Ķibermaņa un Mikņa divnieku ekipāža jauno sezonu iesāk ar septīto vietu

Pasaules labākie bobslejisti jau gandrīz trīs nedēļas ļoti stingrā Covid-19 pandēmijas burbulī aizvadījuši oficiālos treniņus Pekinas ziemas olimpisko spēļu jaunajā trasē Jandžinā.

Matīss Miknis un Oskars Ķibermanis. (Foto: imago images/Eibner Europa/Scanpix)
25.10.2021 20:05

Šīs nedēļas sākumā norisinās IBSF organizētie testu mači visiem sportistiem, kas ir kā pirmās starptautiskās sacensības jaunajā trasē. Pati trase ir visai gara, interesanta un dažādām viltībām, vairākkārt tā ved arī augšup.

Bobslejā divniekiem labākā no latviešiem bija Oskara Ķibermaņa ekipāža, kas ar teicamu starta laiku ierindojās septītajā pozīcijā.

Vīriešu bobslejā divnieku ekipāžu vērtējumā uzvarēja Vācijas pirmā ekipāža ar pilotu Frančesko Frīdrihu, kurš pagājušajā sezonā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā gan divniekos, gan četriniekos. Divu braucienu summā par 0.07 sekundēm viņš apsteidza britu Bredu Halu un par 0.09 sekundēm Rostislavu Gaitukēviču no Krievijas.

Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni ar visai vāju jeb 11. laiku pirmajā braucienā izcīnīja septīto vietu, kaut otrajā braucienā mūsējiem otrs labākais laiks. Līdz goda pjedestālam Latvijas komandas pirmajam numuram pietrūka 35 sekundes simtdaļas.

Var piebilst, ka Ķibermaņa divnieks abos braucienos uzstūma otru labāko starta ieskrējienu, kamēr Frīdrihs ar Rodigeru startu skrēja rezervēti, uzrādot tikai 13.labāko laiku katrā no ieskrējieniem.

Latvijas otra labākā ekipāža šodien bija ar pilotu Dāvis Kaufmani un stūmēju Edgaru Nemmi, kura pirmajā braucienā ierindojās 17. vietā, bet otrajā veica krietni labāku braucienu (astoto labāko), kas kopvērtējumā ļāva pacelties uz 15.vietu.

Savukārt Emīls Cipulis ar Ivo Danu Kleinbergu ar 18. un 24. labāko braucienu ierindojās priekšpēdējā 24. pozīcijā.

Vēl otrdien paredzēti testu mači bobslejā četriniekiem, tāpat bobslejā divniekos sievietēm un pēc tam jau sportisti atgriezīsies mājās, lai gatavotos Pasaules kausa izcīņai, kas trešajā novembra nedēļā sāksies Īglsas trasē Austrijā.