“Liepāja” pagarinājumā piekāpjas “Zemgalei/LLU” un neiekļūst finālā

Sesto spēli ”Optibet” hokeja līgas pusfināla ietvaros šovakar aizvadīja ”Liepājas” un ”Zemgales”/LLU hokejisti. Trillera cienīgā mačā panākumu ar 4:3 pagarinājumā izcīnīja ”Zemgale”/LLU, panākot sērijā 4:2 un iekļūstot finālā. Komandai finālsērijā otro gadu pēc kārtas pretī stāsies ”Olimp/Venta 2002”.

29.03.2022 22:47

Uzvaras vārtus pagarinājumā guva Patriks Ozols. Ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli mačā atzīmējās arī Klāvs Veinbergs un Kristers Brauns. Mājinieku labā divi precīzi raidījumi tikmēr Ralfa Grinberga kontā.

Pirmo reizi sērijā bija netipiski rezultatīvs spēles sākums. Pirmais periods noslēdzās ar 1:2 un tajā dominēja tieši jelgavnieki. Jelgava izpildīja 14 metienus pirmajā periodā, bet mājinieki vien četrus. Pārsvars uz tablo gan nebija tik izteikts kā laukumā.

Otrajā periodā ”Zemgale”/LLU guva vēl vienus vārtus un savu pārsvaru dubultoja. Šoreiz tika izmantots skaitliskais vairākums un tieši tas bija ”Liepājas” klupšanas akmens. Liepājnieki spēlēja samērā nedisciplinēti un vairākkārt šajā sērijā jau bija saņēmuši vienpusējus noraidījumus situācijās, kad cenšoties izprovocēt pretinieku, izveidojušies asumi.

Trešo trešdaļu liepājnieki iesāka ar vārtu guvumu jau 41. sekundē un tas atjaunoja intrigu mačā. ”Liepājas” presings turpinājās visa perioda garumā, taču viesus turpināja glābt gan Ēriks Vītols, gan vārtu konstrukcija. Mājinieku sapni par vietu finālā uz brīdi gan izglāba Ralfa Grinberga vārtu guvums piecas sekundes pirms pamatlaika beigām.

Grinbergs guva vārtus trāpot pa ripu, kas atradās gaisā. Šis vārtu guvums gan bija ļoti diskutabls, jo spēlētāja nūja izskatījās augstāk nekā vārtu pārliknis. Spēles tiesnesis Eduards Odiņš gan šo vārtu guvumu ieskaitīja un pirms papildlaika ļoti neapmierināts ar šo lēmumu bija ”Zemgales”/LLU galvenais treneris Artis Ābols. Līdz ar to arī jelgavnieku spēle palika krietni enerģiskāka un agresīvāka.

Pagarinājuma devītajā minūtē veiksmīgi vārtu priekšā nospēlēja Patriks Ozols, kurš 1053 skatītāju priekšā guva uzvaras vārtus un ieveda ”Zemgali”/LLU finālā, par spīti ”Liepājas” šaubīgajam vārtu guvumam pamatlaika izskaņā.

”Liepāja” – ”Zemgale”/LLU 3:4 (1:2, 0:1, 2:0, 0:1)
Vārti: 9:43 Grekovs (Roķis, Andersons) 0:1, 12:05 Grinbergs (Miezis) 1:1, 15:33 Veinbergs (Brauns, Grekovs) 1:2, 29:49 Brauns (Veinbergs, Ozols) 1:3, 40:41 Fomins (Plānics, Miezis) 2:3, 59:55 Grinbergs 3:3, 68:18 Ozols (Novikovs, Kulda) 3:4
Vārtsargi: Patriks Bērziņš – Ēriks Vītols