TV – Ceļš uz finālu rozēm kaisīts

12.03.2008 21:46

0

Trešdien “Liepājas metalurga” hokejisti Latvijas atklātā čempionāta pusfinālā trešo reizi pēc kārtas apspēlēja komandu “Latgale” un, uzvarot sērijā ar 3:0, iekļuva finālā. Izslēgšanas spēļu sērijā līdz trim uzvarām, vienai komandai esot vadībā ar 2:0, dueļa uzvarētājs ir gandrīz skaidrs. It sevišķi ņemot vērā atšķirību klases ziņā starp “Liepājas metalurgu” un “Latgali”. Bija jābūt ļoti lielam pesimistam, lai šaubītos par liepājnieku iekļūšanu finālā jau trešdienas spēlē, jo vairāk tādēļ, ka bija zināma metalurgu nevēlēšanās vēlreiz mērot tālo ceļu uz Daugavpili.

Labāk nedaudz atpūsties pēc labi padarītā darba pusfinālā, un kārtīgi sagatavoties finālam. Gluži labākajā kondīcijā nav Kuļibaba, kura vietu ceturtajā maiņā ieņēma centra uzbrucējs Grāvītis, kas šosezon pārsvarā darbojās malējā uzbrucēja pozīcijā. Atgriešanos uzbrukuma centrā Māris šovakar nosvinēja ar diviem gūtiem vārtiem.

Laukuma saimnieku apņēmība ātri atrisināt gan trešdienas mača, gan visas pusfināla sērijas iznākumu, bija redzama ar neapbruņotu aci. Mūsējie ļoti labi kustējās, bet patiesi bīstamu metienu par Terentjeva vārtiem gandrīz nebija. Toties pēc atzīstamas saspēles veidojās pusmomenti, kad tikai sīkas neprecizitātes laukuma saimniekiem neļāva izvirzīties vadībā.

Sausuma periods tika pārtrauks trešdaļas vidū, kad rezultatīvi nospēlēja trešais virknējums – eleganta saspēle beidzās ar Kiriļenko precīzu raidījumu no vārtu priekšas. Otro vārtu guvumā Lelenam nedaudz palīdzēja arī veiksme, taču 2:0 pēc pirmās trešdaļas bija pelnīts pārsvars. Tādējādi metalurgi pirmo reizi sērijā uzvarēja spēles pirmo trešdaļu. “Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs uzskata, ka iepriekšējos mačos mūsējiem to lielā mērā neļāva izdarīt pretinieku vārtsargi, kas pretiniekiem ir visai laba līmeņa.

Taču ne tik laba, lai liktu mūsējiem nopietnus šķēršļus rezultāta palielināšanā. Grāvītis vairākumā ar metienu devītniekā un Ozols pēc 12 sekundēm ar raidījumu zem pārliktņa panāca 4:0. Viesi veica vārtsargu maiņu, bet arī Ļahs ilgi sausā nenostāvēja. Mūsējie burtiski lidoja pa laukumu, iepriecinot atkal visai daudzos skatītājus. Vēl Mamonovs ātrā uzbrukumā panāca 5:0, bet tad viesu graušana apstājās. Mūsējiem esot mazākumā, ar kādu trešo metienu pēc kārtas tika pārspēts Žabotinskis, bet pēc pārtraukuma ar diviem pirmajiem raidījumiem netika galā Jučers. Panika metalurgu rindās neradās, rūpīgāk darbojās aizsargi, neļaujot pretiniekiem mest pa liepājnieku vārtiem, arī Māris beidzot iejutās spēlē. Viesi gan centās vēl vairāk samazināt rezultāta starpību, bet ne viņi to spēja, ne metalurgi ļāva. Likumsakarīgāka bija laukuma saimnieku uzvara ar vēl lielāku vārtu starpību, un savus otros vārtus ar metienu gandrīz no nulles leņķa guva Grāvītis.

Vērtējot pusfināla sēriju, Vladimirs Golubovičs sacīja, ka komanda bija labi noskaņojusies, visi mači noritēja ar metalurgu pārsvaru. Spēles pēdējā trešdaļā gan spēlētāji nedaudz atslābinājās, bet šaubas par mūsējo panākumu neradās. Tagad hokejistiem piešķirtas divas brīvdienas, bet piektdienas vakarā komanda atkal vāksies kopā, lai gatavotos finālam, kas 19.martā sāksies Liepājā.

Otrajā pusfinālā pēc spēles Rīgā rezultāts kļuvis neizšķirts 1:1 – “Rīga 2000” savā laukumā uzvarēja ar 2:0, un sērijas trešā spēle notiks ceturtdien Ogrē. Liepājniekiem visparocīgāk būtu, ja abi mūsējo potenciālie sāncenši aizcīnītos līdz piektajam mačam. Tādējādi otrs finālists noskaidrotos tikai 17.marta vakarā – divas diennaktis līdz pirmajai finālcīņai.

“Liepājas metalurgs” – “Latgale” 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)

Vārtu guvēji: 9:45 Kiriļenko (Mihailovs, Jass) – 1:0, 18:58 Lelens (Smirnovs, Pliskausks) – 2:0 (vairākumā); 22:54 Grāvītis (Čirkovs, R.Borisenko) – 3:0 (vairākumā), 23:06 Ozols (Feldmanis, Fiļimonovs) – 4:0, 27:49 Mamonovs (Feldmanis, Ozols) – 5:0; 33:09 – 5:1 (mazākumā); 41:48 – 5:2, 42:04 – 5:3, 55:08 Grāvītis (R.Borisenko) – 6:3.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis (no 40.minūtes Māris Jučers); pirmā maiņa: aizsargi Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis, uzbrucēji – Valērijs Fiļimonovs, Juris Ozols, Vladimirs Mamonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, uzbrucēji – Darjus Lelens, Darjus Pliskausks, Andrejs Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Māris Jass, Sergejs Tjoluškins, uzbrucēji – Dmitrijs Kiriļenko, Konstantīns Mihailovs, Genādijs Ļepihovs; ceturtā maiņa: aizsargi – Georgijs Čirkovs, Ruslans Borisenko, uzbrucēji – Pavlo Borisenko, Māris Grāvītis, Oļegs Koreškovs.