Papildināts – Uzvaras tiesu no fināla

10.03.2008 21:33

0

Pēc šodienas uzvaras Latvijas atklātā hokeja čempionāta pusfinālā izbraukumā pret “Latgales” hokejistiem “Liepājas metalurgs” ir vairs tikai vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas finālā. Šovakar liepājniekiem atkal nācās atcerēties, kā tas ir – spēlēt izbraukumā. Iepriekšējo “Samsung” premjerlīgas spēli viesos mūsējie aizvadīja 26.janvārī pret komandu “Rīga 2000”. Ja kopumā “Liepājas metalurgam” par izbraukuma spēļu statistiku nav pamata sūdzēties (17 spēlēs 14 uzvaras), tad par trim viesošanās reizēm Daugavpilī atmiņas ir nepatīkamākas.

Pirmajā cīņā 15.septembrī Vents Feldmanis pamatlaika izskaņā izlīdzināja rezultātu (4:4), bet Dmitrijs Kiriļenko pēcspēles metienos nodrošināja viesiem uzvaru. Līdzīga abu komandu cīkstēšanās norisinājās arī nākamajā dienā, un šoreiz metalurgiem pēdējās trešdaļas izskaņā izdevās gūt pat divus vārtus, bet tas neglāba no zaudējuma pamatlaikā – 6:7. Trešā un līdz vakardienai pēdējā “Liepājas metalurga” viesošanās Daugavpilī beidzās ar mūsējo pamatīgu nokautu – pirmo 22 minūšu laikā trīs ripas ielaida Žabotinskis, tikpat sameta arī Stiģim, bet liepājnieki goda vārtus guva vienīgi spēles izskaņā – 1:6.

Šovakar “Latgales” vārtos stājās viens no galvenajiem varoņiem daugavpiliešu rindās pēdējā ceturtdaļfināla spēlē pret “LSPA/Rīgu” – Aleksejs Terentjevs, bet mūsējo sastāvā izmaiņu nebija. Jau sestdien Liepājā pirmajā trešdaļā bija vērojams mazrezultatīvs hokejs, bet vakar pirmo 20 minūšu laikā abas komandas vispār palika uz nulles. Metalurgu spiediens uz pretinieku vārtiem gan bija vērā ņemams, bet pārspēt liepājnieku kādreizējo vārtu sargātāju neizdevās. Tad sekoja viesu noraidījumi (metalurgi piecreiz devās uz noraidīto soliņa, turklāt lielākie grēkotāji bija uzbrucēji), un, ilgstoši spēlējot nepilnā sastāvā, cīņas pavediens bija pazudis.

Lai arī metalurgi ir šā pāra neapšaubāmi favorīti, 0:0 ir bīstams rezultāts, jo pietiek ar vienu kļūdu aizsardzībā, nelielu pretinieku veiksmes devu un pašaizliedzību, lai taptu sensācija. Tādēļ bija svarīgi pēc iespējas ātrāk atklāt rezultātu. Bieži vien metalurgu uzbrucējiem grūtos brīžos nāk talkā aizsargi, bet šoreiz rezultātu atklāja Ozols. Savukārt perioda vidusdaļā Grāvītis apliecināja, ka daugavpiliešu trenerim Igoram Smirnovam bija taisnība, sakot, ka liepājnieku ceturtā maiņa “Latgalē” būtu pirmais virknējums – 2:0 mūsējo labā. Diemžēl līdz pārtraukumam divu ripu pārsvaru liepājnieki nenoturēja – 33 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām mājinieki, spēlējot mazākumā, samazināja rezultāta starpību līdz 1:2. Lai arī iegūts nebija daudz, šo minimālo pārsvaru metalurgi lielā mērā izcīnīja ar savu disciplinētību – ja puse no perioda jāaizvada nepilnā sastāva, tad ir grūti izveidot ko prātīgu, toties otrajā trešdaļā liepājnieki nopelnīja tikai vienu noraidījumu.

Pēdējā trešdaļā līdzīga cīkstēšanās faktiski bija tikai līdz viesu trešajiem vārtiem – atzīmējās čempionāta labākais snaiperis Lelens, bet vārtsargs Žabotinskis otro spēli pēc kārtas rezultatīvi piespēlēja. Mača izskaņā daugavpilieši, šķiet, vairs neticēja brīnumam, un Ozols ar Ļepihovu palielināja metalurgu pārsvaru. Interesanti notikumi risinājās “Samsung” premjerlīgas otrajā pusfinālā, kurā spēkiem mērojas pērnā gada finālistes – komandas “ASK/Ogre” un “Rīga 2000”. Valsts čempioni rīdzinieki vēl pamatlaika pēdējā minūtē bija vadībā ar 5:3, bet laukuma saimnieki ogrēnieši 42 sekunžu laikā panāca izlīdzinājumu. Pagarinājumā bebri iemeta trešo ripu pēc kārtas un uzvarēja ar 6:5, sērijā izvirzoties vadībā ar 1:0.

Pusfināla sēriju pret “Latgali” mūsējie ir apņēmības pilni pabeigt jau trešdien pulksten 18.30 savā laukumā.

“Latgale” – “Liepājas metalurgs” 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Vārtu guvēji: 24:58 Ozols (Ivanovs, Fiļimonovs) – 0:1, 33:06 Grāvītis (Kuļibaba) – 0:2, 1:2 – 39:27; 44:52 Lelens (Kuļibaba, Žabotinskis) – 1:3, 51:29 Ozols (Mamonovs, Fiļimonovs) – 1:4, 53:24 Ļepihovs (Jass) – 1:5.”Liepājas metalurgs”: vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi – Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis, uzbrucēji – Valērijs Fiļimonovs, Juris Ozols, Vladimirs Mamonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, uzbrucēji – Darjus Lelens, Darjus Pliskausks, Andrejs Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Māris Jass, Sergejs Tjoluškins, uzbrucēji – Dmitrijs Kiriļenko, Konstantīns Mihailovs, Genādijs Ļepihovs; ceturtā maiņa: aizsargi – Georgijs Čirkovs, Ruslans Borisenko, uzbrucēji – Pavlo Borisenko, Valērijs Kuļibaba, Māris Grāvītis.