”Kempings ODS” un ”LPPP/Nīca” nostiprina savas līderpozīcijas

20.01.2019 23:54

Aizvadītajā nedēļā, no 17. līdz 20. janvārim, Liepājas Olimpiskajā centrā tika nospēlētas visas 10.kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Pateicoties uzvarām savas līderpozīcijas abās divīzijās nostiprinājuši ”Kempings ODS” un ”LPPP/Nīca” basketbolisti.

Aizvadītā kārta sākās ar spēli ceturtdienas vakarā starp 2.divīzijas komandām ”LSSS 2” un ”Kraukļi”. Lai arī mača pirmajā puslaikā stipri labāki laukumā bija veterāni ”Kraukļi”, kuri bija iekrājuši 15 punktu pārsvaru, tomēr otrais puslaiks sagrieza visu ar kājām gaisā un  jaunie sporta spēļu skolas audzēkņi spēja lauzt mača gaitu un beigu beigās izcīnīt ļoti svarīgu uzvaru ar rezultātu 61:58. Uzvarētājiem labākie ar 12 gūtajiem punktiem bija Andrejs Ābele un Kristiāns Rāts. Savukārt ”Kraukļu” rindās glābējas ar 24 punktiem nebija arī Gundars Olbačevskis.

Sestdien norisinājās nākošās divas 1.divīzijas spēles. Pirmajā mačā ”LSSS” pirmā komanda saspringtā spēlē beigu beigās spēja nolauzt sīkstās ”Lesjofors” komandas pretestību, svinot panākumu ar rezultātu 76:69. Savukārt dienas otrajā mačā ”Ģeodēzists” ar rezultātu 77:65 pārspēja ”Promenade Hotel” vienību, izšķirošo pārsvaru iegūstot tikai mača pēdējās 10 minūtēs. Rezultatīvu sniegumu turpina demonstrēt visa čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Jānis Ķudis, kurš šoreiz uzvaru kaldināja ar 21 gūto punktu. Savukārt ”Promenādes” rindās ar 20 punktiem izcēlās komandas līderis Mārtiņš Kravčenko.

Svētdien tika aizvadītas atlikušās trīs šīs nedēļas spēles, no kurām divas notika 2.divīzijas ietvaros, bet viena 1.divīzijā. Abas 2.divīzijas spēles ritēja ļoti līdzīgi un mača uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējās minūtēs. Vispirms SIA ”Parabelum” pēdējās ceturtdaļas laikā spēja atspēlēt astoņu punktu deficītu un beigu beigās izcīnīt panākumu pret ”Gaviezes” komandu ar rezultātu 81:71, tādējādi apsteidzot savus šīs dienas pretiniekus arī turnīra kopvērtējuma tabulā. Savukārt dienas otrajā mačā līderpozīcijās nostiprinājās čempionāta debitanti ”Kempings ODS”, kas ar rezultātu 64:57 pārspēja savus tuvākos sekotājus ”Fēnikss” vienību. Uzvarētājiem labākais ar 23 gūtajiem punktiem bija Dāvis Silenieks, bet ”Fēnikss” rindās ar 25 punktiem izcēlās Ģirts Splīte.

Dienas noslēdzošajā spēlē laukumā izgāja pašreizējie līderi ”LPPP/Nīca”, kuriem izaicinājumu meta ”Liepājas Universitātes” komanda. Diemžēl intriga izpalika un ātri vien policisti spēja iekrāt visai drošu pārsvaru, kuru kontrolēja līdz pat beigu fināla svilpei, izcīnot panākumu ar rezultātu 89:61. Uzvarētājiem labākais ar 22 gūtajiem punktiem bija Matīss Caune, bet ”Universitātes” rindās ar 19 punktiem izcēlās Rolands Silnieks.

Nākošās cīņas tiks aizvadītas šajā nedēļā. Vispirms, ceturtdienas vakarā norisināsies viena 2.divīzijas spēle starp ”LSSS 2” un ”Gaviezes” komandām, savukārt sestdien un svētdien turpināsies 11.kārtas spēles. Ļoti interesantas un intrigu pilnas solās būt abas 1.divīzijas spēles sestdienā, kur savā starpā spēkiem mērosies ”Liepājas Universitātes” – ”Promenade Hotel” un ”Oskara Transports” – ”Ģeodēzists” komandas. Savukārt svētdien no pulksten 12:00 norisināsies divas 2.divīzijas spēles.