Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Rīgas “Dinamo” pagarinājumā piekāpjas SKA komandai

16.01.2011 18:00

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” regulārā čempionāta spēlē svētdien Liepājā ar 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:1) pagarinājumā piekāpās zvaigžņotajai Sanktpēterburgas SKA komandai.

Uzvaras vārtus sešas sekundes pirms pagarinājuma beigām pretuzbrukumā guva Jevgēņijs Artjuhins.

Tikmēr vārtus “Dinamo” komandas labā guva Lauris Dārziņš, kurš precīzi meta jau septītajā spēlē pēc kārtas, un Kristaps Sotnieks.

Savukārt SKA komandas rindās arī pamatlaikā vienus vārtus guva Artjuhins, bet vēl vienu reizi precīzi meta Deniss Deņisovs.

Pirmos metienus pa pretinieku vārtiem izdarīja “Dinamo” komanda, kas ar labu spēli vārtu priekšā, bīstami apdraudēja SKA komandas vārtsarga Jakuba Štepaneka sargātos vārtus. Pēc ilgākas cīņas, galvenokārt, laukuma vidusdaļā, uzbrukuma vilni izveidoja viesi, taču precīzi spēlēja “Dinamo” aizsargi un vārtsargs Kriss Holts.

Līdz pirmajiem spēles vārtiem bija jāgaida astoņas minūtes, kad vairākumā pēc Broka Trotera teicamas piespēles vārtus no asa leņķa guva Dārziņš. Spēles temps bija lēns un komandas centās pretinieku zonā centās ieiet, izmantojot tālas piespēles, kas bieži bija neprecīzas. Spēles 13.minūtē noteikumus pārkāpa SKA spēlētājs Aleksejs Jašins, tomēr šajā vairākumā “Dinamo” komandai neizdevās neviens bīstams uzbrukums. Trešdaļas noslēgumā mājinieki centās spēlēt aktīvu hokeju, taču ar vārtu guvumu tas nevainagojās.

Pašās trešdaļas beigās Jašins par pārkāpumu pret Marku Hartiganu nopelnīja noraidījumu uz 2+10 minūtēm, bet pēc pirmās trešdaļas rezultāts saglabājās 1:0.

Tā kā trešdaļu “Dinamo” sāka vairākumā, viņi atpūtušies izveidoja vairākus bīstamus uzbrukumus – pēc labas saspēles pretinieku zonā bīstami meta Tomašs Surovijs, bet tūdaļ vārtus apdraudēja arī Hartigans. Kad SKA bija izcietusi mazākumu, ātrā uzbrukumā devās Ģirts Ankipāns, kurš piespēlēja Mārtiņam Karsumam, taču viņam neizdevās ripu iedabūt pretinieku vārtos. SKA komanda centās ripu kontrolēt Rīgas komandas aizsardzības zonā, taču mājinieki mācēja novērt viesu centienus.

Otros vārtus “Dinamo” komandai izdevās gūt spēles 30.minūtē pēc Mārtiņa Karsuma precīzas piespēles Sotniekam, kurš, neapturot ripu, izdarīja spēcīgu tālmetienu un guva vārtus. Nepilnu minūti pēc vārtu guvuma neliels kautiņš izcēlās starp Jēkabu Rēdlihu un Jevgēniju Artjuhinu. Turpinājumā laukumā aktīvi turpināja darboties Dārziņš, kuram izdevās aizbēgt no četriem pretinieku hokejistiem, bet piekto viņš apspēlēja, tomēr metienu atvairīja Štepaneks.

Trešdaļas noslēgumā “SKA” komandai izdevās bīstams uzbrukums uz Holta sargātajiem vārtiem, bet Perts Čajaneks neveiksmīgi trāpīja pa ripu un tā lidoja pāri aisargstiklam. Otrās trešdaļas beigās ripu Holta vārtos raidīja Jašins, bet vārti netika ieskaitīti, jo metiens tika izdarīts jau pēc trešdaļas noslēguma sirēnas.

Spēlēs noslēdzošo trešdaļu aktīvi sāka SKA komanda, kas veiksmīgi turēja ripu pretinieku zonā un kombinēja uzbrukumus. 44.minūtē par uzbrukumu pretinieku hokejistam noraidījumu saņēma Hartigans, bet jau nākošajā iemetienā Jāni Spruktu klupināja Čajaneks, kurš arī tika aizsūtīts uz noraidīto soliņu. Spēlējot četri pret četri, 46.minūtē metienu starp diviem mājinieku aizsargiem izdarīja Artjuhins un pēc neveiklas Holta spēles ripa ielidoja vārtos un rezultāts kļuva 2:1 “Dinamo” labā.

Trešdaļa vidū uzbrukuma vilni izveidoja “Dinamo”, komanda, kas izdarīja trīs metienus pēc kārtas, taču neviens no tiem nebija precīzs. Mača 54.minūtē rezultātu izlīdzināja Deņisovs, kurš ar precīzu metienu tālajā stūrī guva vārtus. Pēc zaudētajiem vārtiem “Dinamo” hokejists Sotnieks izdarīja bīstamu uzmetienu vārtiem, tomēr Miķelim Rēdliham neizdevās to pielabot. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām ripu pārtvēra Karsums, taču viņa izdarīto metienu atvairīja Štepaneks.

Spēles intrigu saasināja Broks Troters, kurš pusotru minūti pirms pamatlaika beigām laukuma vidū klupināja pretinieku un minūti pirms spēles beigām nopelnīja divu minūšu noraidījumu. Kaut šajā laikā iespējas gūt vārtus bija arī “Dinamo” vienībai, rezultāts nemainījās un komandām nācās spēlēt pagarinājumu.

Pagarinājums ritēja ļoti aktīvā cīņā un abām komandām bija ļoti labi vārtu gūšanas momenti, tomēr rezultāts mainījās vien sešas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad pretuzbrukumā precīzs bija Artjuhins.

KHL kopvērtējumā SKA komanda ar 74 punktiem 43 spēlēs saglabāja trešo vietu Rietumu konferencē, bet Rīgas “Dinamo” ar 61 punktu 45 spēlēs saglabāja astoto vietu. Par diviem punktiem vairāk ir Maskavas “Spartak” vienībai, bet par četriem punktiem Latvijas klubu apsteidz Minskas “Dinamo” vienība.

Pēc 56 regulārā čempionāta spēlēm Gagarina kausa izcīņai kvalificēsies tikai astoņas spēcīgākās konferences komandas.

Šī abām komandām bija jau ceturtā savstarpējā tikšanās reize šosezon – septembrī vienības uzvaras dalīja uz pusēm. Pirmajā mačā Sanktpēterburgā Rīgas “Dinamo” uzvarēja papildlaikā ar 5:4, bet otrajā cīņā Rīgā laukuma saimnieki piedzīvoja zaudējumu ar 4:6. Savukārt 22.oktobrī Sanktpēterburgā Latvijas klubs zaudēja ar 3:5.

Šīs sezonas regulārajā čempionātā abas komandas savā starpā vairs nespēkosies.

Latvijas klubam arī nākamo spēli ir plānots aizvadīt savā laukumā, kurā tas otrdien tiksies ar Maskavas CSKA.

Kā ziņots, janvārī Rīgas “Dinamo” komandai ir ļoti smags spēļu grafiks, jo līdz 26.janvārim kopumā paredzētas 12 spēles, turklāt spēlējot katru otro dienu.