Pārtrauc favorītu uzvaru sēriju

02.11.2009 07:00

SK “Liepājas metalurgs” hokejisti Baltkrievijas čempionāta pēdējā spēlē pirms gandrīz divas nedēļas garā pārtraukuma izbraukumā pārspēja KHL komandas Minskas “Dinamo” fārmklubu “Šahtjor” no Soļigorskas.

Viesošanās Soļigorskā mūsējiem vieglu dzīvi nesolīja. Lai arī abu vienību pirmā tikšanās Liepājā 5. septembrī izvērtās par sīvu cīkstēšanos, kurā ar 4:2 uzvarēja baltkrievi, abu vienību gandrīz diametrāli pretējās pozīcijas tabulā un kaimiņvalsts kluba spēcīgākais sastāvs kurmjus ļauj objektīvi uzskatīt par vieniem no galvenajiem favorītiem uz BAČ zeltu. Savukārt pirms sestdienas mača komanda “Šahtjor” bija uzvarējusi deviņās spēlēs pēc kārtas. Savā laukumā HK “Šahtjor” bija teritoriāls pārsvars, bet pa vārtiem mājinieki meta gandrīz divreiz biežāk, nekā sāncenšu vārtus apdraudēja mūsējie. Tomēr labākas metienu realizācijas dēļ liepājnieki visas spēles garumā turēja līdzi mača favorītiem, neļaujot turnīra vicelīderiem gūt nopietnu pārsvaru. Minskas “Dinamo” pabijušais aizsargs Andrejs Baško atklāja spēles rezultātu, bet mūsu jaunietis Artūrs Mickēvičs panāca izlīdzinājumu. Tradicionāli ātrus vārtus metalurgi ielaida otrajā periodā – precīzs bija vēl viens Minskas dinamietis, ukrainis Oļegs Šafarenko, bet jau drīz vien uz tablo atkal bija līdzsvars – 2:2 panāca Vladimirs Mamonovs.

Savukārt pēdējā trešdaļā atspēlēties nācās mājiniekiem – Mickēviča metiens perioda ievadā izvirzīja liepājniekus vadībā ar 3:2, tomēr arī šajā gadījumā rezultāts drīz vien kļuva neizšķirts, un vārtus atkal guva šosezon Minskas “Dinamo” komandā pabijis spēlētājs Andrejs Antonovs. Spēles galotnē skatītāji jau bija sagatavojušies pagarinājumam un pēcspēles metienu sērijai, bet 19 sekundes līdz pamatlaika beigām Soļigorskas līdzjutēju plānus izjauca Juris Ozols, kurš ar metienu tuvajā vārtu stūrī izrāva metalurgiem uzvaru ar 4:3.

Ar diviem vārtiem liepājnieku uzvaru palīdzēja kaldināt 18 gadu vecais Artūrs Mickēvičs.