Pirmais akadēmijas eksāmens nokārtots

19.09.2007 22:44

0

Trešdien “Liepājas metalurga” hokejisti pirmo reizi šosezon tikās ar saviem iepriekšējā Latvijas čempionāta sīvākajiem konkurentiem – uz “Rīga 20” komandas bāzes veidoto vienību “LSPA/Rīga” un izcīnīja uzvaru. Znaroka trenētie jaunieši visas iepriekšējās sezonas garumā bojāja metalurgiem dzīvi, un arī cīņā par bronzas medaļām liepājniekiem pret “Rīga 20” puišiem nācās pasvīst. Pirms šīs sezonas rīdzinieku rindas pameta vairāki vadošie spēlētāji, kas papildināja galvenokārt “Rīga 2000” un “ASK/Ogre” vienību rindas.

Tas Sporta pedagoģijas akadēmijas paspārnē esošajai komandai neliedza jau savā pirmajā “Samsung” premjerlīgas spēlē sagādāt pārsteigumu – pagarinājumā ar 2:1 tika apspēlēta “Latgale”, kuras pieveikšana Latvijas čempionāta spēlēs arī metalurgiem šogad ir sagādājusi grūtības.

Sezona vēl tikai sākusies, bet liepājnieku rindās jau iztrūkst triju potenciālo uzbrukuma līdera – Ozola, Kiriļenko un Mihailova, kas ceturtās maiņas uzbrukuma trio lika veidot no pašu jauniešiem. Toties aizsardzībā jau otro spēli pēc kārtas pēc traumas sadziedēšanas aizvadīja Ivanovs.

Līdzīgi, kā pēdējā mačā Daugavpilī, arī trešien uzvarētājs faktiski tika noskaidrots otrajā trešdaļā, tikai panākumu šoreiz svinēja liepājnieki. Spēles pirmajās divdesmit minūtēs metalurgu panākuma pamatakmeni ieguldīja Feoktistovs, bet otrā perioda sākumā mājinieki rezultātu izlīdzināja. Tad gan mūsējie, sekmīgāk izmantojot vārtu gūšanas momentus, atrāvās, kā izrādījās neaizsniedzamā attālumā – pa vieniem vārtiem guva Propošins, Mamonovs, Pavlo Borisenko un Lelens, bet Smirnovs mača izskaņā panāca arī 6:1.

Nākošo valsts čempionāta spēli metalurgi aizvadīs trešdien, 26.septembrī pulksten 18.30, kad Liepājā atkal viesosies Elektrēnu “Energija”.

“LSPA/Rīga” – “Liepājas metalurgs” 2:6 (0:1, 1:4, 1:1).

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – Fiļimonovs, Kuļibaba, Koreškovs; otrā maiņa: aizsargi – Ļouškins, Kniksts, uzbrucēji – Lelens, Pliskausks, Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, R.Borisenko, uzbrucēji – P.Borisenko, Feoktistovs, Mamonovs; ceturtā maiņa: aizsargi – Čirkovs, Jass, uzbrucēji –Daņilovs, Propošins, Skvorcovs.