Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Zaudējumi pirmajās pārbaudes spēlēs

11.04.2018 07:02

Latvijas hokeja izlase pirms gaidāmā pasaules čempionāta ir aizvadījusi pirmās divas pārbaudes spēles, kurās izbraukumā ar 2:3 un 2:6 piekapās Norvēģijas izlasei.

Šīs bija pirmās divas no plānotajām deviņām spēlēm pirms Dānijā paredzētā pasaules čempionāta. Lai arī mūsējie zaudēja abās spēlēs, atzīstamu sniegumu nodemonstrēja komandas “Liepāja/Optibet” pārstāvis Egils Kalns, kurš katrā spēlē atzīmējās ar gūtiem vārtiem.

Pirmajā mačā Kalns pēc Rodrigo Ābola piespēles otrā perioda ceturtajā minūtē panāca izlīdzinājumu 1:1, bet otrajā cīņā vēlreiz pēc Ābola piespēles Egils bija precīzs otrās trešdaļas 14. minūtē, tobrīd samazinot rezultāta starpību līdz 1:3.

Pēc pirmajām spēlēm izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs no izlases atskaitīja uzreiz deviņus spēlētājus. Lieko spēlētāju vidū bija arī “Liepājas/Optibet” hokejisti Bruno Zabis un Roberts Mamčics. Pārējie atskaitītie ir vārtsargs Reinis Petkus, aizsargs Gvido Jansons un uzbrucēji Daniels Bērziņš, Emīls Ģēģeris, Filips Buncis, Edgars Kulda, Rihards Melnalksnis. Savukārt vēl pēc neilga laika “paldies” par darbu izlasē tika pateikts Maksimam Ponomarenko, Paulam Svaram, Romānam Semjonovam, Arvilam Bergmanim un Ērikam Žohovam.

Toties izlases rindas ir papildinājuši Rihards Rubīns un Renārs Krastenbergs, kuri spēlē aizokeāna zemākajās līgās, kā arī Šveices klubā “Servette” spēlējošais Deniss Smirnovs.

Latvija 11. un 12. aprīlī Rīgā aizvadīs pārbaudes spēles pret Somiju, bet 20. un 21. aprīlī būs divas cīņas izbraukumā pret Slovākiju.

Laikraksta “Diena” interneta versija vēsta, ka sporta totalizators “Betsafe”, ņemot vērā abu izlašu vēl eksperimentālos sastāvus, paredz Latvijai labas izredzes pacīnīties ar titulēto Somiju, taču par tikpat ticamu tiek uzskatīts arī zaudējums.

Par Latvijas izlases sastāva pieredzi Norvēģijas spēlēs ļoti daiļrunīgi runā fakts, ka abi Latvijas vārtsargi – vietējā čempionāta finālisti Uldis Čalpa un Reinis Petkus – pirms tam nebija aizvadījuši nevienu oficiālu spēli valstsvienībā.

Rezultāti pārbaudes spēlēs nekad nav bijuši primārais atskaites punkts – viss tomēr tiks rēķināts caur pasaules čempionāta prizmu. Taču šobrīd Latvijas izlase ir nonākusi visai tuvu tam, lai pārbaudes spēļu ciklu sāktu ar četriem zaudējumiem.

Pēc neveiksmēm Norvēģijā Latviju tagad sagaida divas spēles ar spēcīgo Somijas izlasi, un sporta totalizatora “Betsafe” bukmeikeri norāda, ka somi būs izteikti favorīti abos mačos par spīti viņu neveiksmēm pārbaudes spēļu cikla sākumā pret Baltkrieviju, norāda “Diena”.