Pēdējās trešdaļas bezspēks

01.03.2009 18:44

Pēdējās trīs spēlēs pēc kārtas SK “Liepājas metalurgs” hokejisti katastrofāli darbojās tieši pēdējās trešdaļās, un arī Mogiļevā mūsējo cerības pabeigt Baltkrievijas čempionātu ar uzvaru sabruka trešajā periodā, kas tika zaudēts ar 1:4. Kaimiņvalsts regulārajā sezonā metalurgi ierindojās 8.vietā un jau otrdien sāks līdzdalību Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs.

Mājinieki mūsējos šokēja jau pašā spēles ievadā, kad tikai 17 sekundes bija vajadzīgas Borozenko, lai pa laukuma vidu ieslidotu metalurgu zonā un no vidējas distances pārspētu Legzdu.

Perioda turpinājumā liepājnieki vairāk kontrolēja ripu, centās presingot pretiniekus, bet vairāk vārtu gūšanas momentu radīja saimnieki. Tiesa, bija arī mūsējiem iespējas atspēlēties – gan vairākumā, kad pārsvarā metalurgi meta no distances, gan mazākumā, kad Daņilovs ar Pliskausku divatā aizmuka pret vienu pašu Grišukeviču. Daņilovs izšķīrās mest pats, bet sāncenšu vārtsargs stūrī tēmēto raidījumu atvairīja.

Otrais periods pagāja ar mājinieku pārsvaru, bet vārtus komandas guva vienlīdz bieži. Ar Fiļimonova metienu Grišukevičs tika galā, bet pirmais klāt pie ripas bija Ozols, kurš realizēja lielo vairākumu. Pēc divu vīru pārsvara beigām mājinieki nekavējās ar savas atbildes sniegšanu, bet lielākās grūtības metalurgiem radās perioda vidū, kad teju divas minūtes pašiem nācās aizstāvēties trijatā. Turklāt diviem liepājniekiem salūza nūjas, līdz ar to kīmiķi faktiski spēlēja piecatā pret vienu mūsējo un skaitlisko vairākumu realizēja – 3:1.

Dodoties otrajā pārtraukumā viesi atkal samazināja rezultātu līdz minimumam – uzbrukumu iesāka Skvorcovs, bet vārtus guva aizsargu nepiesegtais Āboliņš.

Izrādījās, ka pēdējai trešdaļai mūsējiem vienkārši pietrūka spēka, bet ķīmiķi, kuriem uzvara bija nepieciešama, lai iegūtu iespējami labāku pozīciju izslēgšanas spēlēs, mūsējos pārspēja pārliecinoši. Pēc septītajiem zaudētajiem vārtiem Legzdu nomainīja Jučers, bet mūsējo pēdējos vārtus Baltkrievijas čempionātā ar metienu no asa leņķa zem pārliktņa guva Daņilovs.

Jau otrdien liepājnieki aizvadīs pirmo Latvijas čempionāta izslēgšanas spēli pret komandu “Energija”.

“Himvolokno” – “Liepājas metalurgs” 7:3 (1:0, 2:2, 4:1).
Mogiļeva
, 1.marts, 2000 skatītāju.
Tiesneši: V.Žaglovs, A.Kuzminskijs, S.Belovs.
Vārti: 0:17 Borozenko (Gorbačovs) – 1:0. 26:35 Ozols (Fiļimonovs) – 1:1 (vair., +2). 28:00 Borozenko (Malevičs, Magdejevs) – 2:1. 32:25 Borozenko (Gorbačovs, Malevičs) – 3:1 (vair.). 32:59 Āboliņš (Skvorcovs) – 3:2. 41:52 Iļjins (Ciplakovs, Mikuļčiks) – 4:2 (vair.). 43:42 Blohs (Caregorodcevs, Ciplakovs) – 5:2. 52:32 Magdejevs (Borozenko) – 6:2. 53:48 Ciplakovs (Mikuļčiks, Caregorodcevs) – 7:2 (vair., +2). 46:47 Daņilovs – 7:3.

Metieni: 37 (15+13+9) – 43 (7+5+11).
Sodi: 10 (4+4+2) – 24 (6+10+8).
Vārtsargi: Grišukevičs – Legzda (no 53:48 Jučers).
Labākie spēlētāji: Magdejevs, Borozenko – Feldmanis.

Komentāri

Vladimirs Golubovičs (“Liepājas metalurgs”):
– Daudz spēka zaudējām piektdienas izbraukuma spēlē Minskā, un trešajam periodam mums pietrūka svaiguma. Uzvarēja komanda, kurai panākums bija vairāk vajadzīgs.

Sergejs Usanovs (“Himvolokno”):
– Paldies spēlētājiem un līdzjutējiem. Uzvara mums bija ļoti nepieciešama, lai iegūtu parocīgāku sāncensi izslēgšanas spēlēs.