Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

TV – “Liepājas metalurgs” – “Sokil” 3:1

22.11.2008 19:13

Sestdien, Kontinentālā kausa izcīņas otrās dienas pirmajā spēlē, “Keramin” ar 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) pieveica “Gorņak”. Būtisku uzvaru guva arī “Liepājas metalurgs”, kas ar 3:1 pieveica spēcīgo Kijevas komandu “Sokil”. Lai uzvarētu Liepājas turnīrā un kvalificētos Kontinentālā kausa izcīņas finālam Francijā, metalurgi svētdienas vakarā pat var atļauties zaudēt Minskas vienībai “Keramin” ar vienu vārtu starpību.

Pirmais periods beidzās bez vārtu guvumiem, bet mazliet aktīvāki bija Ukrainas komandas spēlētāji.

Savukārt otrajā periodā metalurgi izmantoja divas no savām nedaudzajām vārtu gūšanas iespējām. Spēlējot vairākumā Grāvītis panāca 1:0 (Māra trešie vārti Kontinentālajā kausa izcīņā). Pēc nepilnām divām minūtēm Mamonovam izdevās pārsteigt “Sokil” vārtsargu Karpenko ar patālu metienu mazākumā. Raidījums bija tverams, bet ripa pārvēlās pāri Karpenko, un spēles vidū jau 2:0 liepājnieku labā.

Kad Edijs Brahmanis ar savu firmas superšāvienu iedabūja ripu ukraiņu vārtu tālajā augšējā stūrī, Liepājas ledushalle eksplodēja –3:0 jau gandrīz liecināja, ka metalurgi ir ļoti tuvu uzvarai. Perioda izskaņa gan bija ļoti grūta – nācās aizstāvēties arī trijatā pret pieciem. Lielo mazākumu metalurgi izturēja, bet viena vīra deficīts bija liktenīgs – 3:1. Piekūni mūsējos nesaudzēja arī spēlējot vienādos sastāvos, bet liepājnieki izturēja. Mača izskaņa apliecināja, ka kijevieši ir apmierinātāki zaudējot ar divu vārtu starpību, un neņēma nosta vārtsargu, mēģinot atspēlēt vēl kādu ripu.

Pirms pēdējās spēļu dienas metalurgi no trim favorītiem (vēl arī “Sokil” un “Keramin”) ir vislabākā situācijā – liepājnieki, lai izcīnītu pirmo vietu var atļauties zaudēt minskiešiem ar vienas ripas starpību.

Mūsējo spēles sākums pulksten 19, bet pulksten 15 “Sokil” spēlēs pret “Gorņak”.