Pirmdiena, 13. maijs Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Intriga saglabājas tikai vienā ceturtdaļfinālā

26.02.2013 13:01

Svētdien, 24. februārī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas pirmās ceturtdaļfināla spēles Liepājas pilsētas čempionātā basketbolā. Trīs no četrām spēlēm noslēdzās ar izteiktu vienu komandas pārākumu, taču ”LSSS” un ”RM Siltums” duelī viss noskaidrosies atbildes cīņā šo svētdien.

Svētdien tika aizvadītas visas četras pirmās ceturtdaļfināla cīņas. Pirmajā spēlē starp regulārā čempionāta uzvarētājiem ”Ģeodēzists” un 8. vietas īpašniekiem – ”LiepājasHīts” komandām brīnumi nenotika un pirmajā spēlē pie pārliecinoša panākuma tik ”Ģeodēzists” basketbolisti, kuri izcīnīja uzvaru ar 30 punktu pārsvaru – 76:46. Uzvarētājiem labākais ar 28 gūtajiem punktiem bija Arturs Freimanis, bet zaudētājiem 12 punktus guva Māris Smilgzieds un Ģirts Stašēvičs.

Otrā ceturtdaļfināla spēle aizritēja daudz spraigāk un mača liktenis izšķīrās tikai pēdējās sekundēs, kur nedaudz pārāki bija jaunie sporta spēļu skolas audzēkņi ar rezultātu 65:62, tādējādi atbildes spēli uzsākot ar minimālu vadību. Sporta spēļu skolas komandā labākais ar 15 gūtajiem punktiem bija Roberts Kalve, bet ”RM Siltums” rindās 18 punktus guva Uldis Veršelis.

Dienas trešajā spēlē ”Red Sun Buffet” apliecināja savu pārākumu pret ”Fēnikss” komandu, pirmajā spēlē izcīnot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 90:61. Kārtējo rezultatīvo sniegumu uzvarētājiem nodemonstrēja Vairis Pusaudzis un Klāvs Ansons, kuri izcēlās, attiecīgi, ar 28 un 27 gūtajiem punktiem. Pretiniekiem labākais ar 21 gūtajiem punktiem bija komandas līderis Einārs Vierpe.

Pēdējā ceturtdaļfināla spēlē spēkiem mērojās ”Liepājas Universitāte” un ”Liepājas Papīrs” komandas. Līdz pat ceturtās ceturtdaļas sākumam laukumā ritēja līdzīga spēkošanās, taču pēdējās 10 minūtes izvērtās ar nospiedošu ”Papīrs” pārsvaru, kas galarezultātā vēstīja 15 punktu pārsvaru – 60:75. Uzvarētājiem labākais ar 21 gūtajiem punktiem bija Oskars Liepiņš, bet zaudētājiem tikpat punktus guva Niks Lagzdiņš.

Līdz ar to, pirmās ceturtdaļfināla spēles ir noslēgušās un vislielākā intriga ir saglabājusies tikai vienā duelī starp ”RM Siltums” un ”LSSS” komandām, kur abas komandas šķir tikai trīs punkti. Sestdien tiks aizvadītas pirmās divas atbildes cīņas, bet svētdien noskaidrosies arī divi atlikušie pusfināla dalībnieki. Spēles abās dienās sāksies no pulksten 13:00.

Ceturtdaļfināla spēļu rezultāti (24. februāris):

“Liepājas Hīts” – “Ģeodēzists”                        46:76 (7:23, 15:13, 9:21, 15:19)
“LSSS” – “RM Siltums”                                  65:62 (10:13, 20:17, 19:18, 16:14)
“Fēnikss” – “Red Sun Buffet”                         61:90 (15:19, 17:29, 15:16, 14:26)
“Liepājas Universitāte” – “Liepājas Papīrs”     60:75 (13:17, 13:15, 18:16, 16:27)