Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Pirmās ceturtdaļfināla cīņas bez pārsteigumiem

19.03.2012 16:20

Svētdien, 18. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas pirmās ceturtdaļfināla spēles. Visinteresantākais mačs aizritēja starp ”RM Siltums” un ”Liepājas Papīrs” komandām, kur pārāki izrādījās Siltums basketbolisti, triumfējot ar rezultātu 69:63.

Piektdienas vakarā tika aizvadīta pēdējā regulārā čempionāta spēle starp ”Kraukļi” un ”Liepājas Hīts” komandām. Spēle kopumā aizritēja ļoti līdzīgi un regulārā čempionāta 7. vietas īpašnieku liktenis izšķīrās tikai pēdējās sekundēs. Vēl nepilnas 50 sekundes pirms mača pamatlaika beigām piecu punktu pārsvars (71:76) piederēja ”Hīts” komandai, taču pagalam neveiksmīgi tika aizvadītas pēdējās sekundes. ”Kraukļi” atlikušajā laikā nosargāja savu grozu neskartu, turpretim paši guva sešus punktus un izcīnīja laimīgu uzvaru ar rezultātu 77:76.

Uzvarētājiem lielisku sniegumu nodemonstrēja Gundars Olbačevskis, kurš pretinieku grozā salādēja 31 ačus, tādējādi regulāro čempionātu noslēdzot kā trešais rezultatīvākais spēlētājs. Turpretim, zaudētājiem ar 15 gūtajiem punktiem izcēlās Andris Zvejnieks.

Savukārt, svētdien tika aizvadītas pirmās ceturtdaļfināla spēles. Pirmās trīs spēles aizritēja ar vienas komandas nospiedošu pārsvaru. Regulārā čempionāta uzvarētāji ”Ģeodēzists.LV” ar 72 punktu pārsvaru (124:52) pārspēja ”Liepājas Hītu”. Uzvarētājiem lielisku sniegumu turpina demonstrēt Matīss Miknis, kurš šoreiz pretinieku grozā salādēja 44 punktus. Zaudētājiem 22 punkti Mārtiņa Liepiņa rēķinā.

Otrajā spēlē ”LSSS” neatstāja nekādas cerības ”Kraukļu” basketbolistiem. Līdzīgi kā pirmajā spēlē, 100 punktu robeža tika pārsniegta jau ceturtās ceturtdaļas sākumā un galarezultātā tika izcīnīta uzvara ar rezultātu 126:67. Uzvarētājiem ar 28 punktiem izcēlās Roberts Krastiņš, bet zaudētājiem19 punktus guva Alens Timbra.

Arī trešā ceturtdaļfināla cīņa aizritēja ar vienas komandas izteiktu pārsvaru. Proti, ”Red Sun Buffet” ātri vien izvirzoties vadībā izcīnīja drošu uzvaru pār ”Liepājas Universitātes” komandu ar rezultātu 110:79. Bufetes komandas labā līdera īpašības apstiprināja Vairis Pusaudzis, šajā mačā gūstot 28 punktus. Savukārt, zaudētājiem ar 15 gūtajiem punktiem izcēlās Artūrs Tauriņš un Mareks Malakausks.

Savukārt, dienas pēdējā spēle pilnībā attaisnoja uz to liktās cerības. Savā starpā spēkiem mērojās regulārā čempionāta 4. un 5. spēcīgākās komandas ”RM Siltums” un ”Liepājas Papīrs”. Līdzīgi kā regulārajā čempionātā, arī šī abu komandu spēle aizritēja ļoti līdzīgi un mača liktenis izšķīrās tikai pēdējās minūtēs. Nedaudz veiksmīgāk emocionālo spēles galotni aizvadīja ”RM Siltums” basketbolisti, atkārtoti izcīnot uzvaru pret saviem sīvākajiem pretiniekiem ar rezultātu 69:63. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 24 gūtajiem punktiem bija Mārtiņš Kozlovskis, bet zaudētājiem 18 punktus guva Mārtiņš Lūsis.

Ceturtdaļfināla atbildes cīņas norisināsies 23. un 24. martā, pēc kurām noskaidrosies visi pusfināla dalībnieki. Plānots, ka pusfināla pirmās spēles norisināsies 31. martā.

Spēļu rezultāti (pirmās ceturtdaļfināla spēles):

“Kraukļi” – “Liepājas Hīts”                        77:76 (14:15, 23:18, 19:25, 21:18) Olbačevskis 31, Zvejnieks 15
“Ģeodēzists” – “Liepājas Hīts”                  124:52 (37:7, 28:17, 27:18, 32:10) Miknis 44, Liepiņš 22
“LSSS” – “Kraukļi”                                  126:67 (32:13, 24:15, 39:12, 31:27) Krastiņš 28, Timbra 19
“Red Sun Buffet” – “Liepājas Universitāte” 110:79 (26:13, 28:21, 27:14, 29:31) Pusaudzis 28, Tauriņš 15
“RM Siltums” – “Liepājas Papīrs”               69:63 (11:12, 24:12, 15:21, 19:18) Kozlovskis 24, Lūsis 18