Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Muižnieks uzvar Latvijas kausā “Velo Saldus XCO” krosā

Aizvadītās nedēļas nogalē Saldū par kalnu riteņbraukšanas (MTB) maratona Latvijas kausa izcīņas ceturtā posma olimpiskajā krosā (XCO) uzvarētājiem kļuva Oskars Muižnieks un Evelīna Ermane-Marčenko, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

17.07.2023 15:30

Sacensību ceturtais no kopumā pieciem posmiem pulcēja vairāk nekā 100 sportistus no Latvijas un Lietuvas riteņbraukšanas klubiem un komandām. Viņu vidū bija arī vairāki vadošie mūsu valsts kalnu riteņbraucēji – Oskars Muižnieks, nesen kā 12. vietu Eiropas čempionātā izcīnījusī Evelīna Ermane-Marčenko, junioru līderis Rainers Zviedris un citi.

Sacensību trase, kuras garums sasniedza teju piecus kilometrus, bija tehniskiem elementiem bagāta un gana ātrā. Dalībnieki tika sadalīti divos startos. Elites, junioru, CFA un jaunāko “Masters” (M) grupu braucēji startēja otrajā no tiem.

Jau no pirmā apļa vadību izkaroja “DTG – MySport” komandas riteņbraucējs Muižnieks, kuram visai cieši sekoja junioru grupas galvenais favorīts Zviedris. Pirmā apļa izskaņā Zviedris gan piedzīvoja visai nepatīkamu kritienu, kas viņu no līdera atmeta visai tālu. Pārāk gludi gan negāja arī pašam Muižniekam, kurš aizķēra zaru, ieraujot to velosipēdā. Kamēr liksta tika novērsta, Zviedris atkal strauji pietuvojās.

Par uzvaru pacīnīties “Dako Ziemeļvidzeme” pārstāvim tā pa īstam neizdevās. Beigu apļos Muižnieks atkal savu vadību ievērojami palielināja, svinot uzvaru gan elitē, gan absolūti. Trasē liepājnieks pavadīja vienu stundu, 22 minūtes un 51 sekundi. Sešu apļu sacīkstēs otrais bija Jēkabs Vītols, kamēr viņa komandas biedrs no “Ogres Velokomandas” Edgars Ābols finišēja trešais (abiem +00:05:47).

Junioru grupā, kas veica par apli mazāk, pārliecinoši uzvarēja Zviedris, kurš tuvāko sekotāju Artjomu Sergijeviču no “VeloExpress Scott” apsteidza par trim minūtēm un 58 sekundēm. Trešā vieta “Scanmed/KS Sporta klubs” pārstāvim Albertam Smilktenam (+00:06:05).

Dāmu elites/ U23/ CFA konkurencē drošu uzvaru svinēja Ermane-Marčenko, kura tikai nesen atgriezusies no Eiropas čempionāta MTB, kur saīsinātā krosa sacensībās izcīnīja 12.vietu. Saldū viņa četrus apļus veica stundā, astoņās minūtēs un 35 sekundēs. Otrā vieta Evijai Ziediņai.

Lielākā konkurence bija CFA vīru grupā. 19 sportistu konkurencē sākumā sīvi cīkstējās mājinieks Raivis Indēvics un “VeloExpress Scott” pārstāvis Rolands Burcevs. Finišā gan ātrāks bija Burcevs (01:13:58). Sekoja Indēvics (+00:01:26), bet trijnieku noslēdza vēl viens “Velo Saldus” pārstāvis Rūdolfs Grušs.

M-1 grupā uzvarēja Konstantīns Smotrovs (01:16:18), M-2 grupā labākais bija Kaspars Kipurs,(00:59:57), bet M-3 konkurencē nepārspēts palika Reinis Avens (01:00:39) – visi no “eBike”.

Pirmajā braucienā toni noteici jauniešu grupas braucēji. Trīs apļu distancē šajā grupā pirmo apli vadībā iesāka ventspilnieks Krists Buncis, tomēr turpinājumā jau vadību pārņēma labākais šī vecuma Lietuvas sportists Justins Pavlovs un mājinieks Gustavs Gidrēvičs. Pēdējā aplī abi devās kopā. Lai arī sekoja vairāki atraušanās mēģinājumi, viss noskaidrojās finiša spurtā. Tajā nedaudz ātrāks bija Pavlovs, kurš nākamajā nedēļā pārstāvēs Lietuvu Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā. Viņa laiks distancē – 42 minūtes un četras sekundes. Otrā vieta ar tādu pat laiku Gidrēvičam, kamēr trijnieku noslēdza cits no Saldus nākušais riteņbraucējs – Kristers Žukas (+00:00:42).

U14 puišu grupā visu goda pjedestālu aizņēma “Ķekavas NSS” pārstāvji. Uzvarēja Alvis Matīss Zariņš (00:30:51). Otrajā vietā sekoja Kristers Bruno Štauhmanis (+00:00:00), kamēr TOP3 noslēdza Kristera Bruno jaunākais brālis Oskars Pauls (+00:02:15).

Vēl M-4 klasē uzvarēja Andrejs Ziema no “SK Piebalga” (00:50:25), M5+ konkurencē pirmo vietu izcīnīja Dainis Gulbis (00:33:51), meitenēm U-16 grupā labākā bija Amanda Reilija Zariņa no “Baldones RN” (00:33:54), bet sieviešu M-1 klasē nepārspēta palika Lauma Čerņevska no “Bauskas velokomandas” (00:42:31).

Latvijas kausa sezona noslēgsies 26.augustā Carnikavā esošajā Zibeņu trasē ar “DTG XCO krosu”.