Spēle kā pa viļņiem, punkts pret līderiem

27.02.2009 21:42

Piektdien Minskā SK “Liepājas metalurgs” hokejisti pagarinājumā atzina Baltkrievijas čempionāta regulārās sezonas uzvarētāju, Minskas komandas “Junostj” hokejistu pārākumu. Spēles gaitā mūsējie gan zaudēja ar trīs vārtu starpību, gan bija vadībā ar divu ripu pārsvaru.

Spēlē pret turnīra līdervienību liepājnieki uzkāpa uz tā paša grābekļa, kas šosezon ne reizi vien sāpīgi ir sitis pa citu jaunības pretinieku pieri. Proti, mēģināja ātri gūt vārtus. Ja pa Žabotinska vārtiem mājinieki pirmo reizi meta tikai septītajā minūtē, tad Šabanova cietoksnis tika pilnībā aplenkts un vismaz teritoriālais pārsvars metalurgiem bija iespaidīgs. Mūsējo spiedienam pierimstot, saimnieki aizvien biežāk centās apdraudēt liepājnieku vārtus no petaka, un devītajā minūtē baltkrievi ar atkārtotu metienu no vārtu priekšas panāca 1:0. Pēc neilga brīža Hmiļa no zilās līnijas izdarīto plaukstas metienu vārtos pielaboja Timčenko, un mūsējie saplīsa. Pirmā perioda izskaņā Šabanovs garlaikojās, bet Žabotinskim bija krietni jānopūlas, lai mājinieku pārsvars nepalielinātos.

Otrā trešdaļa bija ne tik daudz interesanta, cik uzjautrinoša, turklāt abu vienību izpildījumā. Vispirms gan ievērojamu pārsvaru (3:0) ieguva mājinieki, bet tad arī metalurgiem radās iespējas atklāt gūto vārtu rēķinu. Mihailovs izmantoja teicamu Pliskauska piespēli un panāca 1:3, bet mirkli vēlāk Pliskausks atkal piespēlēja šķērsām laukumam, ripu baltkrievi pārtvēra un izvirzījās vadībā ar 4:1. Ar to gan nekas nebeidzās, jo vispirms Mihailovs piespēlēja vārtu priekšā gaidošajam Gorškovam, kurš guva mūsējo otros vārtus, bet perioda pašā izskaņā ar uzbrukumu pārāk aizrāvās Zaharovs juniors, bet Ivanovs vienatnē aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā un ar metienu starp kājsargiem atguva liepājniekiem cerības uz labvēlīgu iznākumu – 3:4.

Mūsējo izredzes vēl vairāk uzlabojās pēdējā trešdaļā, kad liepājnieki izvirzījās vadībā pat ar divu ripu starpību, tomēr pārsvaru nenoturēja, un jau pagarinājuma sākumā mājinieki izrāva uzvaru. Visus vārtus, kas tika gūti pēdējo 20 minūšu laikā, nav vērts aprakstīt, bet vienus gan. Trešdaļas vidū Tjoluškins, spēlējot mazākumā, no vidējās zonas vienkārši ieraidīja ripu sāncenšu aizsardzības zonā, bet pats steidzās nomainīties, un liels bija viņa pārsteigums, kad, pieslidojot pie apmales, komandas biedri viņu sveica ar gūtajiem vārtiem. Izrādījās, ka šajā spēlē golu var iemest, pat neskatoties vārtu virzienā.

Citi piektdienas spēļu rezultāti: “Himvolokno” – “ASK/Ogre” 4:1, “Gomeļ” – “Vitebsk” 3:2, “Rīga 2000” – “Neman” 6:3, “Metallurg” – “Himik/SKA” 4:1, “Latgale” – “Brest” 3:5.

Svētdien Mogiļevā pret komandu “Himvolokno” metalurgi aizvadīs Baltkrievijas čempionāta šās sezonas pēdējo spēli.

“Junostj” – “Liepājas metalurgs” 7:6 (2:0, 2:3, 2:3, 1:0).
Minska
, 27.februāris, 520 skatītāju.
Tiesneši: V.Naļivaiko, V.Rufs, V.Gocuļa.
Vārti: 8:57 Slišs (Stepanovs) – 1:0. 11:06 Timčenko (Hmiļs, Zaharovs) – 2:0. 22:10 Stepanovs (Golubovskijs, Stasenko) – 3:0 (vair.). 29:22 Mihailovs (Pliskausks) – 3:1. 36:28 Seņkevičs – 4:1 (maz.). 37:30 Gorškovs (Mihailovs, Brahmanis) – 4:2 (vair.). 39:47 Ivanovs – 4:3. 44:03 Gubins (Mamonovs, Ozols) – 4:4. 49:38 Tjoluškins (Pliskausks) – 4:5 (maz.). 54:46 Feldmanis (Ozols, Ivanovs) – 4:6 (vair.). 55:24 Stasenko – 5:6. 57:06 Hmiļs (Ļeontjevs, Rjadinskijs) – 6:6 (vair.). 60:16 Zaharovs (Timčenko, Rjadinskijs) – 7:6 (vair., +2).

Metieni: 38 (11+12+14+1) – 17 (2+7+8+0).
Sodi: 20 (0+4+16) – 20 (4+6+10).
Vārtsargi: Šabanovs (no 39:47 Gorjačevskihs) – Žabotinskis.
Labākie spēlētāji: Stasenko, Zaharovs – Žabotinskis.

Komentāri

Vladimirs Golubovičs (“Liepājas metalurgs”):
– Jautrs mačs. Sākums mums padevās, tad zaudējām iniciatīvu, un neviens nedomāja, ka pēc 0:3 spēsim atspēlēties, tomēr azarts ņēma virsroku pār taupīšanos izslēgšanas spēlēm.

Mihails Zaharovs (“Junostj”):
– Var priecāties par uzvaru, bet savā karjerā neatminos tādu gadījumu, kad spēles gaitā uzvarot ar 4:1, komanda tikai caur adatas aci ielien pagarinājumā. Vāji nospēlēja abi vārtsargi, kas turklāt ir arī izlases spēlētāji.