Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

“Samsung” premjerlīgas zvaigžņu spēle noslēdzas neizšķirti

01.03.2008 11:23

0

Visā pasaulē tieši 29.februārī sākās vērienīgi hokeja simtgadei veltīti pasākumi, kas turpināsies līdz pat rudenim. To ietvaros Ogrē norisinājās “Samsung” premjerlīgas zvaigžņu spēle starp “Samsung” premjerlīgas labākajiem Latvijas hokejistiem un šajā līgā spēlējošajiem leģionāriem. Mačs noslēdzās neizšķirti 9:9. Spēles pirmās trešdaļas pirmajā pusē pārsvars piederēja Leģionāru komandai, kas tika atalgots ar vārtu guvumu – precīzs pēc Lukaša Peka piespēles bija leģionāru komandas spēlētājs Martins Dudašs.

Neizšķirtu spēlē panāca “LSPA/Rīga” hokejists Jānis Ozoliņš, kas pēc labas kombinācijas ar partneriem Robertu Jekimovu un Jāni Straupi pārspēja leģionāru vārtsargu Aleksandru Terentjevu. Pēc gūtajiem vārtiem iniciatīvu laukumā pārņēma Latvijas hokejisti, kas vairākas reizes pēc kārtas izdarīja metienus pa leģionāru vārtiem. Neskatoties uz to, ka abu komandu spēlētāji bieži meta pa vārtiem, rezultāts pirmajā trešdaļā nemainījās – 1:1.

Otrais periods sākās ar leģionāru ofensīvu. Perioda 21.sekundē vārtus guva Pāvels Borisenko, kurš ripu raidīja vārtu augšējā stūrī, neatstājot cerības glābt komandu Dmitrijam Žabotinskim. Pēc nepilnas pusotras minūtes neizšķirtu panāca vietējo hokejistu komandas spēlētājs Edgars Brancis. Izgājienu viens pret vienu ar Terentjevu veiksmīgi izmantoja Ozoliņš, tādējādi ne tikai gūstot otros vārtus spēlē, bet arī izvirzot vadībā Latvijas hokejistu komandu.

Trīs minūtes vēlāk Leģionāru komandā neizšķirtu, pēc individuālas meistarības paraugdemonstrējuma, panāca Georgs Privozņiks. Ilgi gan neizšķirts nenoturējās, jo ceturtos vārtus Latvijas komandas labā guva Jānis Straupe. Nepagāja ne minūte, kad Tomašs Hlubna panāca 4:4.

Otrā perioda vidu, kā bija plānots, abas komandas veica vārtsargu maiņu – Latvijas komandas vārtos stājās Mārtiņš Raitums, bet leģionāru komandā Terentjeva vietā vārtos stājās Romāns Kusals.

Pirmos vārtus pēc vārtsargu maiņas guva Latvijas jauniešu valstsvienības un “LSPA/Rīga” spēlētājs Roberts Jekimovs, kas pēc piruetes vārtu priekšā pārspēja “Latgales” komandas vārtsargu Kusalu. Sestos vārtus Latvijas hokejistu labā guva Valērijs Fiļimonovs, lai gan mirkli pirms tam labu iespēju izvirzīt vadībā Leģionāru komandu garām palaida “Rīga 2000” hokejists Hlubna.

Perioda vidū piektos vārtus guva arī Leģionāru komanda, kad precīzs metiens padevās Lukašam Muham. Otrajā periodā rezultāts vairs nemainījās, lai gan iespējas gūt vārtus bija abām komandām.

Pirmo noraidījumu, kad otrajā trešdaļa bija atlicis spēlēt mazāk par minūti, nopelnīja Latvijas hokejistu komandas spēlētājs Aleksandrs Šiškovičs.

Pēc otrās trešdaļas notika “bullīšu” konkurss, kurā piedalījās abu komandu spēlētāji, bet gūtie vārti “bullīšos” tika pieskaitīti mača rezultātam.

