TV – Viss, uz ko esam spējīgi

28.11.2008 00:09

SK “Liepājas metalurgs” hokejisti vakar neizteiksmīgā spēlē savā laukumā piekāpās Baltkrievijas čempionāta līdervienībai Minskas “Junostj”. Kopš 16.novembra, kad liepājnieki aizvadīja savu iepriekšējo BAČ spēli, līdz vakardienai, kad mūsējie pēc Kontinentālā kausa izcīņas spēlēm atgriezās kaimiņvalsts čempionātā, nekas ļoti ārkārtējs Baltkrievijas čempionātā nenotika.

Tiesa, neveiksmju josla piemeklēja līdervienību, “Liepājas metalurga” vakardienas sāncensi – komandu “Junostj”, kas četrās spēlēs tikai vienreiz uzvarēja pagarinājumā, bet kopumā cieta divus zaudējumus.

Kaimiņvalstī netrūkst cilvēku, kas uzskata – ja Kontinentālajā kausā piedalītos nevis novājinātie pērnās sezonas čempioni – “Keramin” hokejisti, bet gan “Junostj”, tad jaunība sabradātu visus Liepājas turnīra dalībniekus. “Liepājas metalurgs” abās līdzšinējās spēlēs šosezon gan prata līderiem izrādīt cienīgu pretestību – 3:5 Minskā, 3:4 Liepājā, taču vakar bija aktuāls jautājums par to, vai mūsējie būs atguvušies pēc smagā trīsdienu turnīra pagājušās nedēļas nogalē.

Bija jāņem vērā sastāva izmaiņas – klubam gan izdevās sameklēt aizstājējus savainotajiem spēlētājiem, bet tie abi ir gados jauni latviešu uzbrucēji – Toms Zeltiņš un Jānis Puriņš. Abi uzreiz no kuģa nokļuva ballē, proti pieteikumā vakardienas spēlei – ceturtajā uzbrucēju trijniekā līdzās Mārcim Zembergam. Starp citu, arī mūsējo pārējos virknējumos bija pa kādam jaunietim – Sergejs Daņilovs pirmajā, Gunārs Skvorcovs otrajā un Aldis Āboliņš trešajā maiņā.

Pirmā perioda ievadā nelikās, ka mūsējos būtiski būtu ietekmējis nogurdinošais trīsdienu KKI trieciencikls – iesāka metalurgi samērā sparīgi. Taču varēja manīt virknējumu savstarpējo nesaspēlētību un daudzu nozīmīgu vīru iztrūkumu. Pirmais periods aizritēja vienā elpas vilcienā, tiesa, vienmuļā. Paužu bija maz, arī noraidījumu skaits niecīgs, bet arī mača temps abu vienību izpildījumā lēns. Pirmās 20 minūtes savā labā noslēdza komanda, kas mazāk kļūdījās, – “Junostj”. Lai arī viesi laukumā nebūt nebija galvastiesu pārāki, neizmantot tādu Bihanova dāvanu Legzdas vārtu priekšā, viņiem būtu pārāk izšķērdīgi – sestajā minūtē 0:1.

Nebija jau tā, ka mūsējiem nebija momentu – pretuzbrukumos metalurgi izskatījās itin labi, bet arī viesi šajā elementā bija visnotaļ spēcīgi, un pēc viena no jauniešu prettriecieniem tikai vārtu stabs glāba mūsējos no 0:2.

Varens uzplaiksnījums liepājnieku izpildījumā bija otrā perioda pirmajā minūtē – Ozolam ar Grāvīti aizskrienot divatā pret vienu aizsargu, Māris netrāpīja vārtos, mirkli vēlāk Ozols pats nonāca metiena pozīcijā, bet pirmās maiņas trieciens beidzās ar vēl vienu Māra Gravīša izvirzīšanu teicamā pozīcijā. Un tas viss 53 sekunžu laikā, bet diemžēl nerezultatīvi. Ja Māris kaut par kripatu labāk realizētu savas iespējas, tad varētu kļūt par komandas līderi, bet ar līdzšinējo rezultativitāti nav brīnums, ka treneri viņu visbiežāk min trešās vai ceturtās maiņas kontekstā. Protams, ar piebildi – kad ierindā atgriezīsies Valērijs Fiļimonovs.

Spēle faktiski beidzās pēdējās trešdaļas ievadā, kad viesiem izdevās gandrīz vai pirmo vārtu kopija – 0:2. Bet paviršība pašā mača galotnē ļauj līderu uzvaru saukt par pārliecinošu.

Sestdien pulksten 13 “Liepājas metalurgs” savā laukumā mērosies spēkiem ar Mogiļevas “Himvolokno”.

“Liepājas metalurgs” – “Junostj” 0:3 (0:1, 0:0,0:2).
Liepāja, 27.novembris. 485 skatītāji.
Tiesneši: D.Šilovs, R.Borskis, A.Gabaliņš.
Vārti: 5:23 Romaņenko (Zaharovs) – 0:1. 44:42 Hmiļs (Slišs) – 0:2. 58:58 Materuhins (Šagovs, Stasenko) – 0:3.

Metieni: 16 (4+8+4) – 32 (12+8+12).
Sodi: 4 (2+2+0) – 6 (2+4+0).
Vārtsargi: Legzda – Gorjačevskihs.
Labākie spēlētāji: Legzda Zaharovs, Gorjačevskihs.

Valērijs Voroņins (“Liepājas metalurgs”):

– Tik tiešām KKI mums prasīja daudz spēka, plus traumēti ir spēlētāji, kas nosaka mūsu spēli. Centāmies, bet, objektīvi vērtējot, tas ir viss, uz ko pašlaik esam spējīgi. Ar vēlmi vien ir par maz, vajadzīga meistarība. Šovakar sāncenši mūs sodīja par rupjām kļūdām aizsardzībā.