Svētdiena, 5. jūlijs Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ķibermanis ar Mikni kļūst par Eiropas čempioniem un izrauj otro vietu PK kopvērtējumā

Ķibermanis ar Mikni kļūst par Eiropas čempioniem un izrauj otro vietu PK kopvērtējumā
Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv
16.02.2020 15:12

sportacentrs.com

Atslēgvārdi

Siguldas trasē likts punkts 2019./20. gada Pasaules kausa izcīņas sezonai. Noslēdzošajā posmā, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts, triumfēja Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis, kuri tādējādi pakāpās uz otro vietu Pasaules kausa kopvērtējumā. Atgriešanās sacensībās PK apritē savā 32. dzimšanas dienā 4. vietu EČ izcīnīja Oskars Melbārdis ar stūmēju Intaru Dambi.

Oskars Ķibermanis vēlreiz apliecināja, ka mājas trasē saimnieki ir latvieši – plecu pie pleca ar stūmēju Matīsu Mikni izcīnīta otrā uzvara divās dienās. Nestartējot trīs vadošajām Vācijas ekipāžām, latviešu divnieks neatstāja konkurentiem daudz variantu un kļuva par Eiropas čempioniem. Turklāt izdevās arī pakāpties uz otro vietu sezonas kopvērtējumā, par 12 punktiem apsteidzot olimpisko čempionu Džastinu Kripsu no Kanādas. Ķibermanim un Miknim šī ir otrā EČ medaļa karjerā – 2017. gadā Vinterbergā tika izcīnīta bronza.Tikmēr otrs Latvijas pilots Oskars Melbārdis aizvadīja pirmās Pasaules kausa sacensības kopš 2017./18. gada sezonas, duetā ar pieredzes bagāto stūmēju Intaru Dambi paliekot soli aiz goda pjedestāla Eiropas čempionāta ieskaitē.

Pirmais brauciens

Vakardienas sacensību uzvarētājiem, Oskaram Ķibermanim un Matīsam Miknim šodien septītais starta numurs. Startā latvieši sestdien sasniedza trases starta rekordu (4,80), bet pirmajā braucienā no tā atpalika vien 0,03 sekundes. Rezerve gan bija arī trasē, kur tika pieļautas pāris kļūdas. Neskatoties uz to, latvieši kļuva par līderiem, apsteidzot Šveices divnieku Frīdli/Džounss par 0,13 sekundēm. Šveicieši vakar bija trešajā vietā pēc pirmā brauciena, taču otrajā piedzīvoja kritienu.

Oskaram Melbārdim un Intaram Dambim atgriešanās Pasaules kausa sacensībās pēc teju divu sezonu pārtraukuma. Pieredzējušajiem latviešiem septītais ātrākais starta ieskrējiens (4,98), diemžēl pārejā uz 14. virāžu pieļauta rupjāka kļūda, kas atmeta 32. dzimšanas dienu svinošo Melbārdi uz sesto vietu. No tautiešiem Melbārdis/Dambis atpalika 0,35 sekundes, bet no trešā vietā esošā vācieša Hāfera – 0,18 sekundes.Ķibermaņa galvenais konkurents par otro vietu Pasaules kausa kopvērtējumā un uzvaru šajā PK posmā, bet ne Eiropas čempionātā, kanādietis Džastins Kripss aizvadīja diezgan neveiksmīgu braucienu, no Latvijas ekipāžas atpaliekot pat par 0,25 sekundēm. Jāatzīmē, ka šodien olimpiskais čempions startēja ar citu stūmēju kā ierasts. Neveiksmīgs brauciens arī vakar otrajā braucienā nokritušajam korejietim Junjonam Vonam,Iespēju startēt uz svaiga ledus ar augstiem starta numuriem teicami izmantoja vācieši Hāfers/Hammerss un austrieši Maiers/Zammers, kuri pēc pirmā brauciena ieņēma attiecīgi trešo un ceturto vietu. Jāatzīmē, ka šīs abas ekipāžas vakar ieņēma vietas tikai otrajā desmitniekā. Jāatzīmē, ka startā Hāferam tikai 13. ātrākais ieskrējiens (5,05).Fiasko pirmajā braucienā piedzīvoja jaunākais krievu pilots Rostislavs Gaitjukevičs, kurš Frīdriha prombūtnē tika uzskatīts par galveno Ķibermaņa konkurentu cīņā par EČ titulu – Krievijas divnieks uzrādīja otru ātrāko starta laiku (4,90), taču veica ļoti kļūdainu braucienu un neiekļuva pat labāko desmitniekā. Nepilnus 26 gadus vecais pilots vakar palika soli aiz goda pjedestāla.

Kopā uz starta izgāja tikai 18 divnieku ekipāžas. Pēdējo sezonas posmu un iespēju izcīnīt ceturto Eiropas čempiona titulu pēc kārtas garām laida Frančesko Frīdrihs, kurš jau devies uz Altenbergu, lai labāk sagatavotos gaidāmajam pasaules čempionātam, savukārt neilgi pirms starta no sacensībām svītrota tika Dominika Dvoržāka pilotētā Čehijas ekipāža. Pirmajā braucienā neiztika arī bez kritieniem – neveiksmi piedzīvoja Itālijas divnieks.

Otrais brauciens

Pirmajā desmitniekā izdevās ielauzties pirmā brauciena neveiksminiekam Gaitjukevičam, kurš no tā izstūma rumāni Mihaju Tentea – 2019./20. gada sezonas uzvarētāju Eiropas kausa kopvērtējumā divniekiem. Krievs uzkāpa vairākas vietas uz augšu, līdz piekāpās francūžiem Heinriham/Otervijam.Oskaru Melbārdi/Intaru Dambi no Eiropas čempionāta trijnieka pēc pirmā brauciena šķīra 0,18 sekundes.

Otrajā braucienā startā nedaudz lēnāks laiks (5,00), līdz ar to nebija vēlamais izejas ātrums. Tomēr turpinājumā šodienas jubilārs apliecināja savu pieredzi un meistarību, izlabojot iepriekš pieļautas kļūdas trases lejasdaļā un pārņemot vadību tobrīd.Olimpiskajam čempionam Kripsam bija nepieciešams izcils brauciens un Ķibermaņa neveiksme, lai nosargātu otro pozīciju Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā. Vienīgais Kanādas pilots Pasaules kausa tūrē veica ļoti labu ātrumu, saglabājot iespējas pakāpties un ielauzties trijniekā, tomēr kopvērtējuma kontekstā drošs būt nevarēja. Pirmajā braucienā augstu uzlikto latiņu nenoturēja austrietis Bendžamins Maiers, kurš summā noslīdēja pat trīs vietas uz leju. Ļoti lēna startā bija vācu ekipāža Hāfers/Hammerss (5,08), taču ar itin labu braucienu un supertehniku tomēr apsteidza Melbārdi, nodrošinot vietu uz pjedestāla Eiropas čempionāta ieskaitē. Kripss gan vadību saglabāja.Lielāko panākumu līdzšinējā pilota karjerā izcīnīja bijušais Riko Petera stūmējs Simons Frīdli, kurš nosargāja savu pozīciju un izcīnīja sudrabu Eiropas čempionātā un astotajā Pasaules kausa posmā.Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis startā uzlaboja savu laiku (4,82) un augšdaļā ieguva lielu pārsvaru. Latvieši arī turpinājumā neatstāja daudz variantu konkurentiem un mājas trasē bija ātrākie otro dienu pēc kārtas – Ķibermanis un Miknis kļuva par 2020. gada Eiropas čempioniem un izrāva arī Pasaules kausa kopvērtējuma otro vietu.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz