Pārtrūkst ”Liepājas metalurgs” uzvaru sērija

28.09.2012 21:18

“Liepājas metalurgs” hokejisti šovakar Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā aizvadot spēli pret vietējo hokeja klubu “Junior” turpināja izbraukuma spēļu sēriju Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) 2012/2013. gada regulārā sezonā. Liepājnieki pirms tam bija aizvadījuši piecu uzvarētu spēļu sēriju, bet šodien tā tika pārtraukta, jo mājinieki uzvarēja ar rezultātu 3:2.

Liepājniekiem šī bija jau ceturtā spēle piecu izbraukumu spēļu turnejā. Pirms šīs spēles metalurgi aizvadīja smagu spēli Brestā, kur tikai pašās spēles beigās spēja salauzt mājinieku hokeja kluba “Brest” pretestību ar rezultātu 3:5. Jau pēc šīs spēles pēcspēles apskata publicēšanas tika veiktas izmaiņas spēles protokolā, un līdz ar to kļuva skaidrs, ka viena rezultatīva piespēle tiek atņemta A. Kuzmenkovam, bet savu individuālo statistiku ar divām rezultatīvām piespēlēm ir papildinājis metalurgu aizsargs R. Birziņš, un ar vienu rezultatīvu piespēli E.Brancis.

Šovakar liepājnieku pretinieki bija BAČ debitanti Minskas hokeja klubs “Junior”. Klubs, kurš šajā sezonā aizstāj Krievijas VHL pievienojušos “Junostj”, kuram “Junior” skaitās farmklubs jeb jauniešu komanda. Īsi pirms regulārās sezonas sākuma pat pastāvēja varbūtība, ka ‘’Junior’’ dažādu apstākļu dēļ atsauc savu dalību BAČ. Pirms šīs spēles liepājnieki BAČ kopvērtējuma tabulā ieņēma 3. vietu, bet hokeja klubs “Junior” atradās 6. vietā, kas zināmā mērā ir pārsteigums.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtu drošību bija uzticējuši Jānim Kalniņam, bet Jāni Auziņu atstājuši rezervē, kas tādējādi nozīmē, ka turpinās metalurgu vārtsargu rotācija. Metalurgu laukuma spēlētāju sastāvā būtiskas izmaiņas nebija notikušas, un viesi laukumā varēja doties labākajā sastāvā.

Pirmajā periodā mājinieki trīsreiz deva iespēju uzspēlēt vairākumā, bet liepājnieki šīs iespējas nespēja izmantot. Ko metalurgi nespēja izdarīt vairākumā to mājinieki izdarīja nepilnas divas minūtes līdz perioda beigām, kad spēles rezultātu atklāja A. Gerlovskijs. Vairāk vārti pirmā periodā netika gūti.

Kad otrā periodā bija nospēlētas tieši piecas minūtes E. Brancis, gūstot savus otros vārtus šosezon, panāca izlīdzinājumu spēlē. Pirmais punkts par piespēli spēlējot metalurgu komandā S. Pečuram. Tieši pēc divām minūtēm liepājniekiem bija vel viena iespēja spēlējot vairākumā, tomēr arī tā netika. Kad bija nospēlēta tieši pus spēle L. Bajaruns parūpējās par pirmo noraidījumu metalurgu komandā. Mājinieks M. Bogatins to izmantoja atkal, izvirzot vadībā juniorus. Perioda turpinājumā liepājniekiem vēlreiz bija iespēja pierādīt, ka vairākums šodien nebija viņu stiprākais spēles elements. Kad līdz perioda beigām bija mazāk pār divām minūtēm vārtus mājinieku labā guva V. Gridjuško.

Trešo periodu liepājnieki sāka mazākumā, jo divas sekundes līdz otrā perioda beigām tika noraidīts N. Ališauskas. Liepājniekiem par laimi mājinieki neguva ātrus vārtus pašā perioda sākumā. Perioda sestajā minūtē R. Laviņš nopelnīja 10 minūšu disciplināro sodu, kas vel vairāk sarežģīja metalurgu iespējas atspēlēties. Kad līdz perioda beigām bija atlikušas mazliet vairāk par četrām minūtēm R. Tūbelis atgrieza metalurgiem cerību uz pozitīvu spēles iznākumu. Divas minūtes līdz perioda beigām mājinieku treneri izmantoja pusminūtes pārtraukumu, bet metalurgu treneri to pašu izdarīja, kad līdz perioda beigām bija mazliet vairāk par vienu minūti. Tomēr tas liepājniekiem nelīdzēja, un skanot spēles beigu signālam kļuva skaidrs, ka ir pārtrūkusi metalurgu uzvaru sērija.

“Liepājas metalurgs” hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs pēc vienas dienas, kad tie Žlobinā tiksies ar vietējo hokeja klubu “Metalurg”, kurš ir pašreizējais BAČ čempions, un arī šosezon viens no šī čempionāta līderiem.

BAČ 2012/2013. gada sezonas regulārais čempionāts
“Junior” – “Liepājas metalurgs”- 3:2 (1:0,2:1,0:1)

Vārti: 18:19 1:0 Gerlovskijs (Pičuha; Šipilo), 25:00 1:1 Brancis (Birziņš; Pečura), 31:53 2:1 Bogatins(vairākumā) (Šagovs), 37:47 3:1 Gridjuško (Kotkovecs), 55:29 3:2 Tūbelis (Diļevka; Bajaruns)
Vārtsargi: Maksims Maļutins – Jānis Kalniņš
Metieni pa vārtiem: 12-48
Soda minūtes: 12:14