TV – Pirmais solis – pārliecinošs

08.03.2008 20:06

0

“Liepājas metalurga” hokejisti izslēgšanas spēles sāk ar uzvaru
Nedēļu pēc Latvijas atklātā čempionāta izslēgšanas spēļu sākuma, play-off ir aizkļuvis arī līdz Liepājai. Mūsējo pretinieki “Samsung” premjerlīgas pusfinālā noskaidrojās tikai piektdienas vakarā. Par tiem kļuva Daugavpils “Latgales” hokejisti, kas pirmajā cīņā tika pārliecinoši uzvarēti.

Lai arī kura komanda no ceturtdaļfināla pāra “LSPA/Rīga” – “Latgale” kļūtu par “Liepājas metalurga” pirmajiem izslēgšanas spēļu pretiniekiem, bija skaidrs, ka kalendāra veidotāji pret viņiem ir izturējušies netaisnīgi. Piektdienas vakarā Rīgā norisinājās mūsējo abu potenciālo sāncenšu duelis, bet jau sestdien pulksten 17 vienam no viņiem bija jādodas uz ledus Liepājā. Liepājnieki pirms pusfināla neslēpa, ka labprātāk tiktos ar Znaroka studentiem – Rīga tomēr ir vismaz uz pusi tuvāk par Daugavpili. Latgalieši mūsējo vēlmes nerespektēja un pagarināja savu izbraukumu līdz Baltijas jūras krastam.

Liepāja viesus sagaidīja tradicionāli neviesmīlīgi – ar lietu. Tas gan neizbojāja kluba vadītāju centienus šo maču padarīt par svētkiem – jau iepriekš tika izziņots par bezmaksas ieeju visām daiļā dzimuma pārstāvēm, prāvu daļu skatītāju vietu aizpildīja SK “Liepājas metalurga” jaunie sportisti, bet pirmajā pārtraukumā uzstājās puišu deju grupa “Extazy”. Patīkami, ka halle ar katru spēli kļūst aizvien pilnāka (protokolā norādīti 1150 skatītāji), vienīgi fanu atbalsts gan varētu būt aktīvāks un kvalitatīvāks – cilvēku daudz, bungas un atribūtika ir, tad kāpēc to nelikt lietā biežāk?

Liepājnieku sastāvā nebija uz trim spēlēm diskvalificētā aizsarga Gubina, kura leģionāra vietu laukumā ieņēma uzbrucējs Ļepihovs, bet aizsarga vietu blakus Tjoluškinam – Māris Jass.

Cīņas ievadā liepājnieki šķita nedaudz sasaistīti – vai nu traucēja pusotras nedēļas pauze vai psiholoģiski neprata noskaņoties mačam, bet pirmās minūtes pagāja smagnēji. Taču, sākot ar pirmās trešdaļas vidu, sāka kļūt aizvien jautrāk. Metienu pa Romāna Kousala sargātajiem vārtiem bija maz, toties no labām pozīcijām, bet ripa vārtos spītīgi negāja. Labi cīnījās pretinieku vārtsargs, ilgu laiku mūsējo centienus sekmīgi neitralizēja pretinieku aizsargi. Gods godam – daugavpilieši, šķiet, bija izanalizējuši metalurgu kombinācijas un neļāva metalurgiem izvērsties “Latgales” vārtu tuvumā. Liepājnieki vāji nospēlēja pat skaitliskajā vairākumā pieci pret trim, bet trešdaļas pēdējā minūtē, ar atkārtotu metienu pārspējot Žabotinski, vienu no savām retajām iespējām izmantoja viesi.

Laukuma saimnieki metās atspēlēties jau pirmā perioda izskaņā un turpināja to darīt pēc pārtraukuma. It kā metalurgi darīja visu to pašu, ko pirmo 20 minūšu laikā, bet izpildījuma kvalitāte jau bija augstākā līmenī. Tikko atgriezies laukumā pēc soda izciešanas, savu pirmo rezultativitātes punktu metalurgu rindās ar slīpu piespēli pāri viduszonai nopelnīja Ļepihovs, bet Lelens, apslidojot vārtus, panāca izlīdzinājumu. Uz izvirzīšanos vadībā liepājniekiem nācās gaidīt līdz trešdaļas vidum, bet lūzums cīņas gaitā jau bija noticis. Mūsējo teicamais sniegums nedeva pamatu šaubām, ka uzvara būs pārliecinoša. Atzīstami spēlēja otrais virknējums, kas cīņā kopā sakrāja 11 (5+6) rezultativitātes punktus, bet mača labākais spēlētājs Pliskausks un Lelens guva pa diviem vārtiem. Prasmīgāk izmantojot savas vārtu gūšanas iespējas, gan bija jābūt divreiz vairāk, bet visu atsvēra Pliskauska mazākumā gūtie vārti 19 sekundes līdz mača beigām.

Neskatoties uz liepājnieku graujošo uzvaru, svētdien Daugavpilī “Latgale” varētu izrādīt sīvāku pretestību – gan paši būs nedaudz atpūtušies, gan metalurgiem būs aiz muguras garais pārbrauciens. Taču skaidrs, ka arī liepājnieki negribēs vēlreiz doties uz Latgali.

Trešā pusfināla spēle trešdien pulksten 18.30 notiks Liepājā.

“Liepājas metalurgs” – “Latgale” 8:1 (0:1, 4:0, 4:0)

Vārtu guvēji: 19:18 – 0:1 (mazākumā); 23:20 Pliskausks (Ļouškins) – 1:1, 31:34 Lelens (Ļepihovs, Kniksts) – 2:1, 35:28 Smirnovs (Feldmanis, Lelens) – 3:1, 38:30 P.Borisenko (Kuļibaba, Grāvītis) – 4:1; 40:34 Fiļimonovs (Grāvītis, Ozols) – 5:1, 52:11 Lelens (Smirnovs, Ļouškins) – 6:1 (vairākumā), 52:44 Mamonovs (Kiriļenko, Mihailovs) – 7:1, 59:41 Pliskausks (Kniksts, Žabotinskis) – 8:1 (mazākumā).

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis, uzbrucēji – Valērijs Fiļimonovs, Juris Ozols, Vladimirs Mamonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, uzbrucēji – Darjus Lelens, Darjus Pliskausks, Andrejs Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Māris Jass, Sergejs Tjoluškins, uzbrucēji – Dmitrijs Kiriļenko, Konstantīns Mihailovs, Genādijs Ļepihovs; ceturtā maiņa: aizsargi – Georgijs Čirkovs, Ruslans Borisenko, uzbrucēji – Pavlo Borisenko, Valērijs Kuļibaba, Māris Grāvītis.

Abiem Darjiem – Pliskauskam (33.) un Lelenam (19.) – šajā spēlē pa diviem gūtiem vārtiem.