Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

”LDC” papildlaikā izcīna pirmo uzvaru čempionātā

23.02.2010 14:26

Pirmdien, 22. februārī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas divas piektās kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā un par visinteresantāko izvērtās ”LDC” – ”Parciņš” komandu spēkošanos, kur uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks.

Līdz šim visas komandas jau bija izspēlējušas četras kārtas un pirmdienas vakarā tika aizvadītas pirmās divas piektās kārtas spēles. Vispirms, laukumā devās ”LDC” – ”Parciņš” komandas, bet uzreiz pēc tam ”Liepājas BS” – Pāvilostas novads ”Vērgale” spēlētāji.

Ļoti interesants izvērtās pirmais mačs starp ”LDC” un ”Parciņš” komandām, kur uzvarētāju noteikšanai nepietika ar 40 minūtēm. Visas 40 minūtes komandas laukumā darbojās ļoti līdzīgi, taču lielāko spēles daļu nelielā vadībā turējās ”Parciņš” basketbolisti, kuriem trešās ceturtdaļas sākumā bija plus 9 – 49:40. Taču turpinājumā veiksmīgāki bija datorcentra basketbolisti, kuri, vispirms, spēlē panāca līdzsvaru, bet pēc tam arī izrāvās vadībā.

Kā vēlāk noskaidrojās, viss izšķīrās mača pēdējās sekundēs. Nepilnu pusminūti līdz spēles pamatlaika beigām rezultāts uz tablo vēstīja neizšķirtu – 69:69, taču neviena no komandām neizmantoja iespēju izraut uzvaru. Pēdējo sekunžu pustālais metiens ”Parciņam” lidoja secen un bija skaidrs, ka būs nepieciešams pagarinājums.

Ko neizdarīja ”Parciņš” pamatlaikā, to izdarīja ”LDC” papildlaikā. Datorcentra basketbolisti izvirzījās vadībā ar 76:72 un atlikušajā laikā ”Parciņam” neizdevās pretiniekus panākt un galarezultātā laimīga un ļoti vērtīga uzvara ”LDC” basketbolistiem ar rezultātu 76:74.

Uzvarētājiem kārtējo pārliecinošo sniegumu nodemonstrēja komandas līderis Igors Kuzņecovs, kurš šajā mačā guva 33 punktus. Savukārt, zaudētājiem labākais ar 19 punktiem bija Edmunds Tukišs.

Dienas otrajā spēlē tikās ”Liepājas BS” un Pāvilostas novads ”Vērgale” basketbolisti. Par mača favorītiem tika uzskatīti Liepājas sporta spēļu skolas jaunie audzēkņi, taču spēle izvērtās diezgan smaga. Izņemot pirmo un pēdējo ceturtdaļu, labāki tomēr bija vērgalnieki, kuri pirms izšķirošajām desmit minūtēm atradās divu punktu vadībā – 52:50. Taču atlikušajā laikā ”Vērgales” basketbolisti spēja gūt tikai 4(!) punktus uz ko jaunie sporta spēļu skolas audzēkņi atbildēja ar 25 un galarezultātā itin pārliecinoša uzvara – 75:56.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Arvis Jančauskis, savukārt, pretiniekiem labākais ar 24 punktiem bija komandas līderis Edgars Sviklis.

Līdz ar to, piektā kārta jau ir aizsākusies, taču atlikušās spēles tiks aizvadītas vēlāk. Vispirms, sestdien, 27. februārī, pulksten 11:00 savā starpā tiksies ”Kraukļi” – ”Interspiro” basketbolisti, bet uzreiz pēc tam, pulksten 12:30 laukumā izies ”Zīle 1” un ”Asfalts” komandas. Sākotnēji sestdien bija paredzēta arī pēdējā atlikusī piektās kārtas spēles starp ”Imants Nebūs” un ”Ģeodēzists” komandām, taču ”Imants Nebūs” basketbolisti šo spēli ir pārcēluši vēl uz nenoteiktu datumu, par kuru tiks ziņots vēlāk.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (22. februāris):

”LDC” – ”Parciņš” 76:74 (21:19, 16:23, 19:14, 13:13, 7:5) I.Kuzņecovs – 33; E.Tukišs – 19;
”Liepājas BS” – ”Vērgale” 75:56 (21:9, 16:21, 13:22, 25:4) A.Jančauskis – 16; E.Sviklis – 24.