Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

Vai “Metalurgs” tomēr kļūs par “Dinamo” fārmklubu?

Vai “Metalurgs” tomēr kļūs par “Dinamo” fārmklubu?
15.06.2010 19:39

Jau pērn visai reāli bija, ka SK “Liepājas metalurgs” kļūst par Rīgas “Dinamo” fārmklubu, tomēr abu sistēmu sadarbība nenotika. Šogad abas puses atkal ir sēdušās pie sarunu galda, un iespējams, ka pirms jaunās sezonas abi klubi vienosies par to, ka “Liepājas metalurgs” būs “Dinamo” fārmklubs.

Nav noslēpums, ka visiem KHL klubiem ir jābūt savam fārmklubam, un, kopš vairs nepastāv “Dinamo/Juniors”, rīdzinieki ir jauna fārmkluba meklējumos. Runas par to, ka šajā jautājumā uzrunās liepājniekus, bija dzirdamas vēl aizvadītās sezonas izskaņā, bet pati uzrunāšana notika jūnijā. “Dinamo” puse skaidrojot, ka tai šajā jautājumā esot varianti arī Somijā un Krievijā, bet Liepājas priekšrocība vispirms esot nelielais attālums no Rīgas. Pagaidām gan bijušas tikai pārrunas, rīdzinieki izteikuši savu piedāvājumu, bet vēl nav tikušies abu klubu galvenie cilvēki – SK “Liepājas metalurgs” prezidents Sergejs Zaharjins un “Dinamo” valdes priekšsēdētājs Juris Savickis. Galotņu randiņš ir paredzēts jūnija beigās.

Līdz tam laikam metalurgi noskaidros arī savas hokeja komandas galvenā trenera Valērija Voroņina pozīciju šajā jautājumā. Kluba izpilddirektors Ilgvars Šēns un hokeja direktors Mihails Vasiļonoks sliecas piekrist rīdzinieku piedāvājumam, un viens no iemesliem ir spēlēšana Kontinentālā kausa izcīņā, kur, piemēram, tāds spēlētājs kā Roberts Bukarts varētu būt ļoti noderīgs. Turklāt arī Baltkrievijas čempionātā ir vēlme aizķerties astoņniekā. Galavārds gan piederēs S. Zaharjinam, kurš pašlaik neesot pārliecināts par šāda soļa nepieciešamību.

Teorētiski vēl viens šķērslis abu klubu savienībai varētu kļūt komandas “Rīga” sastāvs Jaunatnes hokeja līgā (MHL). Proti, rīdzinieku galvenais treneris Leonīds Tambijevs sastāvā nav iekļāvis nevienu no metalurgu jaunatnes centra audzēkņiem. Tiesa, dinamiešiem neesot daudz izredžu ietekmēt L. Tambijeva izvēli, jo MHL startam briestošo komandu finansējot Rīgas pašvaldība un Latvijas galvaspilsētas vārdā nosauktajā vienībā vienu no galvenajām vijolēm spēlējot savulaik saistībā ar futbola klubu “Rīga” bēdīgu slavu ieguvušais Kārlis Vilerušs.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)