Plānics mazākumā panāk lāču lidošanu, “Liepāja” uzvar “Kurbadu” cīņā par otro vietu

21.12.2019 17:04

sportacentrs.com/ "Kurzemes Vārds"

Sestdien “Optibet” hokeja līgas (OHL) centrālajā spēlē, kurā spēkojās komandas, kas ieņem otro un trešo vietu kopvērtējumā, “Liepāja” ar 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) mājās apspēlēja “Kurbadu”.

Spēlē Liepājā notika arī tradicionālā Ziemassvētku labdarības laika akcija “Lido lāči”, kurā pēc pirmajiem mājinieku vārtiem sanākušie līdzjutēji met laukumā mīkstās rotaļlietas, kas parasti pārsniedz tūkstoti.

Šoreiz lāči lidoja pirmās trešdaļas pēdējā minūtē, kad Klāvs Plānics ilga liepājnieku mazākuma laikā izskrēja viens pret Ulda Čalpas sargātajiem vārtiem un atklāja rezultātu. Kā vēsta komanda, laukumā līdzjutēji uzmetuši 1156 lāčus.

Liepājas lauvas spēli aizvadīja bez diviem savainotajiem līderiem Bruno Zabja un Māra Diļevkas. Viņu prombūtnē iniciatīvu centās uzņemties vairāki citi vīri.

Pašatdeves ziņā mūsējie aizvadīja izcilu spēli, kurā liepājnieki daudz bloķēja metienus, bija pašaizliedzīgi divcīņās un nevairījās no asumiem, kas varēja pārtapt kautiņos. Taču “Liepājas” demonstrētā tīrā hokeja kvalitāte bija zema.

Mājinieki slikti izgāja no savas zonas, ar lielām grūtībām izpildīja pirmo piespēli, kas iesāka uzbrukumu, kļūdījās piespēlēs gan aizsardzības, gan uzbrukuma zonā. Jau visai ātri varēja sākt prognozēt, ka lauvu rindās par mača labāko spēlētāju atzīs vārtsargu Māri Jučeru.

Pirmā perioda izskaņā “Kurbads” mūsējos ieslēdza aizsardzības zonā un savērpa tādu karuseli, ka nekas cits neatlika kā vien pārkāpt noteikumus.

Soda laiku neizlīdzināja arī sekojošie asumi, taču šis mazākums mūsējiem kļuva par pirmo veiksmes stāstu. Mājinieki teicami pacīnījās par ripu, Klāvs Plānics aizslidoja pretuzbrukumā, apspēlēja Čalpu un pēc mirkļa jau sāka ilgu un ļoti emocionālu vārtu guvuma svinēšanu – 1:0.

Otrais periods mājiniekiem bija ļoti smags. Noraidījumi sekoja cits citam. Īsu brīdi mājiniekiem nācās spēlēt trijatā, un spēka rezervju komandai palika aizvien mazāk. Galu gala sekoja loģisks un likumsakarīgs “Kurbada” gols. Viesu vecmeistars Toms Bluks no zilās līnijas caur burzmu palaida ripu vārtu virzienā, un šoreiz Jučers nebija glābējs – 1:1.

Pēdējo periodu viesi sāka ar lielu apņēmību pārņemt vadību, bet šo “Kurbada” nodomu neatbalstīja Jučers, kurš turpināja aizvadīt izcilu maču.

Uzbrukumā mūsējiem iespēju bija maz. Vienādos sastāvos labākie momenti veidojās pretuzbrukumos, bet vairākumā lauvas sākotnēji izskatījās smagnēji.

Tomēr perioda vidū mūsējie izšķīra mača likteni. Prettriecienā atkal aizskrēja Plānics, kurš sarūpēja noraidījumu ilggadējam Liepājas hokeja pārstāvim Laurim Bajarunam.

Par spēles trešo nevienādos sastāvos gūto vārtu autoru kļuva “Liepājas” snaiperis Marks Kaļeiņikovs, kurš sirsnīgi iešķēla ripu vārtos no zilās līnijas.

Pamatlaika izskaņā laukuma saimnieki centās spēlēt pacietīgi. Galvenais uzdevums bija saglabāt ripas kontroli, kas pilnībā neizdevās, tomēr kopumā mājinieki droši nosargāja uzvaru pret principiālo pretinieku.

“Liepāja” nākamo spēli aizvadīs tikai 8.janvārī, kad savā laukumā tiksies ar “Dinaburgu”.