Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Nīca/BLi ar ”buzzer beater” izglābjas no zaudējuma

Aizvadītajā nedēļā Liepājas Olimpiskajā centrā, pēc ilgākas pauzes, atsākās Liepājas pilsētas basketbola čempionāts vīriešiem..

10.01.2022 15:07

Pēdējā spēle, kas tika aizvadīta pērnajā gadā, bija pārceltā spēle starp ”Promenade Hotel” un ”Nīca/BLi” vienībām, kas norisinājās 27. decembrī. Šajā spēlē ”Nīca/BLi” bez jebkādas intrigas apspēlēja savus pretiniekus ar rezultātu 104:57. Uzvarētājiem labākais bija Raivis Kalējs ar 21 punktu, bet zaudētajiem labākais bija Māris Štībelis ar 15 punktiem.

Pirmā aizvadītās nedēļas spēle jau norisinājās trešdienas vakarā, kur savā starpā sacentās 2. divīzijas komandas ”LSSS” un ”Lesjofors”. Pati pirmā spēle jaunajā 2022 gadā nelika vilties, jaunie sporta skolas audzēkņi negaidīti spēja izrādīt ”Lesjofors” komandai nopietnu pretestību, bet spēles beigās ”Lesjofors” komanda nospēlēja veiksmīgāk, kā rezultātā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 80:78. Labākais šajā spēlē bija Uldis Veršelis ar 25 punktiem no ”Lesjofors” komandas.

Svētdien tika aizvadītas kopā četras spēles abu divīziju ietvaros. Kā pirmie laukumā izgāja 2. divīzijas komandas ”Fēnikss/Grobiņa” un SK ”Jumts”. Šī spēle ritēja punkts punktā visu spēli ar vairākām vadības maiņām, bet beigās ”Fēnikss/Grobiņa” izrādījās veiksmīgāki un izcīnīja uzvaru ar 73:66, kas viņiem ir jau piektā uzvara pēc kārtas. Uzvarētajiem labākais bija Dāvis Plūme ar 34 punktiem, bet zaudētajiem labākais bija Andrejs Ābele ar 17 punktiem. Nākamie laukumā devās 2. divīzijas komandas ”Gavieze” un ”Kraukļi”. Šo spēli labāk iesāka komanda ”Kraukļi”, kas pirmajā ceturtdaļā spēja iekrāt 18 punktu pārsvaru, bet spēles turpinājumā ”Gavieze” spēja atspēlēties un samazināt deficītu līdz minimumam. Ar to bija par maz un beigās ”Kraukļi” svinēja uzvaru ar rezultātu 60:54. Uzvarētājiem labākais šajā spēlē bija Kaspars Ērpe ar 25 punktiem no ”Kraukļu” komandas.

Dienas trešajā spēlē laukumā devās 1. divīzijas komandas ”Promenade Hotel” un ”Oskara Transports”. Šajā spēlē ”Oskara Transporta”  komandai izdevās lieliska pirmā ceturtdaļa, kurā viņi spēja pretinieka grozā iemest 30 punktus, bet ielaist tikai 9 punktus. Kaut vai ”Oskara Transporta” iekrātais pārsvars bija liels, tomēr ”Promenāde Hotel” šo deficītu spēja līdz pēdējai ceturtdaļai sadeldēt, un beigās cīnīties pat par uzvaru. Beigās ”Promenade Hotel” pietrūka spēka, un ”Oskara Transports” varēja svinēt uzvaru ar rezultātu 80:69. Uzvarētājiem labākais bija Kristaps Miglinieks ar 25 punktiem, bet zaudētājiem labākais bija Māris Štībelis ar 27 punktiem.

Dienas pēdējā spēlē starp 1. divīzijas komandām ”Grobiņa/Ģeodēzists” un ”Nīca/BLi” laukumā notika īsts ”trilleris”! Visu spēli abas komandas neļāva saviem pretiniekiem  atrauties tālu priekšā, līdz ar to visi svarīgākie spēles notikumi norisinājās pēdējās sekundēs. Aptuveni četrpadsmit sekundes pirms spēles beigām ”Grobiņa/Ģeodēzists” bija vadībā ar četru punktu pārsvaru. Tomēr veiksmīga kārtā  ”Nīca/BLi” komandai izdevās viena uzbrukuma ietvaros atspēlēt 5 punktu deficītu, un izvirzīties vadībā ar vienu punktu pārsvaru. ”Grobiņa/Ģeodēzists” uzreiz paņem minūtes pārtraukumu pēc kura arī realizē veiksmīgu uzbrukumu divu punktu vērtībā. ”Grobiņa/Ģeodēzists” atrodas vadībā ar vienu punktu pārsvaru trīs sekundes pirms spēles beigām. Abām komandām vairs pārtraukumu nav. ”Nīca/BLi” raida tālu piespēli uz priekšu, kura tiek adresēta komandas kapteinim Tomam Fricbergam, kurš paspēja raidīt ”buzzer beater” pretinieku grozā, un beigās izcīnīt uzvaru ar 85:83.

Nākošās cīņas tiks aizvadītas jau šajā nedēļā. Vispirms, trešdienas vakarā pulksten 19:00 spēkiem mērosies ”LSSS” un  ”Fēnikss/Grobiņa” komandas. Savukārt svētdien, 16. janvārī, no pulksten 10:00 norisināsies nākošās četras spēles, kuras arī būs iespējams vērot klātienē. Turnīra organizatori vēlās uzsvērt, ka ieeja skatītājiem ir no 12 gadu vecuma, uzrādot vakcinācijas sertifikātu! Bērni kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu būs atsevišķi nodalīta zona kurā varēs vērot spēles kopā ar vecākiem.