Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Sensācija “Juniora” mērcē – pārspēti kausa īpašnieki

27.10.2016 11:25

Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē “Liepāja Juniors” vakar savā laukumā ar 5:2 sensacionāli pārspēja hokeja klubu “Mogo”, kas ir pašreizējais kausa īpašnieks. Šī pāra atbildes spēle notiks 23. novembrī Rīgā.

Pirms šīs spēles šķita, ka nekādas intrigas nemaz nevar būt, jo šādā līmenī sportā viss it kā ir salikts pa plauktiņiem. Proti, virslīgā spēlē labākie hokejisti, bet pirmajā līgā – pārējie. “Liepāja Juniors” gan būtiski atšķiras no citām pirmās līgas komandām, jo tās pirmā maiņa (Freimanis, Tiļļa, Ņekļudovs, Kaļeiņikovs, Štelmahers) noteikti atbilst virslīgas līmenim, un arī pārējos virknējumos ir spēlētāji ar virslīgas pieredzi. Un tomēr – pretī bija  2015. gada Latvijas čempioni un 2016. gada valsts kausa ieguvēji.

Spēles sākumā liepājnieki sekmīgi būvēja aizsardzības vaļņus viduszonā, bremzējot viesu uzbrukumus, tomēr turpinājumā “Mogo” saraustīja mūsējo aizsardzību un apsēda Čmutova vārtus, līdz Potapovs ar Prūsi izspēlēja metienu faktiski tukšos junioru vārtos.

Rīdzinieku spiediens turpinājās, taču liepājnieki ar pašaizliedzīgu sniegumu aizsardzībā un lielisku vairākuma realizāciju pārņēma vadību, kuru nosargāja līdz pat mača beigām. Mājinieku rezultativitāti ievadīja aizsarga pozīcijā spēlējošā Tiļļas reids pa kreiso malu un precīzais metiens, bet ar diviem goliem turpināja Kaļeiņikovs.

Tiļļas devums komandai bija ne tikai vārtu gūšana, bet arī sava garā auguma un atlētisma izmantošana izmētājot pretspēlētājus. No fiziskas cīņas mūsējie nevairījās, bet “Mogo” to pat īsti nepiedāvāja, cenšoties vairāk koncentrēties hokejam. Tikai tas tika spēlēts nedaudz tā kā ar baltiem cimdiem, mača pirmajā pusē darbojoties pārāk statiski un akadēmiski un cenšoties savu ripas kontrolēšanas tehniku apliecināt, teju vai stāvot uz vietas.

“Mogo” pa īstam pamodās tikai pēc tam, kad Ņekļudovs vairākumā izlavījās cauri viesu aizsardzībai un no vārtu priekšas panāca 4:1 mājinieku labā.

Tad gan sākās rīdzinieku milzu spiediens. Viņi laukuma saimniekiem pat īsti neļāva pamest aizsardzības zonu, kas otrā perioda tālā soliņa dēļ slodzi faktiski dubultoja. Rīdzinieki arī ievērojami kāpināja tempu un galu galā likumsakarīgais gols viņu izpildījumā arī nobrieda.

Taču jau otrā perioda beigās liepājnieki izveidoja izcilas iespējas palielināt pārsvaru, trešajā periodā jau atkal aizsargājās organizēti, plus paglāba vārtsargs, bet mača izskaņā palīdzēja arī veiksme, jo piekto ripu viesi iemeta paši savos vārtos.

HK “Liepāja” kausa izcīņā iesaistīsies 1. novembrī, kad izbraukumā tiksies ar “Prizmu”.

“Liepāja Juniors” – “Mogo” 5:2 (3:1, 1:1, 1:0).

Tiesneši: K. Kupčus, N. Siļčonoks, R. Jučers.

Vārti: 2:19 Prūsis (Potapovs, Popens) – 0:1, 9:28 Tiļļa (Freimanis, Ņekļudovs) – 1:1 (vair.), 17:40 Kaļeiņikovs (Štelmahers, Ņekļudovs) – 2:1 (vair.). 19:18 Kaļeiņikovs (Ņekļudovs, Freimanis) – 3:1. 29:14 Ņekļudovs (Štelmahers) – 4:1 (vair.), 37:06 Ozoliņš (Begovs, Kurmis) – 4:2. 57:29 Kaļeiņikovs – 5:2 (vair.).

Soda minūtes: 8 (2+4+2) – 8 (4+2+2).

Vārtsargi:  Čmutovs – Ančs.