Liepājas jaunie vieglatlēti ievāc godalgu ražu

Jelgavā, Jāņa Lūša stadionā, aizvadīts Latvijas U18 un U20 vieglatlētikas čempionāts, kur vairākas uzvaras izcīnīja Liepājas jaunie sportisti. Vecākajā grupā pie tituliem tika četri mūsējie, bet jaunākajā grupā čempiones godu nopelnīja Laura Osipenko.

13.07.2022 06:00

Jelgavā abās vecuma grupās kopā tika sadalīti medaļu komplekti 72 disciplīnās. 22 uzvarētāji sasniedza šosezon labākos rezultātus Latvijā.

Liepājas jaunie vieglatlēti tika pie pieciem tituliem, bet kopumā izcīnīja 15 godalgas.

U20 čempionātā pieci Liepājas vieglatlēti nopelnīja pa divām godalgām. Aleks Pelcmanis uzvarēja 400 metru barjerskrējienā ar rezultātu 53,25 sekundes, bet viena apļa distancē ieguva 2. vietu ar laiku 49,52 sekundes. Identisks medaļu skaits arī Ralfam Rogam, kurš triumfēja 800 metru distancē (1:55,19), bet 1500 metru skrējienā ieguva 2. vietu (4:01,11). Turpat uz papēžiem mina Roberts Zeiburliņš, kurš atpalika par 0,57 sekundēm un nopelnīja bronzu. Par liepājnieku distanci var nodēvēt 3000 metru kavēkļu skrējienu, kur par Latvijas čempioniem kļuva Mērija Megija Zabe (12:35,45) un Artjoms Sitņuks (10:17,78), bet 3. vietu sasniedza Dāvis Pankoks (11:17,05). Zabe titulam pievienoja arī 3. vietu 3000 metru distancē, kur finišēja pēc 11 minūtēm un 34,76 sekundēm. Divas sudraba godalgas izcīnīja Marks Grantiņš: tāllēkšanā viņa rezultāts 6,46 metri, trīssoļlēkšanā – 14,85 metri.

U18 vecuma grupā 100 metru barjerskrējienā mūsējām dubultuzvara – tituls Laurai Osipenko (14,68), 2. vieta Kerijai Kupalinskai (15,48). Divas otrās vietas ieguva Ģirts Šenkevics – 400 metru barjerskrējienā (56,91) un viena apļa distancē (50,64). Laureātus čempionātam sagatavoja treneri Diāna Brence, Daiga Stumbre un Vjačeslavs Goļinskis.

16. un 17. jūlijā Viļņā norisināsies Baltijas U18 un U20 komandu čempionāts, arī vairāki Liepājas vieglatlēti ir iekļauti Latvijas izlasē. Uz Lietuvu dosies Laura Osipenko, Ģirts Šenkevics, Mērija Megija Zabe, Ralfs Roga, Aleks Pelcmanis, Artjoms Sitņuks un Marks Grantiņš.