Latvijas volejbola izlase otrajā pārbaudes mačā ar norvēģiem uzvar trīs setos

Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien Rīgā uzvarēja otrajā no divām pārbaudes spēlēm ar Norvēģiju, neļaujot pretiniekiem uzvarēt nevienu setu.

Mihals Gogols. (Foto: CEV)
27.07.2022 22:22

Latvijas volejbolisti “Rimi” Olimpiskajā centrā svinēja uzvaru ar rezultātu 3-0 (25:23, 25:21, 25:16).

Latvijas starta sastāvā trešdien bija Atvars Ozoliņš, Miks Ramanis, Gustavs Freimanis, Toms Švans, Hermans Egleskalns, Deniss Petrovs un “libero” Kaspars Kronbergs. Vēlāk spēlē iesaistījās arī Kārlis Ābelītis, Kristaps Šmits, Jānis Medenis, Oļegs Klopovs, “libero” Patriks Pinka.

Pirmajā setā pēc Švana uzbrukuma mājinieki bija guvuši četrus punktus pēc kārtas – 4:1, taču tūlīt viesi panāca 4:4, un turpinājumā spēle ritēja punkts punktā. Ramanis vienatnē nobloķēja pretinieku uzbrukuma līderi Jonasu Kvalenu, panākot 20:17, bet Švans uzbrukumā pabeidza setu – 25:23.

Otrajā setā sākumā nelielā pārsvarā bija mājinieki, pirmos trīs punktus viņu labā gūstot Egleskalnam. Tomēr seta vidū 12:9 pārsvaru panāca norvēģi. Tūlīt mājinieki guva piecus punktus pēc kārtas, līdz seta beigām palielinot pārsvaru un uzvarot pēc Ozoliņa uzbrukuma ar 25:21.

Laukumā trešajā setā Latvijas izlases treneris Mihals Gogols Ramaņa vietā sūtīja Šmitu, un līdzīga cīņa noritēja tikai līdz 6:6, kad norvēģi sāka maiņas. Petrovs ar servi panāca 11:6, un līdz seta beigām latvieši rezultāta starpību palielināja, uzvarot ar 25:16. Pēdējo punktu ar servi guva Ozoliņš.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Deniss Petrovs un Bjarne Huss.

Pēc tam tika nospēlēts vēl viens sets, un arī tajā ar 25:21 uzvarēja Latvija.

Mājinieku izlasē 13 punktus sakrāja Egleskalns, pa 11 punktiem guva Švans, kurš uzbruka ar 73% efektivitāti, un Ozoliņš, bet desmit punktus divos setos ar uzbrukumu efektivitāti 69% sakrāja Šmits.

Viesiem vienīgais desmit gūto punktu robežu pārvarēja Bjarne Huss, gūstot 12 punktus.

Latvijas izlase arī šodien vairāk kļūdījās servēs (18:13) un divreiz vairāk punktu guva ar servi (6:3), bija nedaudz labāka uzbrukumā un blokā, bet kļūdu skaits abām komandām bija līdzīgs.

Otrdien poļu trenera Mihala Gogola vadītā Latvijas izlase uzvarēja ar rezultātu 3-1 (25:20, 21:25, 25:23, 25:18).

Pirmajā pārbaudes mačā ceturtdien Latvijas izlase zaudēja Uģa Krastiņa vadītajai Ukrainai ar 0-3.

2009.gada 3.janvārī Rīgā Latvija pasaules čempionāta kvalifikācijas mačā apspēlēja Norvēģiju ar 3-0.

Latvijas izlase Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrā startēs B grupā kopā ar Austrijas un Somijas valstsvienībām. Latvijas izlase kvalifikācijas turnīrā 3.augustā spēlēs Austrijā, trīs dienas vēlāk Valmierā uzņems Somiju, 17.augustā ar somiem tiksies izbraukumā un grupu turnīru noslēgs 21.augustā Jelgavā ar Austriju.

Galvenajam trenerim Gogolam izlasē palīdz Austris Štāls, kā arī divi Polijas treneri – statistiķis Adams Toločko un fiziskās sagatavotības treneris Andržejs Zahorskis.

Latvijas izlases kandidātu saraksts:

cēlāji – Edvīns Skrūders, Deniss Petrovs;
diagonālie spēlētāji – Hermans Egleskalns, Kristaps Platačs, Kristers Dardzāns, Renārs Jansons;
otrā tempa spēlētāji – Kristaps Šmits, Atvars Ozoliņš, Romāns Saušs, Jānis Medenis, Miks Ramanis;
pirmā tempa spēlētāji – Oļegs Klopovs, Vladislavs Blumbergs, Toms Švans, Gustavs Freimanis;
“libero” – Patriks Pinka, Kaspars Kronbergs.