Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Siksnam divi vārti, ”Metalurgs” uzvar “Vitebsk”

28.10.2012 19:47

Šovakar Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) kārtējā spēlē “Liepājas metalurgs” hokejisti savu skatītāju priekšā uzņēma hokeja klubu “Vitebsk”. Saspringtā spēles galotnē liepājnieki izrāva uzvaru ar rezultātu 4:3.

Liepājniekiem pirms šīs spēles bija ilgstošs pārtraukums BAČ, jo komanda pagājušās nedēļas nogalē Somijas pilsētā Vaasa startēja IIHF Kontinentālā kausa izcīņas otrā kārtā. Līdz ar to metalurgi pirms šīvakara spēles BAČ kopvērtējuma tabulā, ar izcīnītiem 26 punktiem 14 spēlēs, bija noslīdējuši uz 7. vietu, jo pārējām šī čempionāta komandām ir par 4-6 spēlēm vairāk nekā liepājniekiem.

Liepājnieki ar šīvakara spēles oponentiem šosezon jau ir vienreiz tikušies, kad abas komandas tikās Vitebskā. Liepājnieki pēcspēles metienu sērijā uzvarēja mājiniekus ar rezultātu 3:2. Pirms šīvakara spēles hokeja klubs “Vitebsk” pēc aizvadītām 19 spēlēm ar izcīnītiem 15 punktiem BAČ kopvērtējuma tabulā ieņēma 9. vietu.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtu drošību bija uzticējuši Jānim Auziņam, bet kā rezerves vārtsargs bija pieteikts N. Grinvalds. Metalurgu laukuma spēlētāju virknējumos bija notikušas dažas būtiskas izmaiņas, jo pēc atrādīšanās Ziemeļamerikā metalurgu komandas sastāvā ir atgriezies Ē.Ševčenko, kā arī laukumā nedevās A. Podziņš, bet viņa vietu ieņēma traumu izārstējušais L. Bajaruns. Liepājnieku galvenais treneris veicis arī nopietnas izmaiņas komandas pirmās divās maiņās (skat. metalurgu sastāvu).

Jau no spēles pirmajām minūtēm spēles iniciatīva pilnībā piederēja mājiniekiem, un tikai veiksme glāba pretiniekus no ātra vārtu zaudējuma. Pirmā periodā vidū spēle izlīdzinājās, un arī viesi vairākas reizes pretuzbrukumos bīstami apdraudēja liepājnieku vārtus. Perioda 15. minūtē metalurgiem spēlējot mazākumā rupji kļūdījās J. Auziņš, un viesi atklāja spēles rezultātu. Perioda turpinājumā metalurgiem bija vairākas labas iespējas rezultātu izlīdzināt, tomēr tās netika izmantotas.

Otro periodu aktīvāk iesāka viesi, kas noveda pie metalurgu noraidījumiem. Vienu no tiem perioda ceturtajā minūtē izmantoja P. Stepanovs, kas dubultoja savas komandas pārsvaru. Mājinieki savus pirmos vārtus guva vienā no pretuzbrukumiem, kad precīzs bija J. Straupe. Pēc nedaudz vairāk kā minūtes E. Siksna panāca izlīdzinājumu, kad liepājnieki spēlēja vairākumā. Trešos vārtus metalurgiem guva E. Siksna, kad liepājnieki izmantoja divu spēlētāju pārsvaru. Perioda pēdējā minūtē liepājnieki palika trīs laukuma spēlētāju sastāvā, bet viesi to neprata izmantot.

Trešā perioda sākumā liepājnieki vairāk kā minūti veiksmīgi aizsargājās trijatā pret pieciem pretiniekiem. Perioda sestajā minūtē G. Skvorcovs izmantoja viesu aizsargu kļūdu savu vārtu priekšā, un palielināja liepājnieku pārsvaru. Perioda 17. minūtē izmantojot vairākumu, viesi vienus vārtus atguva. Viesu treneri divas minūtes līdz spēles beigām noņēma vārtsargu, un laida laukumā sesto laukuma spēlētāju. Tomēr mājinieki droši nospēlēja aizsardzībā, un neļāva viesiem izlīdzināt rezultātu.

“Liepājas metalurgs” hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs otrdien pulksten 18:30 Liepājas ledus hallē, kad tie atkārtoti tiksies ar hokeja klubu “Vitebsk”.

SK “Liepājas metalurgs” hokeja komandas sastāv
Vārtsargs: 33.JānisAuziņš (rezervē-1.Nauris Grīvalds)