Liepājniecei Latvijas jauniešu tituls loka šaušanā telpās

Ventspils Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas jauniešu čempionāts loka šaušanā telpās un lielisku rezultātu sasniedza “Archery Liepāja” pārstāve Emīlija Gārde. Liepājniece startēja olimpiskā loka klasē un izcīnīja Latvijas čempiones titulu.

14.03.2023 06:01

Latvijas jauniešu čempionu tituli telpās tika noskaidroti trijās vecuma grupās – U21, U18 un U15 un četrās klasēs – olimpiskais loks, kompaktloks, neaprīkots loks un garais loks.

Čempionātā piedalījās kluba “Archery Liepāja” divi pārstāvji, un abi izcīnīja godalgotas vietas. Gan Emīlija Gārde, gan Andrejs Balabanovs startēja U18 vecuma grupā rekursīvā jeb olimpiskā loka klasē.

Jaunākā grupa spēkojās 15 metru distancē, bet abas vecākās grupas šāva no 18 metru attāluma.

Vispirms sportisti aizvadīja kvalifikācijas sacensības jeb priekšsacīkstes, kur mūsējie uzrādīja labākos rezultātus.

Andrejs Balabanovs sašāva 519 punktus, bet Emīlija Gārde finišēja ar 528 punktiem.

Izslēgšanas turnīrā liepājnieki aizcīnījās līdz finālam, kur gan mūsējiem bija atšķirīgas sekmes.

Emīlija Gārde izšķirošajā duelī sacentās ar Marinu Paroli no “Odiseja” un uzvarēja ar 7-1 (26:26, 28:27, 28:24, 27:25), kļūstot par Latvijas čempioni telpās. Savukārt Andrejs Balabanovs finālā spēkojās ar Dilanu Godu-Romanovski no “Amazones” un piekāpās ar 2-6 (26:29, 25:21, 25:26, 24:27), izcīnot 2. vietu.