Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Nīca/BLi” un “Grobiņas Vikingi” kļūst par Liepājas čempioniem basketbolā

Aizvadītajā sestdienā, 30. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas izšķirošās spēles par medaļām Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Par 1. divīzijas čempioniem kļuva ‘’Nīca/BLi’’, turpretī par 2. divīzijas čempioniem kļuva šīs sezonas jaunpienācēji ‘’Grobiņas Vikingi’’.

01.04.2024 22:19

Diena iesākās ar 2. divīzijas bronzas spēli starp ‘’Līvas Kapi’’ un ‘’Fēnikss/Grobiņa’’ komandām. Pirmajā puslaikā dominēja ‘’Fēnikss/Grobiņa’’, jo puslaikā devās ar 19 punktu pārsvaru. Trešajā ceturtdaļā ‘’Līvas Kapi’’ nedaudz spēja uzlabot savu uzbrukumu un pietuvojās, taču pēdējā ceturksnī ‘’Fēnikss/Grobiņa’’ basketbolisti spēja nosargāt pārsvaru un svinēja uzvaru ar rezultātu 53:42, tādējādi izcīnot 2. divīzijas bronzas godalgas. Dāvis Plūme uzvarētāju rindās bija rezultatīvākais ar 15 punktiem.

Otrajā spēlē laukumā devās BK ‘’ODS’’ un ‘’Gavieze’’, lai noskaidrotu 1. divīzijas bronzas ieguvējus. Spēles sākums īpaši veiksmīgs neizvērtās abām komandām, jo metieni nekrita grozā kā gribētos, taču turpmāk uzbrukums nedaudz atplauka. Mika Mizēna tālmetieni ‘’turēja’’ gaviezniekus spēlē, tomēr beigās ‘’Gaviezes’’ centieni apdraudēt BK ‘’ODS’’ panākumu bija nesekmīgi. BK ‘’ODS’’, uzvarot ar rezultātu 79:66, otro gadu pēc kārtas izcīna bronzas godalgas, tikai šoreiz 1. divīzijas ietvaros. Finālā uzvaru kaldināja Dāvja Silenieka 25 gūtie punkti, turklāt ‘’Gaviezes’’ rindās Miks Mizēns izcēlās ar 20.

Cīņā par 2. divīzijas zeltu laukumā tikās ‘’Grobiņas Vikingi’’ un ‘’Lesjofors’’ komandas. Spēles uzvarētājs tika izšķirts jau pirmajā ceturtdaļā, jo to ‘’Grobiņas Vikingi’’ pamanījās uzvarēt ar 23 punktu pārsvaru. ‘’Grobiņas Vikingiem’’ izdevās veikt iespaidīgu 27:0 izrāvienu, līdz ar to pirmo puslaiku grobiņnieki uzvarēja ar 32 punktu pārsvaru, taču otro puslaiku uzvarēt izdevās ‘’Lesjofors’’ vienībai, bet ar to bija daudz par maz, lai apdraudētu ‘’Grobiņas Vikingu’’ uzvaru 2. divīzijas finālā – 87:66. 2. divīzijas čempionu komandā fināla mačā rezultatīvākais bija Kārlis Grigaļūns ar 17 punktiem.

Uzreiz pēc 2. divīzijas fināla spēles notika arī apbalvošanas ceremonija, kurā apbalvoja ne tikai labākās komandas, bet arī apbalvoja 2. divīzijas simbolisko piecinieku – Fēliks Stončaitis ”Lesjofors”, Viesturs Birsāns ”Grobiņas Vikingi’”, Dainis Ābele ”Liepājas Papīrs”, Dāvis Plūme ”Fēnikss/Grobiņa” un Kārlis Šīmanis ”LSSS 17”. Par visas sezonas MVP tika atzīts Viesturs Birsāns no ” Grobiņas Vikingi’” komandas.

