vēsts. Spēle bija pat pārlieku mierīga, bet abu komandu aktivitātes uzplaiksnījumi galvenokārt bija pretinieku noraidījumu laikā. Liepājniekiem saspēle nevedās – laikam jau pārāk maz laika bija, lai iespēlētu jaunos virknējumus. Pirmā maiņa gan joprojām bīstami darbojās pretinieku vārtu tuvumā, bet vakar uzmanīgāk spēlēja gan ogrēniešu aizsargi, gan arī vārtsargs Legzda. Vienreiz ogrēniešu vārtu vīrs gan kļūdījās, un pēc Kuļibabas uzmetiena no zilās līnijas metalurgi izvirzījās vadībā – 1:0.

Otrajā trešdaļā cīņa kļuva dinamiskāka, un, lai arī pirms pēdējā perioda vadību saglabāja metalurgi, arī laukuma saimnieki apliecināja, ka prot sagaidīt savu oponentu kļūdas. Trešdaļas vidū savu vārtu priekšā pagalam nevarīgs izrādījās Kniksts, un mājinieki panāca 1:1, bet viņu prieki atkal nebija ilgi, drīz vien Kiriļenko atguva mūsējiem vadību. Tad sekoja viens no metalurgu firmas gājieniem – vārtu guvums mazākumā. Kombināciju ar savu aktivitāti iesāka Mamonovs, turpināja un pabeidza Pliskausks, bet pa vidu rezultativitātes punktu nopelnīja arī Gubins – 3:1. Taču, arī dodoties otrajā pārtraukumā, liepājnieki bija vadībā tikai ar vienu vārtu pārsvaru, jo vienu no retajām Žabotinska kļūdām izmantoja Ignatovičs, raidot ripu vārtos Dimam starp kājsargiem – 3:2.

Līdz ar to šovakar pirms pēdējās trešdaļas mača intriga vēl nebija mirusi. Komandas ar retiem izņēmumiem darbojās ļoti disciplinēti un centās spēlēt uzmanīgi. Cīņas estētikai tas par labu nenāca, taču izslēgšanas spēlēs atbildības nasta bieži vien dominē pār vizuālo pievilcību. Trešajā periodā pie pretinieku zonas zilās līnijas dežurējošais Smirnovs vēlreiz sodīja mājiniekus par nolaidību aizsardzībā, izvirzot metalurgus vadībā ar divu vārtu pārsvaru – 4:2. Ūdenim smeļoties mutē, bebri nemetās atspēlēties pa galvu, pa kaklu, bet apgriezienus palielināja gan un sagaidīja savu izdevību, spēlējot pret metalurgu ceturto virknējumu – 4:3. Pirmo reizi šosezon ogrēnieši metalurgu vārtos ieraidīja vairāk par divām ripām, bet uzvarēt tas viņiem nelīdzēja. Viesiem spēlējot vairākumā, mājinieki vēlreiz pārkāpa noteikumus, un metalurgi aizturētā soda laikā panāca mača beigu rezultātu 5:3. Pēc ilgstoša uzbrukuma precīzs no vārtu priekšas bija Koreškovs.

Pēdējo astoņu minūšu laikā mūsējiem vairāk nācās domāt par aizsardzību, bet Žabotinskis vairs netika pārspēts.

Līdz ar to rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām ir kļuvis 2:0 “Liepājas metalurga” labā. Fināla trešā spēle svētdien pulksten 14 norisināsies Liepājā.

Savukārt cīņā par 3.vietu “Rīga 2000” spraigā cīņā ar 3:2 pieveica komandu “Latgale”.

“ASK/Ogre” – “Liepājas metalurgs” 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Vārtu guvēji: 12:02 Kuļibaba (Grāvītis, Gubins) – 0:1; 29:26 – 1:1, 29:52 Kiriļenko (Pliskausks, Smirnovs) – 1:2, 33:29 Pliskausks (Mamonovs, Gubins) – 1:3, 35:27 – 2:3; 41:04 Smirnovs (Kniksts, Kiriļenko) – 2:4, 47:07 –3:4, 52:01 Koreškovs (Gubins, Feoktistovs) – 3:5.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis, uzbrucēji – Valērijs Fiļimonovs, Juris Ozols, Vladimirs Mamonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, uzbrucēji – Dmitrijs Kiriļenko, Darjus Pliskausks, Andrejs Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Sergejs Gubins, Ruslans Borisenko, uzbrucēji – Māris Grāvītis, Valērijs Kuļibaba, Sergejs Daņilovs; ceturtā maiņa: aizsargi – Māris Jass, Sergejs Tjoluškins, uzbrucēji – Pavlo Borisenko, Valentīns Feoktistovs, Oļegs Koreškovs.

SK “Liepājas metalurgs” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Spēle noritēja pēc līdzīga scenārija kā Liepājā, tikai ogrēnieši labāk izmantoja savas vārtu gūšanas iespējas. Kopumā mēs tomēr kontrolējām mača gaitu. Ar diskvalificētajiem spēlētājiem sanāca laime nelaimē – trīs vārtus guva otrā maiņa, kurā Lelenu aizstāja Kiriļenko.

Andris Sudmalis,

Iespējams, svarīgākos vārtus šodienas spēlē guva otrās maiņas uzbrucējs Andrejs Smirnovs (no labās).