Pie niansēm vēl jāstrādā

03.09.2018 07:01

HK “Liepāja” aizvada pēdējo sagatavošanās posmu pirms jaunās “Optibet” hokeja līgas sezonas. Liepājā notiekošajās sacensībās “Amber Puck” jeb dzintara ripas turnīrā mājinieki pirmajā mačā ar 2:5 (1:3,1:2, 0:0) zaudēja “Zemgalei/LLU”, bet otrajā spēlē rezultatīvā cīņā ar 6:4 (4:1, 1:2, 1:1) uzvarēja “Lido”.

“Liepāja” – “Zemgale/LLU” 2:5 (1:3, 1:2, 0:0).

Vārtu guvēji: Jākobsons (19.), Ķevlis (24.) – Begovs (10.), Ogorodņikovs (13.), Novikovs (15.), Prūsis (32.), Bormanis (37.).

Turnīra “Amber Puck” pirmo spēli liepājnieki aizvadīja pret pērnā gada Latvijas čempionāta finālistiem “Zemgali/LLU”. Uz Jelgavu no Liepājas šogad aizgājuši Iļja Makarovs, Māris Miezis un Aleksandrs Novikovs, bet par kluba treneri strādā Igors Ļebedevs. Liepājnieku vārtus sargāja Nauris Mažis, bet laukumā devās četri pilni uzbrucēju virknējumi un četri aizsargu pāri. Komandas kapteinis un pieredzējušais Lauris Bajaruns pirmajā uzbrucēju maiņā spēlēja kopā ar Raivo Freidenfeldu un Aleksandru Visocki.

Savu skatītāju priekšā mūsējie centās demonstrēt ātru hokeju, bet laukuma saimniekus pievīla spēle aizsardzībā. Liepājnieku sastāvā neatradās neviens spēlētājs, kurš varētu notīrīt vārtu priekšu, kā arī laukuma saimnieki nepiedodami bieži iekrita uz jelgavnieku pretuzbrukumiem un laikus nespēja atgriezties aizsardzībā.

Īpašas raizes lauvām sagādāja aļņu trešā maiņa, Prūsis–Begovs–Ogorodņikovs, kuri guva trīs vārtus.

Spēles ievadā darbības noritēja pārsvarā laukuma vidus zonā, bet tad piecu minūšu laikā viesi panāca 3:0 un liepājnieku treneris Maksims Bogdanovs pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu. Pirmā perioda izskaņā Magnuss Jākobsons realizēja skaitlisko vairākumu, bet otrā perioda sākumā Mārtiņš Ķevlis no tuvas distances samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Liepājnieki spēja uz brīdi izlīdzināt spēles ritējumu, divreiz mājinieki bija vairākumā, kas gan rezultātu nedeva. Spēles vidū viesi pamodās un aktivizējās, bet mūsējo aizsardzības redutes sāka irt, turklāt sāka pieklibot arī spēles disciplīna.

Noslēdzošo trešdaļu mājinieki uzsāka apņēmīgi, tomēr zemgaļi labi turēja aizsardzību un kopumā diezgan droši kontrolēja situāciju laukumā. Savukārt mūsējo uzbrukuma jauda bija par vāju, lai lauztu mača gaitu. Pēc spēles “Liepājas” galvenais treneris Maksims Bogdanovs atzina, ka salīdzinājumā ar tām pārbaudes spēlēm, kas aizvadītas līdz šim, pret “Zemgali” liepājnieki pārāk daudz kļūdījās. Psiholoģiski slikti komanda bija noskaņojusies spēlei, iespējams, patraucēja lielais atbildības slogs, jo pirmā spēle mājās, un spēlētāji nedaudz pārdega.

“Liepāja” – “Lido” 6:4 (4:1, 1:2, 1:1).

Vārtu guvēji: Freidenfelds (1.), Freijs (13.), Visockis (18.), Žučkovs (19.), Freidenfelds (34.), Kalns (53.) – Gaļimovs (11.), Jaruļins (26.), Jaruļins (31.), Siliņš (52.).

Spēlē pret “Optibet” hokeja līgas jaunpienācēju “Lido” vārtus sargāja Edijs Ozols, bet ārpus pieteikuma šoreiz palika pieredzējušais Dmitrijs Korņilovs. Savukārt spēles prakses gūšanas nolūkā lauvu rindām pievienojušies Rīgas dinamieši Roberts Mamčics un Egils Kalns.

Jau 58. sekundē pēc Raivo Freidenfelda precīzā raidījuma mājinieki atklāja rezultātu. Liepājnieku aktivitāti mājinieku īsā laikā nopelnītie divi noraidījumi. Turklāt viesi izmantoja viena spēlētāja pārsvaru un rezultātu izlīdzināja. Pirmā perioda turpinājumā ēdinātājiem grūti klājās ar laukuma saimnieku ofensīvas apturēšanu, un par to, ka “Lido” vārtos ielidoja tikai trīs ripas, viesi varēja pateikties savam vārtsargam, veiksmei un vārtu stabam.

Otrajā trešdaļā liepājnieki laukumā iznāca ar domu, ka spēle ir uzvarēta un pretinieks salauzts. Spēle izlīdzinājās, mājinieku darbībās iezagās paviršības, un pretinieki samazināja rezultātu līdz 3:4. Mājiniekiem vajadzīgā brīdī talkā nāca rīdzinieku aizmigušais soliņš. Teju 30 sekundes viesi aizmirsa laukumā sūtīt pilnu piecinieku, drosmīgi cīnījās trijatā, bet liepājnieki šādu paviršību izmantoja un Freidenfelds guva savus otros vārtus.

Noslēdzošajā periodā liepājnieku acīs atgriezās enerģijas dzirksts, un spēle tika pārcelta uz pretinieku aizsardzības zonu. Tomēr ar viesu vārtsarga pārspēšanu īsti nesekmējās, savukārt “Lido” vienu no savām retajām iespējām izmantoja un vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Dinamietis Kalns gan uzreiz apdzēsa rīdzinieka cerības liesmu un pielika spēlei punktu.

“Liepājas” treneris Maksims Bogdanovs pēc mača pateicās līdzjutējiem par atbalstu un izteica gandarījumu par gūto uzvaru. Gandrīz visu iecerēto izdevies realizēt, bet vēl pie niansēm esot jāstrādā.