Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Vitebsk” uzvarēta arī otrajā spēlē (video)

07.10.2011 18:30

Šovakar Latvijas čempionvienība “Liepājas metalurgs” Baltkrievijas atklātā hokeja čempionāta spēlē savā laukumā atkārtoti uzvarēja “Vitebsk” komandu. Šoreiz ar 5:1.

Pret vitebskiešiem “Metaurgs” šovakar spēlēja jau trešo reizi sezonā. Abos iepriekšējos mačos komandas sagādāja līdzjutējiem lielus vārtu birumus (8:7 un 9:3), un šovakar Liepājā, rezultātu atklājot jau otrajā mača minūtē, varēja domāt, ka spēles gaita atkal varētu būt līdzīga. Tomēr pēc Straupes precīzā raidījuma līdz nākamajiem vārtiem bija jāgaida ilgi. Otrās trešdaļas sākumā viesi izlīdzināja rezultātu. Līgas pastarītei problēmas ar spēles disciplīnas ievērošanu sagādāja daudz noraidījumu, taču izmantot otrajā trešdaļā izdevās tikai vienu – 15. minūtē Raimonds Tūbelis atkal izvirzīja vadībā liepājniekus (2:1).

Pēdējās trešdaļas viducī Vēju pilsētas hokejisti nostiprināja pārsvaru, pirmo reizi šovakar panākot divu vārtu pārsvaru (3:1). Tas viesus uzkurināja vēl vairāk, un vitebskieši sāka krietni aktīvāk spiest uz Liepājas vārtiem. Pēc tam, kad viesu uzbrukuma vilnis mērķi nesasniedza, mājinieki atkal atslābināja pretiniekus, kad Vereniss iemeta ceturtos vārtus komandai un arī sev šajā sezonā. Kalns divām rezultatīvām piespēlēm pēdējās trešdaļas 17. minūtē pievienoja arī vārtus, pieliekot punktu uzvarai – 5:1.

“Vitebsk” komandā Latvijas uzbrucējs Elviss Želubovskis ar rezultativitātes punktiem un soda minūtēm neizcēlās, taču sakrāja negatīvu lietderības koeficientu (-2).

Liepājniekiem šī bija piektā uzvara sezonā, ceturtā pamatlaikā un ar 15 punktiem saglabāta septītā vieta turnīra tabulā. Savukārt “Vitebsk” palikusi savā pastarītes pēdējā vietā ar septiņiem punktiem 12 spēlēs. Jaunnedēļ (otrdien un ceturtdien) liepājnieki uzņems Soļigorskas “Shahter”, kurus būs iespēja apsteigt arī turnīra tabulā. Tam sekos četru izbraukuma spēļu tūre.

BAČ regulārā sezona 2011/2012
Liepājas Metalurgs – Vitebsk 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Vārti: 1:31 Straupe (Upītis) 1:0, 21:25 Mihailovs (Curikovs) 1:1, 34:04 Tūbelis (Zabis, Kalns, vair.) 2:1, 50:02 Skvorcovs (Zabis, Kalns) 3:1, 53:33 Vereniss (Gipters) 4:1, 56:10 Kalns (Zabis) 5:1.
Noraidījumi: 6:54
Vārtsargi: Kalniņš – Lukjanovs