Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Uzvara bez gandarījuma

06.01.2010 07:00

Latvijas U-20 hokeja izlase pasaules čempionāta pēdējā spēlē ar 6:4 (4:1, 0:2, 2:1) pārspēja Austriju un elites divīzijas kopvērtējumā ierindojās 9. vietā.

Pēdējā pārbaudes spēlē pirms čempionāta sākuma Latvijas izlase austriešiem piekāpās ar 4:6, un mūsējie alka revanša, turklāt, lai arī spēlei būtiskas nozīmes nebija, jo abas vienības jau bija zaudējušas vietu elitē. Bet kuram gan patīk palikt pēdējam? Mūsējie mačam bija noskaņojušies labāk, un pirmajā trešdaļā pārliecinoši diktēja notikumus laukumā. Metienu attiecība bija 20:9 latviešu labā, un pārsvars neizpalika arī uz tablo – pēc pirmajām minūtēm 4:1. Latvijas labā vienus vārtus guva arī metalurgs Gunārs Skvorcovs, bet abi pārējie Liepājas pārstāvji – Artūrs Mickēvičs un vārtsargs Jānis Kalniņš – ar rezultatīvām piespēlēm palīdzēja Robertam Bukartam gūt viņa otros vārtus mačā. Vēl šajā periodā precīzs bija Roberts Maziņš.

Pēc pārtraukuma jau dominēja Austrija, kas daudz spēlēja vairākumā, un līdz 26. minūtei pietuvojās līdz 3:4. Slidenais rezultāts saglabājās līdz pēdējā perioda vidusdaļai, kad nepilnu divarpus minūšu laikā pa vieniem vārtiem vairākumā guva Miks Indrašis un R.Maziņš, tādējādi gūstot izšķirošo pārsvaru, kuru 57. minūtē sāncenši samazināja līdz divu ripu deficītam.

Līdz ar šo panākumu Latvijas U-20 izlase pasaules čempionātā ierindojās 9. vietā, un šā gada izskaņā A divīzijā atkal cīnīsies par iekļūšanu spēcīgāko komandu sabiedrībā. Visticamāk, ka tas notiks jau bez Andreja Maticina pie izlases stūres, jo U-20 valstsvienības galvenais treneris vēl pirms mūsējo pēdējā mača paziņoja, ka pametīs izlases galvenā trenera amatu.
Citi rezultāti – spēles par palikšanu: Čehija – Slovākija 5:2; par 5.vietu: Krievija – Somija 3:4.

Foto no iihf.com:

SK “Liepājas metalurgs” vārtsargam Jānim Kalniņam Latvijas izlases vienīgajā uzvarā pasaules čempionātā bija atzīstami statistikas rādītāji.