Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

“RM Siltums” caur adatas aci iesoļo “play-off” kārtā

05.04.2009 23:08

Sestdien tika aizvadītas visas piecas 9. kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā, kur ļoti tuvu regulārās sezonas čempiona titulam ir ”Zīles” basketbolisti. Par visspraigāko maču izvērtās ”LDC” – ”Kraukļi” un ”RM Siltums” – ”APL” komandu spēkošanās, kur mača liktenis izšķīrās spēlēs pēdējās minūtēs.

Sestdien tika aizvadītas visas piecas 9. kārtas spēles, no kurām trīs aizritēja visai līdzīgi. Pulksten 11:00 savā starpā tikās iepriekšējās sezonas vicečempioni – ”Interspiro” pret ”Liepājas BS”. Šajā mačā uzvaru izcīnīja basketbola skolas jaunieši, kuri izrādījās nedaudz pārāki visās spēles ceturtdaļās. Beigu beigās uzvara ar 12 punktu starpību – 67:55. Uzvarētājiem labākais bija Rolands Nārķis, kurš guva 19 punktus, taču pretiniekiem ar 18 punktiem izcēlās Haralds Liniņš.

Otrajā mačā tikās ”Kraukļi” ar ”LDC”, kuri iepriekšējā spēlē nedaudz pārsteidzoši tika galā ar ”APL” basketbolistiem. Arī šajā spēlē sākumu labāk iesāka datorcentrs basketbolisti, kuri pirmo ceturtdaļu noslēdza savā labā – 23:15. Taču turpinājums nebija tik veiksmīgs un ”Kraukļi” pamazām iespēlējās, pārņemot vadību, kas desmit minūtes līdz spēles beigām bija 5 punkti – 53:48 “Kraukļu” labā. Neskatoties uz to, ceturtdaļas izskaņā pēc Igora Kuzņecova diviem realizētiem tālmetieniem priekšā jau datorcentrs – (72:69), ko spēja nosargāt līdz pat spēles beigām – 77:74. Uzvarētājiem rezultatīvākais bija, jau pieminētais, Igors Kuzņecovs, kurš izcēlās ar 24 gūtajiem punktiem. Savukārt, pretiniekiem 23 punktus guva Ingus Stūrmanis.

Pulksten 14:00 tika aizvadīta ļoti svarīga spēle ”RM Siltums” basketbolistiem, kuriem, lai iekļūtu ”play-off” kārtā, bija noteikti jāuzvar ”APL” basketbolisti. Pateicoties veiksmīgajai darbībai aizsardzībā, ”Siltums” basketbolistiem tas arī izdevās, sagādājot ”APL” basketbolistiem otro zaudējumu pēc kārtas – 50:57. Interesanti, ka ”Siltums” šo spēli aizvadīja bez sava līdera Guntara Trablika, kuru veiksmīgi aizstāja Māris Smilgzieds, viņa rēķinā – 16 punkti. Pretiniekiem labākais bija Ģirts Kalve, kurš izcēlās ar 18 gūtajiem punktiem.

Nedaudz vēlāk savā starpā tikās čempionāta līdervienība ”Zīle-1” pret pastarīšiem – ”Asfalts” basketbolistiem. Kā jau tas tika gaidīts, vairāk nekā pārliecinošu uzvaru izcīnīja ”Zīles” basketbolisti, kuri šajā spēlē sasniedza jaunu čempionāta rezultativitātes rekordu – 122 punkti. Kopējais rezultāts – 122:57. Atgādināsim, ka iepriekšējais rekords (120 punkti) piederēja ”APL” basketbolistiem. Liels nopelns šim rezultativitātes rekordam bija ”Zīles” basketbolistam Artim Atem, kurš šajā mačā guva 49! punktus (tai skaitā 6 tālmetieni).

Pēdējā 9. kārtas mačā tikās divas no līdervienībām – ”Vērgale” un ”Mērnieks.LV”. Daudz pārliecinošāk maču iesāka vērgalnieki, kuri pirmo desmitminūti noslēdza ar 15 punkta pārsvaru – 25:10. Lai arī otrās ceturtdaļas vidū vērgalnieku pārsvars sasniedza pat 20 punktus, taču puslaikam beidzoties + 15 – 47:32. Taču pēc lielā pārtraukuma aina uz laukuma pilnībā izmainījās – trešajā un ceturtajā ceturtdaļā ”Mērnieks” basketbolisti pilnībā dominēja, panākot ne tikai līdzsvaru spēlē, bet arī aizsteidzoties priekšā, svinot grūtu, taču pelnītu uzvaru – 76:67.

Liepājas pilsētas čempionāts basketbolā, 4. aprīlis

Interspiro – Liepājas BS 55:67 (13:17, 10:14, 16:18, 16:18) H.Liniņš – 18; R.Nārķis – 19.
Kraukļi – LDC 74:77 (23:15, 19:23, 6:15, 29:21) I.Stūrmanis – 23; I.Kuzņecovs – 24.
RM Siltums – APL 57:50 (12:10, 16:18, 14:13, 15:9) M.Smilgzieds – 16; Ģ.Kalve – 18.
Zīle 1 – asfalts 122:57 (25:11, 26:14, 37:15, 39:17) Artis Ate – 49!; M.Bileskalns – 21.
Mērnieks.LV – Vērgale 76:67 (10:25, 22:22, 23;8, 21:12) M.Striks – 25; E.Sviklis – 15.