Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

”Ģeodēzists” kļūst par pilsētas čempioniem basketbolā

21.04.2012 20:08

Sestdien, 21. aprīlī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas noslēdzošās fināla cīņas Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Bronzas godalgas mazajā finālā izcīnīja ”Red Sun Buffet”, bet par čempioniem pirmo reizi kļuva ”Ģeodēzists” basketbolisti.

Sestdien kā pirmie laukumā devās iepriekšējā gada čempioni ”Red Sun Buffet”, kuriem mazajā finālā par 3. vietu pretim stājās sīkstie ”RM Siltums” basketbolisti. Spēles sākumu labāk iesāka tieši Siltums spēlētāji, kuri lielākoties pirmo puslaiku atradās vadībā.

Liktenīgas izrādījās pēdējās 10 minūtes, kuru laikā bufetes komandai izdevās izvirzīties vadībā un noturēt uzvaru līdz pat mača beigām ar rezultātu 86:79. Uzvarētājiem neapturams šajā spēlē bija komandas līderis Vairis Pusaudzis, kurš izcēlās ar 33 gūtajiem punktiem. Savukārt, ”RM Siltums” rindās labākais bija Oskars Liepiņš ar 23 gūtajiem punktiem.

Finālā spēkiem mērojās regulārā čempionāta uzvarētāji ”Ģeodēzists.LV” un jaunie sporta spēļu skolas audzēkņi (”LSSS”). Spēles pirmo pusi krietni vien labāk aizvadīja ”LSSS” basketbolisti, kuri spēja iekrāt 10 punktu pārsvaru (49:39), taču trešā ceturtdaļa sagrieza visu ar kājām gaisā. Mērnieki ar Matīsu Mikni priekšgalā spēja rezultāta starpību ne tikai izlīdzināt, bet izvirzīties arī vadībā.

Vēl pamatlaika pēdējā minūtē ”Ģeodēzists” pārsvars bija tikai viena metiena tiesas attālumā, taču izlīdzināt rezultātu ”LSSS” basketbolistiem tā arī neizdevās un ”Ģeodēzists” nosargāja uzvaru ar rezultātu 76:74, tādējādi pirmo reizi kļūstot par pilsētas čempioniem.

Uzvarētājiem lielisku sniegumu nodemonstrēja izslēgšanas spēļu vērtīgākais spēlētājs Matīss Miknis, kurš pretinieku grozā salādēja 31 punktus. ”LSSS” rindās ar 30 punktiem izcēlās Roberts Krastiņš.

Uzreiz pēc spēlēm notika arī apbalvošanas ceremonija, kurā individuālās balvas saņēma, jau pieminētais, Matīss Miknis, bet pie rezultatīvākā spēlētāja un labākā tālmetiena izpildītāja titula tika Vairis Pusaudzis no ”Red Sun Buffet” komandas. Pusaudzis vidēji spēlē izcēlās ar 27 gūtajiem punktiem un kopumā čempionātā realizēja 39 (!) tālmetienus.

Organizatori ir cerības pilni, ka komandu skaits nākošajos gados tikai un vienīgi pieaugs un čempionāts būs tik pat interesants kā šogad. Tāpat organizatori vēlas pateikt Lielu paldies arī visiem atbalstītājiem par sniegto atbalstu čempionāta tapšanā: Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvalde, Liepājas Olimpiskais centrs, Rabat.lv, Nike, Sportland, Čilli Pica un Coca Cola.

Fināla spēļu rezultāti (21.aprīlis):

”Red Sun Buffet” – ”RM Siltums” 86:79 (19:28, 28:16, 19:24, 20:11)
”Red Sun Buffet”:
Pusaudzis 33, Ansons 21, Parādnieks 13, Kuzņecovs 9, Simaitis 8, Ādolfs 2, Asaris
”RM Siltums”: Liepiņš 23, Bauze 22, Helmšteins 16, Kozlovskis 9, Veršelis 5, Grabovskis 2, Stončaitis 2, Eihvalds, Laivenieks, Politers.

”Ģeodēzists.LV” – ”LSSS” 76:74 (19:21, 20:28, 21:8, 16:17)
”Ģeodēzists.LV”:
Miknis 31, Freimanis 21, Egle 8, Auznieks 6, Kripševics 4, A.Ķudis 2, V.Ķudis 2, Upe 2, Veibelis, Nudiens, Dejus, Iesalnieks
”LSSS”: Krastiņš 30, Lagzdiņš 17, Bitenieks 10, Ate 9, Kalve 6, Paipa 2, Gluhovskis, Fricbergs, Kalderauskis.

Rezultatīvākais spēlētājs: Vairis Pusaudzis                          (”Red Sun Buffet”)
Labākais trīspunktu izpildītājs: Vairis Pusaudzis               (”Red Sun Buffet”)
Izslēgšanas spēļu vērtīgākais spēlētājs: Matīss Miknis        (”Ģeodēzists.LV”)