Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Rihardam Bukartam “hat-trick”, Latvija svētkos ar 8:0 saplosa norvēģus

Latvijas vīriešu hokeja izlase pārtrauca nepilnu 132 minūšu ilgu sauso un piecu zaudējumu sēriju un pēdējā pārbaudes spēlē ar rezultātu 8:0 “Arēnā Rīga” sagrāva Norvēģijas valstsvienību, ar uzviju revanšējoties par vakardienas zaudējumu pagarinājumā ar 0:1.

04.05.2024 19:41

sportacentrs.com/ LETA

Ar trim vārtiem izcēlās Rihards Bukarts, trīs punktus nopelnīja arī Kaspars Daugaviņš (2+1), ar 1+1 atzīmējās Mārtiņš Dzierkals un Miks Indrašis, bet pie 0+2 tika Oskars Cibuļskis, Jānis Jaks, Renārs Krastenbergs un Roberts Bukarts. Par labāko spēlētāju Latvijas rindās tika atzīts Dzierkals.

Aizvadījis pirmo pārbaudes spēli, Zviedrijas čempions Dzierkals jau 28. sekundē atstāja komandu mazākumā, tomēr 7. minūtē pirmos vārtus spēlē guva Latvija – Roberta Mamčica uzmetienu no zilās līnijas sekmīgi pielaboja Rihards Bukarts (1:0).

Noraidījumiem bagātā trešdaļā Latvija perioda pēdējā minūtē 15 sekundēs izmantoja vairākumu un dubultoja pārsvaru – ripu saņēmušais Dzierkals izslidoja uzbrukuma zonas vidū un aizsegā nokārtoja 2:0.

Otrajā trešdaļā Latvija guva vēl trīs vārtus. 26. minūtē pēc Renāra Krastenberga piespēles vienā pieskārienā iemeta Indrašis, 35. minūtē no zilās līnijas izcēlās Francijā spēlējušais aizsargs Roberts Kaļķis, bet 40. minūtē atkal perioda izskaņā realizēts vairākums – Rihards Bukarts pēc brāļa Roberta piespēles pielaboja ripu vārtu priekšā (5:0).

Trešajā trešdaļā trīs vārtus Latvija iemeta jau līdz perioda vidum – 44. un 47. minūtē aizsargi Cibuļskis un Jaks vārtu priekšā atrada Daugaviņu, bet 51. minūtē pie hat-trick tika Rihards Bukarts (8:0).

Abas komandas mainīja vārtsargus – Latvijai Elvi Merzļikinu aizstāja Kristers Gudļevskis, kurš mača izskaņā gan piespiedu kārtā tika nomainīts.

Aizsardzībā nebija Kristapa Zīles, kura vietā uz pirmo pāri tika pacelts Oskars Cibuļskis, bet pieteikumā iekļuva Kaļķis.

Uzbrukumā Rihardu Mareni, Andri Džeriņu un Filipu Bunci aizstāja Dzierkals, Dans Ločmelis, kuri pirmajā maiņā spēlēja kopā ar Kasparu Daugaviņu, un Martins Laviņš, tāpat Rihards Bukarts tika pacelts uz brāļa maiņu.

Latvija pasaules čempionātu sāks 11. maijā Ostravā pret Poliju, sastāva paziņošana gaidāma pirmdien plkst. 15.30.

Hokeja izlases graujošā uzvarā pārbaudes spēlē pār Norvēģiju Latvijas hokejistiem bija pareiza reakcija uz vakardienas spēles kļūdām, preses konferencē pēc spēles teica Latvijas valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

“Vakar mēs mazliet aizspēlējāmies, un šodien puišiem bija pareiza reakcija uz vakardienas kļūdām,”

par abu spēļu atšķirību, piektdien papildlaikā zaudējot norvēģiem ar 0:1, teica treneris, norādot, ka visiem ir jāsaprot, ka izlase brauc uz pasaules čempionātu un jāspēlē ir tā, kā vajadzīgs.

“Reizēm ir jāizpilda tas, ko klubā varbūt nedari. To puiši šoreiz izpildīja visi, tai skaitā arī Daugaviņš un Bukarts vārtu priekšā un stūrī uzvarētas divcīņas,” atzīmēja treneris.

Viņš ar gandarījumu atzīmēja, ka šajā spēlē sāka parādīties saspēle vairākumā, taču no pirmdienas komandā būs Rodrigo Ābols, un saspēle nedaudz mainīsies.

“Vienmēr vārti vairākumā, izturēts mazākums vai gūti vārti pilnos sastāvos dod pārliecību, ka strādā pareizā virzienā.

Ja vakar mums pietrūka daudzās komponentēs, tad šodien puiši parādīja, ka, ja spēlējam pareizi, mēs mākam spēlēt,”

norādīja treneris.

Viņš arī minēja, ka fiziskā kondīcija hokejistiem šodien bija laba, un viņš cer, ka ieliktā fiziskā bāze līdz šim kondīciju vēl uzlabos un ka jāsāk parādīties arī svaigumam darbībās.

“Mums ļoti svarīgs ir tieši čempionāta sākums. Ja ar tādu azartu un cīņassparu mēs pasaules čempionātu iesāksim, būs labi,” teica treneris.

Viņš noliedza, ka vārtsargam Kristeram Gudļevskim būtu kāds smagāks savainojums, kura dēļ viņš spēles beigās vietu vārtos deva Ērikam Vītolam, kā arī piebilda, ka, pretēji sākotnēji paustajam, ka izlases sastāvs startam pasaules meistarsacīkstēs tiks nosaukts pirmdien, tas tiks izdarīts dienu vēlāk.

Latvija – Norvēģija 8:0 (2:0, 3:0, 3:0).

Vārti: 6:45 Ri. Bukarts (Freibergs, Mamčics) 1:0, 19:45 Dzierkals (Jaks, Krastenbergs, vair.) 2:0, 25:45 Indrašis (Krastenbergs, Ansons) 3:0, 34:35 Kaļķis (Daugaviņš, Bergmanis) 4:0, 39:37 Ri. Bukarts (Ro. Bukarts, Indrašis, vair.) 5:0, 43:49 Daugaviņš (Cibuļskis, Dzierkals) 6:0, 46:03 Daugaviņš (Jaks, Cibuļskis) 7:0, 50:01 Ri. Bukarts (Batņa, Ro. Bukarts) 8:0.
Metieni: 39:18.
Soda minūtes: 6:10.
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (no 55:57 Ēriks Vītols) – Henriks Haukelanns.