Dienas noslēdzošajā mačā tikās ilggadējie 1. divīzijas finālisti ‘’Nīca/BLi’’ un ‘’Vērgale’’, kas agrāk bija pazīstama ar nosaukumu ‘’Oskara Transports. Spēles sākums veiksmīgāks bija ‘’Nīca/BLi’’ komandai, jo tika iekrāts neliels pārsvars. Spēles turpinājumā nīciniekiem izdevās pārsvaru uzaudzēt līdz pat 21 punktam. Trešās ceturtdaļas beigās jau likās, ka spēles liktenis ir izšķirts, taču ‘’Vērgales’’ komanda pēdējā ceturksnī negaidīti sāka strauji pietuvoties. Ar Raivo Cālīša precīzo trejaci trīs ar pusi minūtes līdz spēles beigām, ‘’Vērgalei’’ bija tikai astoņu punktu deficīts. Minūti līdz beigām rezultāts uz tablo vēstīja 71:65 par labu ‘’Nīca/BLi’’ komandai. ‘’Vērgale’’ neizmantoja labas iespējas, lai pietuvotos līdz viena metiena tiesai. Pēdējais cerības stariņš bija apzināti pārkāpt noteikumus. Arnis Ate bija nekļūdīgs, 20 sekundes līdz spēles beigām panākot +8. Pēc minūtes pārtraukuma Edgars Sviklis no stūra ar tālmetienu bija precīzs un ļāva ‘’Vērgalei’’ atkal nedaudz pietuvoties līdz -5. Šoreiz Toms Fricbergs stājās uz soda metienu līnijas un arī bija nekļūdīgs – 75:68. ‘’Vērgale’’ steidzīgi devās pāri laukumam, un Niks Lagzdiņš realizēja tālmetienu teju no laukuma centra pusapļa – 75:71 Nīcas labā. Toms Fricbergs atkal stājās uz soda metienu līnijas, šoreiz pirmo metienu netrāpot. Otrs bija sekmīgs, ‘’Vērgale’’ ātri devās pāri laukumam un Niks Lagzdiņš brīnumainā kārtā no laukuma stūra 1,5 sekundes līdz beigām grozā raidīja trīspunktu metienu – 76:74! Laika bija atlicis pavisam maz, tika pārkāpti noteikumi 0,7 sekundes līdz spēles beigām pret Vairi pusaudzi, kuram rociņa nenotrīcēja un kurš augstasinīgi raidīja grozā abus brīvmetienus, tādējādi nodrošinot ‘’Nīca/BLi’’ komandai čempionu kausu un zelta medaļas šī gada Liepājas pilsētas basketbola čempionātā! Beigu rezultāts 78:74.

Līdzīgi kā 2. divīzijas ietvaros, arī šoreiz pēc fināla spēlēm notika apbalvošanas ceremonija, ne tikai komandām, bet arī individuāli spēcīgākajiem spēlētajiem, jeb simbolisko piecinieku. Par 1. divīzijas labākajiem šī gada spēlētajiem tika atzīti Niks Lagzdiņš ”Vērgale”, Arnis Ate ”Nīca/BLi”, Miks Mizēns ”Gavieze”, Dāvis Silenieks BK ”ODS”, Roberts Krastiņš ”Nīca/BLi”. Par visas sezonas MVP tika atzīts Arnis Ate no ”Nīca/BLi” komandas. Pasākuma laikā arī norisinājās tālmetienu un precizitātes un meistarības konkursi. Pirmais bija precizitātes konkurss, kurā uzvarēja ‘’LSSS U17’’ pārstāvis Ģirts Biļenkis. Meistarības Konkursā uzvarēja ‘’Fēnikss/Grobiņa’’ pārstāvis Nauris Galdiks, taču tālmetienu konkursā pēc iepriekšējo divu gadu sakāves finālā uzvarēja ‘’Gaviezes’’ snaiperis Eduards Smiltnieks.