Pirmie pusfināli noslēdzas ar pārliecinošām uzvarām

17.03.2019 22:37

Aizvadītajā svētdienā, 17. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika nospēlētas visas četras pirmās pusfināla spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Trīs no četrām spēlēm kopumā noslēdzās ar itin pārliecinošu vienas komandas pārsvaru un visgrūtāk uzvara nāca ”LPPP/Nīca” basketbolistiem, kuri tikai pēdējās minūtēs tika galā ar ”LSSS” pretestību.

Kopumā svētdienas pēcpusdienā tika aizvadītas visas četras pirmās pusfināla cīņas un kā pirmie laukumā devās 1.divīzijas regulārā čempionāta spēcīgākā komanda ”LPPP/Nīca” un 4.vietas īpašnieki ”LSSS” basketbolisti. Spēle kopumā aizritēja ļoti līdzīgi un vadībā bija te viena, te otra komanda. Pēc pirmā puslaika nelielā vadībā atradās gados jaunākie sporta spēļu skolas audzēkņi, taču otrajā puslaikā notika vadības maiņa un mača liktenis izšķīrās pēdējās minūtēs. Tajās pārliecinošāk un drošāk nospēlēja pieredzējušākie ”LPPP/Nīca” basketbolisti, tādējādi izcīnot grūtu uzvaru pirmajā sērijas spēlē ar rezultātu 80:71. Uzvarētājiem labākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Vairis Pusaudzis, savukārt ”LSSS” rindās 17 punkti Kārļa Rusmaņa rēķinā.

Dienas otrajā spēlē laukumā izgāja 2.divīzijas komandas – ”Fēnikss” un ”Simauto”. Lai arī spēles pirmajā puslaikā nedaudz labāk darbojās ”Simauto” basketbolisti, tomēr mača lūzums notika trešajā ceturksnī, kuru laikā ”Fēnikss” spēja iekrāt gandrīz 20 punktu pārsvaru, ko droši nosargāja līdz pat beigu fināla svilpei – 78:61. Uzvarētājiem labākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Ģirts Splīte, bet ”Simauto” no zaudējuma neglāba arī Mika Mizēna 17 gūtie punkti.

Trešā spēle tika gaidīta ar ļoti lielu interesi, jo tajā spēkojās 1.divīzijas otrā un trešā spēcīgākā komanda ”Ģeodēzists” un ”Oskara Transports”. Līdzīgi kā iepriekšējā mačā, sīva spēkošanās ritēja tikai pirmajās 20 minūtēs un trešajā ceturksnī ”Oskara Transports” spēja iekrāt vairāk kā 10 punktu vadību, kuru nosargāa līdz pat beigu fināla svilpei – 73:57. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 13 gūtajiem punktiem bija Niks Lagzdiņš, bet ”Ģeodēzists” rindās 19 punkti Reiņa Egles rēķinā.

Dienas noslēgumā laukumā izgāja 2.divīzijas regulārā čempionāta uzvarētāji ”Kempings ODS” un 4.pozīcijā esošie ”Gaviezes” basketbolisti. Atšķirībā no iepriekšējām spēlēm, šajā mačā ”Kempings ODS” uzvaras pamatus ielika jau pirmajās 10 minūtēs, izvirzoties vadībā ar (30:9) un beigu beigās tika izcīnīts panākums ar rezultātu 87:65. Uzvarētājiem līdera cienīgu sniegumu nodemonstrēja komandas līderis Dāvis Silenieks, kurš uzvaru kaldināja ar 26 gūtajiem punktiem. Savukārt ”Gaviezes” komandu no zaudējuma neglāba arī Reiņa Līņa un Agra Šļožas 17 gūtie punkti.

Atbildes pusfināla cīņas tiks aizvadītas tieši pēc nedēļas, 24. martā, kur būs iespējams redzēt visas četras cīņas abu divīziju ietvaros. Pulksten 12:00 laukumā izies ”LSSS” un ”LPPP/Nīca” komandas, bet uzreiz pēc tam pulksten 13:30 spēkiem mērosies ”Oskara Transports” un ”Ģeodēzists” komandas. No pulksten 15:00 laukumā dosies 2.divīzijas komandas un kā pirmie spēkiem mērosies ”Simauto” – ”Fēnikss” basketbolisti, bet pēdējā spēlē pulksten 16:30 laukumā izies ”Gaviezes” un ”Kempings ODS” komandas. Atgādinām, ka arī pusfināla spēļu sērija ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām, līdz ar to, katrai spēlei ir milzīga nozīme.