Revanšs izdevās pārliecinošs

19.12.2007 21:58

0

Trešdien “Liepājas metalurga” hokejisti aizvadīja pirmo Latvijas atklātā hokeja čempionāta spēli pēc vienpadsmit dienu pauzes, un savā laukumā pārliecinoši pārspēja Daugavpils komandu “Latgale”. Pirms divām nedēļām metalurgi “Latgales” hokejistiem izbraukumā zaudēja bez ierunām – 1:6, un šāds zaudējums turnīra tabulā zemāk stāvošai vienībai būtu pliķis jebkura hokejista pašlepnumam. Par liepājnieku ambīcijām nekādu šaubu nav, arī par hokejistu pašcieņu laukumā nenākas šaubīties, līdz ar to bija gaidāms, ka mūsējie centīsies revanšēties par neplānoto un negaidīto zaudējumu Daugavpilī.

Un šāda prognoze pilnībā piepildījās. Jau pirmajās sekundēs mājinieki skaidri lika manīt, ka galveno uzmanību viņi veltīs pretinieku vārtu ieņemšanai. Uz pirmo trešdaļu pārceltais Grāvītis gan divreiz pēc kārtas nesapratās ar jaunajiem partneriem Feldmani un Ozolu, tomēr ātros vārtus metalurgiem izdevās gūt. Labāk jaunajā virknējumā bija iejuties Koreškovs, kas trešajā minūtē uztvēra Mihailova piespēli, izslidoja līdz vārtu priekšai un ar nūjas neērto pusi panāca 1:0.

Pēc izvirzīšanās vadībā “Liepājas metalurgs” nesamazināja spiedienu uz latgaliešu vārtiem un ar biežām virknējumu maiņām uzturēja ļoti strauju spēles tempu. Ātra bija arī liepājnieku saspēle – ripu neviens nepārturēja, bet pēc piespēles saņemšanas sekoja zibenīga izspēle partnerim. Netrūka arī momentu un pusmomentu, lai rezultāta starpību palielinātu, bet, kā jau tas gadās ātrā spēlē, produktivitātei traucēja kļūdas. Mūsējo misēkļus centās izmantot “Latgales” hokejisti, kas atbildēja ar ātriem pretuzbrukumiem, bet viņiem retu reizi izdevās izpildīt vērā ņemamu metienu pa Žabotinska vārtiem.

Mūsējiem arī neizdevās radīt ļoti bīstamus momentus, un vairākumā pat neizdevās nostāties, toties, spēlējot vienādos sastāvos, metalurgi guva vēl vienus skaistus vārtus. Gluži kā futbolā sieniņu izspēlēja Feoktistovs ar Pliskausku, un pirmais no abiem panāca jau 2:0.

Gan “Liepājas metalurga” atrašanās vadībā ar 2:0, gan pārliecinošais sniegums laukumā viesiem lika nervozēt, un ļoti runīgs vakardienas mačā bija viesu rezervistu soliņš, kas iejutās galvenā tiesneša Ginta Zviedrīša darbības komentētāju lomā, par ko pelnīti saņēma noraidījumu. Arī šo vairākumu liepājnieki neprata izmantot, bet, tuvojoties trešdaļas izskaņai, jau aizvien aktīvāki kļuva viesi, un vismaz divas reizes no droša vārtu zaudējuma glāba Žabotinskis.

Uzreiz pēc pārtraukuma pavisam nedaudz pietrūka, lai Feoktistovs vai Ruslans Borisenko panāktu pārliecinošāku pārsvaru, taču, mūsējiem iekrītot aizsardzībā, ripu no saviem vārtiem nācās ķeksēt Žabotinskim. Mūsējie atbildi parādā nepalika, un kā pēc notīm izspēlēta uzbrukuma noslēgumā Mihailovs ar bulītim līdzīgu izgājienu panāca 3:1.

Pēc šiem gūtajiem vārtiem mačs uz brīdi kļuva smagnējs, hokejisti iesaistījās cīņā laukuma stūros un pie apmalēm, bet spēles ātrums bija manāmi krities. Teorētiski lēnākai spēlei vairāk vajadzēja iet pie sirds statiskajiem latgaliešiem, taču vārtus turpināja gūt vienīgi metalurgi.

Rupju kļūdu uz savas zilās līnijas pieļāva Kuļibaba, taču viesi tā vietā, lai laukuma saimniekus sodītu par paviršību, atdeva mūsējiem ripu, un ātrā uzbrukumā ar skaistu metienu savus pirmos vārtus sezonā guva Čirkovs. Punktu uzvarai pielika vairāk nekā mēnesi vārtus neguvušais Lelens, kas noslēdza Feoktistova piespēli uz vārtu stūri.

Mūsējo pārsvars gan rezultāta, gan snieguma ziņā bija gana pārliecinošs, bet lielākās problēmas mūsējo vārtiem radās pēc pašu kļūdām. Jau laikus pirms pēdējā perioda sāka iesildīties Stiģis, bet “Latgales” vārtos Vasiļjeva vietā stājās Stiģis, un abi uz maiņu iznākušie vārtsargi palika sausā.

Citā spēlē “Rīga 2000” pēcspēles metienu sērijā pieveica “ASK/Ogres” hokejistus.

Sestdien un svētdien “Liepājas metalurgs” viesos tiksies ar komandu “LSPA/Rīga”.

“Liepājas metalurgs” – “Latgale” 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
“Liepājas metalurgs”:
vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis (no 41.minūtes – Kristaps Stiģis) , pirmā maiņa: aizsargi – Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis; uzbrucēji – Māris Grāvītis, Juris Ozols, Valērijs Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins; uzbrucēji – Darjus Lelens, Darjus Pliskausks, Valentīns Feoktistovs; trešā maiņa: Sergejs Gubins, Aleksejs Propošins; uzbrucēji – Pavlo Borisenko, Konstantīns Mihailovs, Oļegs Koreškovs, Ruslans Borisenko; uzbrucēji – Raivis Kurņigins, Valērijs Kuļibaba, Dmitrijs Kiriļenko.