Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Punkts iegūts, divi zaudēti

14.09.2009 07:00

SK “Liepājas metalurgs” hokejisti vakar jau trešo reizi šās sezonas piecās Baltkrievijas čempionāta spēlēs aizvadīja pēcspēles metienu sēriju, un otro reizi bullīšos piekāpās.

“Vitebsk” – “Liepājas metalurgs” 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
Vitebska. 13. septembris, 652 skatītāji.
Tiesneši: V. Gorjajevs, V. Koleda, N. Razumovičs.
Vārti: 21:51 Daņilovs (Kniksts) – 0:1, 26:46 Pulvers (Sačko, Belijs) – 1:1. 40:23 Nemirko (Vostrikovs, Kaštanovs) – 2:1. 53:48 J. Puriņš (G. Puriņš, Zeltiņš) – 2:2 (vair.). 65:00 Nemirko – 3:2 (pēcspēles metiens).
Metieni: 32 (4+14+11+3) – 19 (7+4+8+0).
Vārtsargi: Šibanovs – Žabotinskis.
Soda minūtes: 6 (0+0+6+0) – 10 (2+4+4+0).
Labākie spēlētāji: Nemirko, Timčenko – Žabotinskis.

Metalurgu un komandas “Vitebsk” dueli šosezon principiālu padara liepājnieku ilggadējā otrā trenera Valērija Voroņina kļūšana par balto lāču galveno treneri. Mūsējo vakardienas pretinieki savās iepriekšējās spēlēs piedzīvoja divus minimālus zaudējumus, kā arī ar guva uzvaru ar vienas ripas pārsvaru.

Vakardienas spēle pret metalurgiem vitebskiešiem jau kļuva par kārtējo spēli uz naža asmens. Lai arī metienu skaita ziņā mājinieki bija nedaudz pārāki, kopumā tomēr spēle bija līdzīga, un iespējas izraut uzvaru bija abām komandām. Laukuma saimniekiem pirmajās divās trešdaļās bija vairākas iespējas spēlēt vairākumā, tomēr mūsējie prasmīgi aizstāvējās un, visos četros piegājienos spēlējot mazākumā, atstāja savus vārtus aizslēgtus. Neilgi pēc pirmā pārtraukuma vārtus guva Sergejs Daņilovs, tomēr mājinieku nelielais teritoriālais pārsvars ļāva viņem pēc piecām minūtēm izlīdzināt rezultātu, savukārt pēdējās trešdaļas pirmajā minūtē “Vitebsk” izlīdzināja rezultātu. Kārtējo pagarinājumu mūsējiem nodrošināja Jānis Puriņš, kurš guva savus otros vārtus šosezon, bet tikai pirmos metalurgu vārtus, spēlējot vairākumā.

Pagarinājumā abas vienības palika sausā, bet pēcspēles metienu sērija krietni ievilkās – katra komanda izpildīja pa desmit bullīšiem. Mūsējo rindās precīzi meta Aldis Āboliņš un Valērijs Fiļimonovs, tomēr izšķirošajā piegājienā Aldis neprata pārspēt Mihailu Šibanovu.

Citu vakardienas spēļu rezultāti: “Junostj” – “Neman” 5:3, “Himvolokno” – “Brest” 6:0, “Šahtjor” – “Šiņņik” 8:2, “Himik/SKA” – “Dinamo/Juniors” 2:3 (p.m.).

Rītvakar “Liepājas metalurgs” Novopolockā tiksies ar vietējo komandu “Himik/SKA”.

Komentārs:

Vladimirs Golubovičs (“Liepājas metalurgs”):
– Abas komandas bija spēkos līdzvērtīgas, un abām bija iespējas gūt uzvaru. Rezultāts uzskatāms par likumsakarīgu.

Vakar Jānis Puriņš realizēja vienu no diviem metalurgu vairākumiem.