Mūspuses sportisti krāja pieredzi pasaules čempionātā loka šaušanā

Augusta vidū nedēļas garumā Polijā, Vroclavā, norisinājās pasaules kadetu un junioru loka šaušanas čempionāts. Latvijas izlases rindās piedalījās arī trīs mūspuses sportisti – Kintija Laima Trinkūna, Madara Spāģe un Emīlija Gārde.

18.08.2021 06:00

Kopumā pasaules čempionātā piedalījās 522 sportisti no 52 valstīm, sadalot medaļas olimpiskā loka un kompaktloka klasēs. Latvijas izlasē šajās sacensībās piedalījās divi “Amazones” loka šāvēji, kā arī Durbes “Lindales uguns” pārstāves Kintija Laima Trinkūna, Madara Spāģe, kā arī “Archery Liepāja” sportiste Emīlija Gārde. Latvijas pārstāvji spēkojās tikai olimpiskā loka klasē.

Kvalifikācijas sacensībās juniore Trinkūna ar 577 punktiem sasniedza 54. vietu, bet kadetes Spāģe un Gārde ierindojās attiecīgi 57. un 65. vietā.

Izslēgšanas cīņu pirmajā kārtā Trinkūna ar 4-6 piekāpās Diānai Tursunbekai no Kazahstānas un noslēgumā ieņēma dalītu 57. vietu. Par čempioni junioru sacensībās kļuva Indijas loka šāvēja Komalika Bari.

Kadetu sacensībās Spāģe pirmajā kārtā ar 7-3 pieveica Izabellu Kardoso no Šveices, bet turpinājumā ar 1-6 zaudēja Lielbritānijas pārstāvei Imogenai Ņūbijai. Savukārt Gārde pirmajā kārtā ar 2-6 piekāpās grieķietei Sofijai Čalkipolu. Madara sacensību noslēgumā tika klasificēta dalītā 33. vietā, bet Emīlija – 57. vietā. Par pasaules čempioni kadetēm kļuva Francijas loka šāvēja Karolīna Lopesa.

Divas no mūsējām piedalījās arī jaukto komandu sacensībās. Trinkūna kopā ar Gļebu Kononovu ar 1173 punktiem sasniedza 30. pozīciju, bet kadetu pāris Spāģe un Romans Sergejevs ar 1186 punktiem ieguva 25. vietu. Junioriem un kadetiem jaukto komandu turnīrā uzvarēja Indijas dueti.