Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Aizritējušas pirmās cīņas Liepājas pilsētas čempionātā basketbolā

30.10.2018 23:42

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 27. un 28. oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika nospēlētas pirmās kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Kopumā norisinājās visas sešas pirmās kārtas spēles gan pirmās, gan otrās divīzijas ietvaros, no kurām trīs cīņās uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējās minūtēs.

Šā gada čempionātā kopumā startē 14 komandas, kuras savas cīņas aizvada divās divīzijās. Pēc spēka augstākajā līgā jeb 1.divīzijā startē septiņas komandas – iepriekšējā gada čempioni ”LPPP/Nīca”, vicečempioni ”Ģeodēzsists”, bronzas godalgas ieguvēji ”Oskara Transports”, ”Liepājas Universitāte”, ”Lesjofors”, ”LSSS” jeb Liepājas sporta spēļu skolas audzēkņu pirmā komanda, kā arī iepriekšējās sezonas 2.divīzijas vicečempioni ”Promenade Hotel”, kuri jau pirms gada izvirzīja sev mērķi aizcīnīties līdz 1.divīzijai un kuru pelnīti arī izcīnīja. Tikpat liels komandu skaits ir arī 2.divīzijā – ”Gavieze”, ”LSSS 2” jeb sporta spēļu skolas audzēkņu otrā komanda, ”Fēnikss”, SIA ”Parabelum”, ”Simauto”, ”Kraukļi” un čempionāta jaunpienācēji jeb debitanti ”Kempings Ods”.

Šā gada čempionāta pirmā spēļu diena sākās sestdien, 27. oktobrī ar divām 1.divīzijas spēlēm. Pirmajā mačā laukumā izgāja iepriekšējā gada vicečempioni ”Ģeodēzists”, kuriem pretim stājās sporta spēļu skolas audzēkņi ”LSSS”, kuri pirms gada regulāro čempionātu noslēdza uzreiz aiz pusfināla dalībnieku strīpas – 5.pozīcijā. Līdz pat ceturtās ceturtdaļas sākumam laukumā ritēja līdzīga spēkošanās, taču pēdējās minūtēs gados pieredzējušākie mērnieki spēja svaru kausus nosvērt savā labā un galarezultātā triumfēt visā mačā ar rezultātu 76:63. Uzvarētājiem rezultatīvu sniegumu nodemonstrēja komandas kapteinis Gatis Jagmins, kura rēķinā 26 punkti. Savukārt ”LSSS” rindās ar 19 punktiem izcēlās Olafs Ozols.

Noslēdzošajā dienas spēlē laukumā izgāja iepriekšējā gada čempioni ”LPPP/Nīca”, kuriem izaicinājumu meta sīkstā ”Lesjofors” komanda. Šoreiz nekādus argumentus ”LPPP/Nīca” uzbrukumam ”Lesjofors” komanda nevarēja atrast un iepriekšējā gada čempioni arī šo sezonu iesāka ar ļoti rezultatīvu un pārliecinošu panākumu – 114:59. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 29 gūtajiem punktiem bija Matīss Caune, taču ”Lesjofors” rindās ar 16 punktiem izcēlās Kalvis Lejasmeiers.

Svētdien, 28.oktobrī, tika aizvadītas četras noslēdzošās 1.kārtas spēles, no kurām trīs notika 2.divīzijas ietvaros, bet viena 1.divīzijā. Pirmajā mačā starp 2.divīzijas komandām ”Fēnikss” un ”LSSS 2” mača liktenis izšķīrās otrajā puslaikā, kur ”Fēnikss” komanda spēja iekrāt itin drošu pārsvaru un beigās triumfēt visā mačā ar rezultātu 86:52. Uzvarētājiem labākais ar 23 gūtajiem punktiem bija Toms Kazāks, taču ”LSSS 2” rindās 18 punktus guva Andrejs Ābele. Dienas otrajā mačā bija vērojama sīva cīņa starp iepriekšējās sezonas bronzas ieguvējiem ”Gaviezi” un SIA ”Parabelum” komandām, kur uzvarētājs noskaidrojās tikai pēdējās minūtēs un šoreiz pārāki bija ”Gaviezes” basketbolisti ar rezultātu 64:58. Uzvarētājiem labākie ar 16 gūtajiem punktiem bija Reinis Līnis un Eduards Smiltnieks. Savukārt SIA ”Parabelum” rindās 12 punktus guva Mārtiņš Frīdenbergs.

Svētdienas trešajā spēlē laukumā izgāja ”Simauto” un ”Kraukļu” komandas. Lai arī iepriekšējās sezonas čempioni ”Kraukļi” spēles gaitā bija iekrājuši pat vairāk kā 20 punktu vadību, tomēr ”Simauto” spēja lauzt mača gaitu, lai gan panākt savus pretiniekus tomēr nebija lemts un beigu beigās tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 70:77. Uzvarētājiem līdera cienīgu sniegumu nodemonstrēja Gundars Olbačevskis, kurš pretinieku grozā salādēja 26 punktus. Savukārt ”Simauto” no zaudējuma neglāba arī Edgara Kaspara 20 gūtie punkti. Pirmās kārtas pēdējā mačā spēkiem mērojās pirmās divīzijas komandas –”Liepājas Universitāte” un ”Oskara Transports” basketbolisti. Pirmās minūtes iesākās daudz maz līdzīgi, tomēr sākot ar otro ceturtdaļu transportnieki spēja iekrāt vairāk kā 10 punktu pārsvaru, kuru otrajā puslaikā spēja palielināt līdz pat 30 punktiem. Galarezultātā ”Oskara Transports” arī šo sezonu iesāka ar pārliecinošu panākumu 90:58. Uzvarētājiem labākais ar 23 gūtajiem punktiem bija Mārtiņš Lūsis. Savukārt ”Liepājas Universitātes” rindās ar 11 punktiem izcēlās Rolands Silnieks un Kristaps Kalvāns.

Nākošās cīņas tiks aizvadītas jau gaidāmajā nedēļas nogalē. Sestdien, 3. novembrī, norisināsies divas 2.divīzijas spēles no pulksten 16:30 līdz 19:30 LOC sporta zālē Nr.4 jeb volejbola zālē. Savukārt svētdien, 4. novembrī, notiks divas 1.divīzijas spēles LOC sporta zālē Nr.1 no pulksten 18:00 līdz 21:00.