Rīgas “Dinamo” izrauj uzvaru mačā ar Čerepovecas “Severstaļ” vienību

02.10.2009 21:58

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē piektdien Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Liepājā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) pārspēja Krievijas komandu Čerepovecas “Severstaļ”, uzvaras vārtus gūstot pamatlaika pēdējās sekundēs.

Mača desmitajā minūtē rīdziniekus vadībā izvirzīja Aleksandrs Ņiživijs. 35.minūtē Aleksandrs Zevahins rezultātu izlīdzināja, taču vēl pēc trim minūtēm otros vārtus “Dinamo” labā guva Marsels Hosa. 48.minūtē neizšķirtu rezultātu atjaunoja Oļegs Gubins, savukārt sešas sekundes pirms pamatlaika beigām uzvaras vārtus, pateicoties veiksmīgam rikošetam, guva Sandis Ozoliņš.

Mača pirmajā trešdaļā abas komandas centās spēlēt atklātu uzbrukuma hokeju, ripai strauji šķērsojot vidējo zonu. Piektajā minūtē ripa aizturētā soda laikā nokļuva Edgara Masaļska sargātajos vārtos, taču vārtu laukumā tobrīd atradās kāds no “Severstaļ” vienības spēlētājiem, kurš pirms tam bija iegrūdis Masaļski vārtu tīklā, tādēļ vārtu guvums ieskaitīts netika.

Desmitajā minūtē teicamu uzbrukuma kombināciju ar precīzu metienu pēc Jāņa Sprukta un Mārtiņa Cipuļa piespēlēm noslēdza Ņiživijs, izvirzot mājiniekus vadībā. 15.minūtē, spēlējot skaitliskajā vairākumā, rīdziniekiem izdevās radīt haosu viesu komandas aizsardzības zonā un tikt pie vairākām vārtu gūšanas iespējām, taču pārsvaru dubultot neizdevās, un pēc nospēlētām pirmajām 20 minūtēm rezultāts bija 1:0 “Dinamo” labā.

Otrajā trešdaļā spēles temps nedaudz kritās, gan mājiniekiem, gan viesiem lielāku uzmanību pievēršot savu vārtu drošībai. Rupjas kļūdas aizsardzībā netika pieļautas, taču arī uzbrukumā nevienai no komandām daudz vārtu gūšanas iespēju izveidot neizdevās.

Tuvojoties otrās trešdaļas beigām, “Severstaļ” hokejisti sāka pārliecinošāk darboties uzbrukumā, un iniciatīva pamazām pārgāja viņu pusē. 35.minūtē rīdzinieki kļūdījās aizsardzībā, ļaujot viesu komandas uzbrucējam Zevahinam izdarīt divus metienus pēc kārtas, un ar otro piegājienu Masaļskis, kuram skatu aizsedza “Dinamo” aizsargi, tika pārspēts, rezultātam kļūstot neizšķirtam 1:1.

38.minūtē, “Dinamo” hokejistiem spēlējot skaitliskajā mazākumā, Sprukts izslidoja viens pret Čerepovecas kluba vārtsargu. Spruktam vārtus gūt šoreiz neizdevās, tomēr pirmais pie vārtsarga atsistās ripas bija Hosa, kurš raidīja to jau faktiski tukšos vārtos, panākot 2:1. Trešdaļas priekšpēdējā minūtē mikrotraumu guva Masaļskis, kurš maču pēc nelielas pauzes tomēr spēja turpināt.

Sākoties spēles pēdējām 20 minūtēm, viesu komanda centās spēlēt agresīvi un nedaudz iespieda “Dinamo” vienību savā aizsardzības zonā, liekot pasvīst arī Masaļskim, kuram vairākas reizes bija jāglābj sava komanda no droša vārtu zaudējuma. Tomēr mača 48.minūtē Gubina raidītā ripa pēc neveiksmīga rikošeta no mājinieku aizsarga nūjas atrada ceļu līdz “Dinamo” vārtu tīklam, un rezultāts atkal bija neizšķirts.

Pēc zaudētajiem vārtiem aktīvāk uzbrukumā sāka spēlēt arī rīdzinieki, tomēr, tuvojoties pamatlaika pēdējām minūtēm, abas vienības atkal sāka vairāk koncentrēties uz aizsardzību. Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas 37 sekundes, “Dinamo” vienība ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā, un sešas sekundes pirms trešās trešdaļas beigām pēc izcila individuālā gājiena Ņiživija izpildījumā ripu saņēma Ozoliņš, kuram, pateicoties veiksmīgam rikošetam, izdevās nodrošināt Rīgas klubam vēl trīs punktus čempionāta kopvērtējumā.

Savu debijas spēli “Dinamo” sastāvā šodien aizvadīja komandas jaunpienācējs, kanādiešu centra uzbrucējs Adrians Fosters, bet uz fāmklubu “Dinamo/Juniors” atpakaļ tika nosūtīts Roberts Bukarts.

LETA jau ziņoja, ka pagājušajā sezonā Rīgas “Dinamo” ar “Severstaļ” komandu tikās divas reizes, un abos mačos tika piedzīvoti zaudējumi. Aizvadītā gada oktobrī Rīgā “Severstaļ” uzvarēja ar rezultātu 2:1, bet šī gada janvārī Čerepovecā Krievijas klubs bija pārāks ar 3:1.

Pēdējo maču šajā mājas spēļu sērijā Rīgas “Dinamo” hokejisti aizvadīs svētdien, “Arēnā Rīga” uzņemot Mitišču “Atlant” vienību, bet jau 6.oktobrī rīdzinieki ar maču pret Maskavas “Dinamo” komandu uzsāks otro izbraukuma sēriju, kurā septiņu dienu laikā kopumā tiks aizvadīti četri mači.