Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Noskaidroti visi pilsētas čempionāta finālisti

21.03.2022 19:48

Aizvadītājā nedēļā, 20. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas četras pusfināla spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionāta vīriešiem. Visos pāros pietika ar divām spēlēm, lai noskaidrotu 2. aprīļa finālistus un bronzas spēles dalībniekus.

Dienas pirmajā spēlē laukumā devās 2. divīzijas komandas ”Lesjofors” un ”Kraukļi”. Spēles lūzums bija otrā ceturtdaļa, kurā ”Lesjofors” spēja uzvarēt ar deviņu punktu pārsvaru un kopumā doties puslaika pārtraukumā ar 12 punktu pārsvaru. ”Kraukļi” centās otrajā puslaikā atspēlēties, bet spēles gaitu lauzt viņiem neizdevās, kā rezultātā komanda ”Lesjofors” svinēja uzvaru ar rezultātu 68:58 un kā pirmie iekļuva Liepājas pilsētas basketbola čempionāta finālā, otrās divīzijas ietvaros. Uzvarētājiem labākais bija Uldis Veršelis ar 20 punktiem, bet zaudētājiem labākais bija Dainis Ābele ar 18 punktiem. Dienas otrajā spēlē laukumā devās 2. divīzijas komandas ”Gavieze” un ”Fēnikss/Grobiņa”. Gluži kā pirmajā savstarpējā pusfināla spēlē, arī šajā, laukumā bija vērojama pamatīga cīņa. Šoreiz ar pamatlaiku bija par maz un uzvarētājus nācās noskaidrot pagarinājumā. Komanda ”Fēnikss/Grobiņa” pagarinājumā labāk izmantoja savas izdevības, kas vainagojās ar izcīnītu uzvaru 72:61 un tiesībām spēlēt otrās divīzijas finālā, kur viņiem būs jātiekas ar ”Lesjofors” vienību. Šajā spēlē uzvarētājiem labākais bija Dāvis Plūme ar 30 punktiem, bet zaudētājiem labākais bija Toms Mackars ar 15 punktiem.

Dienas trešajā spēlē laukumā izgāja 1. divīzijas komandas ”Kempings ODS” un ”Nīca/BLi”. Lai arī pirms vairāk nekā nedēļas pārliecinoši pirmo pusfināla spēli uzvarēja ”Nīca/BLi”, šī spēle jau aizritēja daudz līdzīgāk. Komandai ”Kempings ODS” liktenīga izrādījās otrā ceturtdaļa, kurā ielaida savā grozā 27 punktus, bet paši spēja gūt tikai 14. Spēles turpinājumā laukumā norisinājās līdzīga spēkiem mērošanās, bet tomēr ”Kempings ODS” nespēja lauzt spēles gaidu, un ”Nīca/BLi” ar rezultātu 71:62 iesoļoja pirmās divīzijas finālā. Uzvarētājiem labākais bija Artūrs Malakausks 22 punktiem, bet zaudētājiem labākais bija Dāvis Silenieks ar 22 punktiem. Dienas pēdējā spēlē laukumā devās 1. divīzijas komandas ”Grobiņa/Ģeodēzists” un ”Oskara Transports”. Šo spēli daudz labāk iesāka ”Oskara Transports” komanda, kas puslaika pārtraukumā varēja doties jau ar 17 punktu pārsvaru. Komanda ”Grobiņa/Ģeodēzists” pārtraukumā saņēmās un otro puslaiku iesāka ar citu enerģiju un spēja trešajā ceturtdaļā atspēlēt desmit punktus, līdz ar to atstājot vēl cerības pacīnīties par uzvaru. ”Oskara Transports” pēdējās spēles desmit minūtes nospēlēja labāk, svinot uzvaru ar rezultātu 88:77, un pievienojoties finālā ”Nīca/BLi” komandai.

Tas nozīmē ka 2. aprīlī norisināsies izšķirošās pilsētas čempionāta spēles par medaļām. Pulksten 10:00 norisināsies 2. divīzijas bronzas spēle starp ”Kraukļi” un ”Gavieze” komandām, savukārt, pulksten 12:00 norisināsies 2. divīzijas fināla spēle starp ”Fēnikss/Grobiņa” un ”Lesjofors” basketbolistiem. Bronzas spēle, 1 divīzijas ietvaros, notiks pulksten 15:00 starp ”Grobiņa/Ģeodēzists” un ”Kempings ODS” komandām. Ilgi gaidītais fināls starp diviem nesamierināmiem pretiniekiem ”Nīca/BLi” un ”Oskara Transports” – pulksten 18:00. Tāpat spēles starplaikos notiks tālmetienu un meistarības konkurss, bet kā jaunums šogad ir ka starp spēlēm notiks ”Ātruma un precizitātes konkurss pāros” un ”Slam Dunk” konkurss, kurā žūrijā būs Liepājā atpazīstami cilvēki, bet kādi, par to informēsim Jūs vēlāk. Spēles norisināsies LOC arēnā jau no pulksten 10:00 un ieeja skatītājiem būs bezmaksas, kā arī aktīvākajiem skatītājiem būs iespējā tikt pie dāvanām.

Atbildes pusfināla spēļu rezultāti (20 marts)

”Lesjofors” – ”Kraukļi” 68-58 (15:13, 19:10, 18:15, 16:20)

”Lesjofors”: Veršelis 20, Alksnis 17, Stončatis 11, Artis Zvirbulis 8, Bauze 6, Mazais 3, Eihvalds 2, Andris Zvirbulis 1.

”Kraukļi”: Ābele 18, Ērpe 15, Kuncītis 9, R. Vilnītis 6, Olbačevskis 6, Rusanovs 2, Zvagulis 2, Krauja, Vīva, Tomašs.

”Gavieze” – ”Fēnikss/Grobiņa” 61-72 (17:17, 14:8, 15:16, 11:16, 4:15)

”Gavieze”: Mackars 15, Šļoža 14, Āboliņš 10, Mizēns 10, Sviķkalns 7, Līnis 5, Dūčis.

”Fēnikss/Grobiņa”: D. Plūme 30, Viče 12, Andersons 10, Liniņš 10, Fedotovs 6, Ločmelis 2, Būčiņš 2, Gailītis, Indriekus, Ellers.

”Kempings ODS” – ”Nīca/BLi” 62-71 (10:10, 14:27, 14:14, 24:20)

”Kempings ODS”: Silenieks 22, Jansons 17, Biters 10, Rodovičs 7, Fomins 4, Lazdenieks 2.

”Nīca/BLi”: A. Malakausks 22, Ate 19, Kalējs 10, Fricbergs 10, Petermanis 6, M. Malakausks 4.

”Grobiņa/Ģeodēzists” – ”Oskara Transports” 77-88 (16:31, 21:23, 22:12, 18:22)

”Grobiņa/Ģeodēzists”: Jagmins 27, J. Ķudis 16, E. Silnieks 11, R. Silnieks 11, Celms 6, A. Ķudis 2, Bumbulis 2, Ozolnieks 2, Lasmanis, Dejus.

”Oskara Transports”: Miglinieks 21, R. Kabiņeckis 15, Tiškus 13, Zariņš 13, Lagzdiņš 9, Splīte 7, Sviklis 6, Jančauskis 2, Pirktiņš 2, Sils. K. Kabiņeckis.