Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Savā laukumā joprojām bez uzvarām

05.08.2007 19:19

0

Sestdien “Liepājas metalurga” hokejisti Liepājā aizvadīja otro spēli pirms jaunās sezonas, un otro reizi piedzīvoja zaudējumu – šoreiz Latvijas kausa izcīņas spēlē metalurgi pagarinājumā ar 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:1) piekāpās “ASK/Ogres” hokejistiem. Nesenajā pārbaudes turnīrā Daugavpilī liepājnieki Ogres bebrus pārspēja ar 2:1, kas nozīmēja, ka pašreizējiem valsts vicečempioniem nedēļas nogalē motivācijas varēja būt kaut kripatiņu vairāk par liepājniekiem.

Tiesa, cīņas ievadā aktīvāki bija metalurgi. Jau astoņpadsmitajā sekundē pirmo metienu pa vārtiem veica Mamonovs, arī turpmākās minūtes mūsējie lielākoties veiksmi meklēja uzbrukuma zonā, taču mūsējo saspēle nebija pietiekami precīza, bet lielākoties zemie metieni no flangiem bebru vārtsargam nopietnas raizes nesagādāja. Diemžēl “Liepājas metalurga” sniegumu jau visai tradicionāli ietekmēja lielais noraidījumu skaits. Visā mačā uz sodīto soliņa liepājnieki devās deviņas reizes, no tām piecas jau pirmajā trešdaļā, turklāt divreiz palika trijatā pret pieciem. Lai arī tiešu labumu no spēles vairākumā viesi neguva, iniciatīvu ogrēniešiem uz brīdi izdevās pārtvert un spēli izlīdzināt.

Vairāk gan turpināja uzbrukt liepājnieki, taču “ASK/Ogres” aizsargi un vārtsargs darbojās gana pašaizliedzīgi, lai ar mūsējo metieniem gan no vārtu priekšas, gan pēc izgājieniem vienatnē uz vārtiem tiktu galā.

Nespējot iemest, nācās ielaist. Žabotinskis gan kārtējo reizi rāvās sviedriem vaigā – ar pirmo metienu no vārtu priekšas Dmitrijs fantastiskā veidā tika galā, taču ogrēnieši nekautrējās būt agresīvi mūsējo vārtu priekšā un pēc atkārtota raidījuma tomēr izvirzījās vadībā. Liepājnieku atbilde sekoja pēc septiņām minūtēm. Aizturētā soda laikā Žabotinskis vēl tikai traucās rezervistu soliņa virzienā, lai uz ledus varētu doties sestais laukuma spēlētājs, kad Ozols no uzbrukuma zonas vidus raidīja ripu tālajā stūrī, panākot 1:1. Panākums mūsējos bija sapurinājis, un viņi ļoti centās izšķirt mača likteni jau pamatlaikā, tomēr bez sekmēm, un sekoja pagarinājums. Jau tā pirmajā minūtē uzvaru varēja izraut gan viena, gan otra komanda. Viesi neizmantoja ātro pretuzbrukumu pēc metalurgu kļūdas uzbrukumā, savukārt pēc sekojošā prettrieciena ripa pēc Lelena raidījuma izspurdza cauri vārtsarga padusei, lidojot dažus centimetrus gar vārtu stabu.

Citu metalurgu kļūdu uzbrukumā viesi vairs nepiedeva, pusotru minūti pirms pagarinājuma beigām panākot 2:1.

Latvijas kausa izcīņas pirmajās spēlēs “Rīga 2000” ar 7:2 sagrāva “Latgali”, bet mūsu apakšgrupā “ASK/Ogre” ar identisku rezultātu pieveica HK “Sāga/Rīga”, kas ceturtdien pulksten 19 savā laukumā tiksies ar “Liepājas metalurgu”.

Viesu vārtsargs ne reizi vien glāba savējos no liepājnieku bīstamajiem uzbrukumiem.