Pilsētas čempionāta ceturtdaļfinālos bija nepieciešams maksimālais spēļu skaits

02.03.2020 09:35

Aizvadītajā nedēļā, no 26. februāra līdz 1. martam, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas izšķrošās ceturtdaļfināla spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Divos pāros pietika ar divām spēlēm uzvarētāju noteikšanai, taču divos dueļos bija nepieciešamas visas trīs spēles, kur pusfinālus sev izkaroja ”Grobiņas” un ”Fēnikss” komandas.

Pirmā atbildes ceturtdaļfināla spēle tika aizvadīta jau trešdienas vakarā, kur laukumā devās 2.divīzijas komandas ”Kraukļi” un ”LSSS”. Pirmajā abu komandu mačā uzvaru tās galotnē izcīnīja Liepājas jaunie sporta spēļu skolas audzēkņi, līdz ar to, jaunieši nonāca vienas uzvaras attālumā no pusfināliem. Tas šķietami palīdzēja jauniešiem arī šajā vakarā un komanda spēja izcīnīt uzvaru arī atbildes spēlē, uzvaru nodrošinot pēdējās 10 minūtēs un triumfējot ar rezultātu 86:76 (sērijā 2-0). Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Andrejs Ābele, savukārt ”Kraukļus” no zaudējuma neglāba arī Gundara Olbačevska 28 gūtie punkti.

Sestdien, 29. februārī, tika aizvadītas atlikušās trīs ceturtdaļfināla spēles. Pirmajā mačā SK ”Jumts” spēja revanšēties ”Fēnikss” komandai par zaudējumu sērijas pirmajā spēlē ar rezultātu 68:65, tādējādi sērijas likteni noliekot uz izšķirošo trešo spēli svētdienas pēcpusdienā. Savukārt dienas otrajā spēlē ”Ģeodēzists” atkārtoti tika galā ar ”Kempings ODS” komandu ar rezultātu 92:77, tādējādi sērijā triumfējot visai pārliecinoši ar 2-0. Uzvarētājiem iespaidīgu sniegumu nodemonstrēja komandas kapteinis Gatis Jagmins, kurš uzvaru kaldināja ar 45 (!) gūtajiem punktiem, tādējādi uzstādot arī šīs sezonas rezultativitātes rekordu kādā no spēlēm.

Dienas noslēgumā spēkiem mērojās ”Promenade Hotel” un ”Grobiņas” basketbolisti. Promenādes komandai izdevās izcīnīt uzvaru sērijas pirmajā spēlē, taču šoreiz ”Grobiņas” basketbolistiem izdevās revanšēties ar rezultātu 73:64, tādējādi sērijā panākot neizšķirtu 1-1 un pusfināla likteni atstājot svētdienas izšķirošajā spēlē.

Svētdien izšķirošajās divās cīņās kā pirmās laukumā devās tieši ”Grobiņas” un ”Promenade Hotel” komandas. Grobiņnieki jau pirmajās minūtēs lika noprast savus mērķus šajā spēlē un komanda ātri vien ieguva itin drošu pārsvaru, kuru spēja noturēt līdz pat beigu fināla svilpei, triumfējot ne tikai mačā ar rezultātu 77:63, bet arī visā sērijā ar 2 – 1. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Rolands Silnieks, taču ”Promenādi” no zaudējuma neglāba arī Mārtiņa Kravčenko un Toma Malkeviča 17 gūtie punkti.

Dienas noslēgumā un pēdējā izšķirošajā ceturtdaļfinālā 2.divīzijas ietvaros laukumā devās SK ”Jumts” un ”Fēnikss” komandas. Līdzīgi kā abas iepriekšējās spēles, arī šī spēle nebija izņēmums un laukumā ritēja līdzīga spēkošanās no mača pirmajām sekundēm līdz pat tā beigām. Šoreiz nedaudz vairāk veiksmes piederēja ”Fēnikss” komandai, kura spēja triumfēt visā mačā ar rezultātu 82:69, tādējādi triumfējot visā sērijā ar 2 – 1 un pelnīti iekļūstot pusfinālā. Uzvarētājiem lielu ieguldījumu šajā mačā deva Dāvis Plūme, kurš uzvaru kaldināja ar 26 gūtajiem punktiem. Savukārt SK ”Jumts” rindās labākais ar 14 gūtajiem punktiem bija Nauris Galdiks.

Pirmās pusfināla spēles tiks aizvadītas jau šajā nedēļas nogalē. Vispirms sestdien, 7. martā, no pulksten 16:00 norisināsies abas 2.divīzijas pusfināla spēles starp ”Lesjofors” – ”Fēnikss” un ”Gaviezes” – ”LSSS” komandām. Savukārt svētdien, 8. martā, no pulksten 13:00 laukumā dosies 1.divīzijas vienības ”LPPP/Nīca” – ”Ģeodēzists” un ”Oskara Transports” – ”Grobiņa”. Spēles sestdien norisināsies LOC volejbola zālē, savukārt svētdien mači norisināsies Arēnā, sporta zālē Nr.1. Ieeja skatītājiem bezmaksas.