Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Liepājas minigolferi spēlē pasaules čempionātā Zviedrijā

Latvijas izlases minigolferi atgriezušies no Zviedrijas, kur Eiropas vadošā minigolfa kluba “Uppsala BGK” laukumos norisinājās pasaules čempionāts minigolfā.

30.08.2023 18:40

Zviedrija čempionātu organizēja jau trešo reizi, iepriekš turnīrs notika Stokholmā (2011. gadā) un Askimā (1993. gadā).

Šoreiz sportisti cīnījās uz eternīta un filca laukumu kombinācijas. Treniņu nolūkos vairāku valstu minigolferi izmantoja mājinieku rīcībā esošo laukumu ”Adventure Golf”.

Latvijas izlasē bija tikai Liepājas minigolferi Kristiāna Kirša, Rūdolfs Lagzda un šo sacensību debitants Emīls Šimanskis.

Komandu vērtējumā sievietēm zeltu izcīnīja Vācijas izlase, sudrabs Zviedrijai, bet 3. vietu ieguva Austrija. Vīriešiem goda pjedestāls bija tāds pats kā pēdējā pasaules čempionātā pirms četriem gadiem Ķīnā.

Zviedrijas izlase ar savu zvaigžņoto sastāvu neatstāja nekādas cerības Vācijai, kurai atkal sudraba medaļas. Pie bronzas medaļām tika Šveice.

Mūsējie nostartēja savu spēju robežās, ņemot vērā, ka Latvijā jau vairāk nekā 12 gadus nav neviena filca seguma laukuma. Filca laukumi arī izrādījās Latvijas izlases lielākais klupšanas akmens.

Individuāli visaugstāko vietu izcīnīja Kristiāna Kirša, kura finišēja 25. vietā.

Latvijas vienīgais pāris Kristiāna Kirša un Rūdolfs Lagzda atzīstami nospēlēja jaukto pāru sacensības, ierindojoties 24. vietā.

Dažas sīkas un sāpīgas neveiksmes liedza iekļūt superfinālā, kurā spēlēja 16 labākie dueti. Šajā disciplīnā 1. vietu izcīnīja Zviedrijas pāris, sudrabs Vācijai, bet bronza Austrijas spēlētājiem.

Vīriešu konkurencē no mūsējiem labākais bija Rūdolfs Lagzda, viņam 66. vieta, bet 67. vietā ierindojās Emīls Šimanskis.

Savukārt izlases ģenerālmenedžeris Verners Kiršs otro reizi savā WMF tiesneša karjerā bija starp pasaules čempionāta tiesnešiem. Turklāt Verneram tika uzticēts novadīt arī čempionāta vīriešu finālu.