Pirmais “bullīti” izpildīja Tomašs Hlubna, kuram neizdevās pārspēt savu komandas biedru Mārtiņu Raitumu. Neprecīzs arī bija Aleksandrs Kerčs. Pirmais precīzais “bullītis” padevās Dmitrijam Kiriļenko. Latvijas komandas spēlētājam Aigaram Razgalam neizšķirtu panākt neizdevās. Arī Lukašam Pekam Raitumu pārspēt neizdevās. Nākamais laukumā devās Ignatovičs – neprecīzi. Darjum Lalenam Raitumu pārspēt neizdevās. Vladimirs Mamonovs pārspēja leģionāru vārtsargu tādējādi panākot neizšķirtu. No Latvijas komandas ar lielisku triku pārspēt vārtsargu mēģināja Jekimovs, tomēr vārtu stabs glāba komandu.

Cīņā “vārtsargs pret vārtsargu” pirmais devās Kosols, kuram tā arī neizdevās pārspēt Raitumu. Savukārt Žabotinskim tas izdevās, līdz ar to 2:1 “bullīšos” uzvarēja Latvijas hokejisti.

Jau pirmajās trešās trešdaļas sekundēs vārtus guva leģionāru komandas spēlētājs Darjus Lalenas, panākot 6:7, bet vēlāk Pavlo Borisenko panāca neizšķirtu 7:7. Pēc tam trešos vārtus pēc kārtas guva Leģionāru komanda, kad precīzs bija Lukašs Peks. Arī ceturtos vārtus trešajā trešdaļā guva Leģionāru vienība, kad precīzi izgājienu viens pret vienu ar Raitumu realizēja Borisenko.

Perioda vidusdaļā pirmos vārtus šajā trešdaļā guva arī Latvijas hokejisti – Vladimirs Mamonovs precīzi realizēja Vladimira Fiļimonova piespēli, vienā pieskārienā raidot ripu Kusala vārtos.

Otrais skaitliskais vairākums šajā spēlē tika piešķirts Latvijas hokejistiem, jo pirmo noraidījumu Leģionāru rindās nopelnīja Konstantīns Mihailovs. Divas minūtes pirms mača beigām pusminūtes pārtraukumu pieprasīja Latvijas hokeja komandas treneri, kura laikā vietējo hokejistu komandas treneri pieņēma lēmumu mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Vārtsarga maiņa tomēr deva rezultātu, un ar spēcīgu sitienu no zilās līnijas neizšķirtu panāca Aleksandrs Šiškovičs, panākot mača gala rezultātu 9:9.

Pēc līdzjutēju balsojuma tika noteikts, ka Latvijas komandas sākumsastāvā dosies: vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis (“Liepājas metalurgs”), aizsargi Vents Feldmanis (“Liepājas metalurgs”) un Oskars Cibuļskis (“LSPA/Rīga”), uzbrucēji Aleksandrs Kerčs (“ASK/Ogre”), Artis Ābols un Juris Štāls (“Rīga 2000”). Tomēr Feldmanis un Ābols traumu dēļ mačā nevarēja piedalīties. Liepājnieka vietā spēlē viņa komandas biedrs Eduards Ivanovs, bet Ābolu aizstāja “ASK/Ogre” hokejists Aigars Razgals.

Leģionāru komandas sākumsastāvā devās: vārtsargs Aleksandrs Terentjevs (“Latgale”), aizsargi Ruslans Borisenko (“Liepājas metalurgs”) un Iļja Demidovs (“Rīga 2000”), uzbrucēji Tomašs Hlubna (“Rīga 2000”), Darjus Lelena un Darjus Pliskausks (abi “Liepājas metalurgs”).

Arī leģionāru komandā pirms spēles tika veiktas izmaiņas, jo izvēlētie “Big Diamonds” hokejisti, Aleksandrs Polozovs un Jānuss Sorokins uz spēli savainojumu dēļ neieradās.