Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Šrempa debijā “Metalurgam” ceturtais zaudējums pēc kārtas

19.11.2012 20:52

“Liepājas Metalurga” sastāvā debitējot amerikāņu uzbrucējam Robam Šrempam, komanda pirmdienas vakarā savā laukumā ar rezultātu 0:3 atzina Baltkrievijas atklātā hokeja čempionāta (BAČ) līderes Žlobinas “Metalurg” pārākumu. Liepājniekiem tā bija ceturtā neveiksme pēc kārtas.

Liepājnieku sastāvā šodien debitēja no Rīgas “Dinamo” uz fārmklubu nosūtītais Robs Šremps, kuru neviens cits Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) klubs savās rindās nevēlējās par tādiem pašiem nosacījumiem, kādi hokejistam bija Rīgā. Savā debijas spēlē “Metalurga” rindās Šremps spēlēja pirmajā maiņā kopā ar citiem Rīgas “Dinamo” pieredzi guvušajiem spēlētājiem – Gunāru Skvorcovu un Robertu Bukartu. Savukārt Edgars Brancis, kura vietu ieņēma Šremps, tika nosūtīts uz ceturto maiņu.

Lai gan vakar viesi no Žlobinas uzvarēja ļoti pārliecinoši (4:1), šodien spēle sākās līdzīgi. Aptuveni septiņas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām liepājnieki pirmo reizi nonāca vairākumā, un tieši Šrempa trijnieks devās laukumā, lai mēģinātu to realizēt. Visu vairākumu mājinieki kontrolēja ripu, taču tika izdarīts tikai viens puslīdz bīstams metiens, un rezultāts nemainījās. Nepilnas trīs minūtes pirms beigām “Metalurg” veica bīstamu uzbrukumu, pēc kā ripa atsitās pret vārtu pārliktni un ielidoja vārtos. Uzreiz gan vārtu guvums netika ieskaitīts, un tiesneši to apstiprināja vien pēc video atkārtojuma noskatīšanās – 0:1. Nepilnu minūti pirms beigām ass moments arī Žlobinas vārtu priekšā, taču ceturtā maiņa savu iespēju neizmantoja.

Otrās trešdaļas ievadā mājinieki palika mazākumā, bet vienai no labākajām vairākuma realizētājām līgā “Metalurg” neatrada atbildes liepājnieku aizsardzībai. Toties uzreiz pēc nonākšanas vienādos sastāvos Liepāju no vārtu zaudējuma glāba tikai pretinieku neprecizitāte, gan pēc iziešanās divatā pret vienu viesi meta garām. Trešdaļas viducī pēc kārtējā bīstamā iesu uzbrukuma pie Kalniņa vārtiem izraisījās nelieli asumi, taču soģi laicīgi situāciju nokontrolēja, un noraidījumi nesekoja.

Edgars Brancis, kurš bija viens no šīs epizodes dalībniekiem, jau savā nākamajā uznākšanā laukumā atkal nonāca sadursmes epicentrā. Šoreiz pie pretinieku vārtiem, un tas beidzās veiksmīgi, proti, ar noraidījumu viesiem. Pirmā liepājnieku maiņa neizmantoja labu izdevību no vārtu priekšas, un rezultāts atkal nemainījās. Pusotru minūti līdz trešdaļas beigām Raimonds Tūbelis izddarīja teicamu spēka paņēmienu, taču soģi to traktēja kā pārkāpumu. Žlobina nonāca vairākumā, bet mājinieki spēlēja labi, un Brancis atkal izprovocēja pretinieku uz pārkāpumu.

Tas ļāva liepājniekiem trešās trešdaļas sākumā spēlēt vairākumā, bet tas atkal netika izmantots. Tāpat arī spēles turpinājumā – liepājnieki nespēja dabūt ripu Miļčakova vārtos ne vienādos, ne nevienādos sastāvos. Trešdaļas vidū uzreiz pēc mazākuma izturēšanas Žlobina ar metienu no zilās līnijas panāca 2:0, bet nepilnu minūti vēlāk Kalniņš bija spiests kapitulēt vēlreiz…

Liepājnieki piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:3, otro reizi divās dienās piekāpjoties Žlobinai un tiekot pie jau ceturtās neveiksmes pēc kārtas. Melno sēriju “metalurgi” mēģinās pārtraukt sestdien, kad mājās uzņems Soļigorskas “Šahtjor”.

BAČ regulārā sezona 2012/2013
Liepājas Metalurgs – Žlobinas Metalurg 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Vārti: 17:00 Nemirko (Marčenko) 0:1, 50:55 Hļebņikovs (Puļvers) 0:2, 51:36 Baranovs (Brikuns) 0:3.
Soda minūtes: 8:10
Vārtsargi: Kalniņš – Miļčakovs