Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Uzvaras izcīna ”Zīle 1” un ”Liepājas BS” basketbolisti

10.02.2010 10:47

Otrdien, 9. februārī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika izspēlētas divas atlikušās pirmās kārtas spēles starp ”Imants Nebūs” – ”Liepājas BS” un ”Zīle 1” – ”LDC” komandām. Kā jau varēja paredzēt, uzvaras izcīnīja favorīti un iepriekšējo gadu abi finālisti – ”Liepājas BS” un ”Zīle 1”.

Atgādinām, ka pirmajā kārtā tika izspēlētas tikai trīs spēles un divas cīņas tika atliktas uz vēlāku laiku. Vispirms, savā starpā tikās ”Imants Nebūs” un ”Liepājas BS” komandas. Par mača favorītiem tika uzskatīti jaunie sporta spēļu skolas audzēkņi, taču mača sākums bija gluži pretējs un ceturtdaļas vidū rezultāts vēstīja jau 15:6 par labu komandai ”Imants Nebūs”. Jāatzīmē, ka šajā laikā jau trīs tālmetienus bija realizējis Sendijs Parādnieks. Taču ceturtdaļas otrajā pusē iespēlējās arī Liepājas Sporta spēļu skolas jaunie audzēkņi un lielajā pārtraukumā jau plus 13 ”Liepājas BS” spēlētājiem – 37:24.

Spēles otrajā pusē vairs nekas būtiski nemainījās un ”Liepājas BS” spēlētāji izcīnīja savu pirmo uzvaru čempionātā – 81:56. Uzvarētājiem 25 punktus šajā mačā guva Rolands Nārķis, savukārt, zaudētājiem 18 punktus guva Raivis Kalējs.

Savukārt, dienas otrajā spēlē tikās iepriekšējā gada čempioni ”Zīle 1” un ”LDC” jeb Liepājas datorcentrs komanda. Arī šajā mačā labāki bija spēles favorīti (”Zīle 1” basketbolisti) un jau pēc pirmā puslaika komandas šķīra 15 punkti – 40:25. Līdzīgs scenārijs turpinājās arī otrajā puslaikā un rezultāta starpība pamazām tika palielināta. Galarezultātā ”Zīle 1” basketbolisti izcīnīja savu otro uzvaru čempionātā, šoreiz izcīnot uzvaru ar rezultātu 83:53. Jāatzīmē, ka ļoti produktīvs šajā spēlē bija viens no ”Zīle 1” komandas līderiem Kristaps Frīdenbergs, kurš šajā mačā guva 32 punktus, tajā skaitā 6 tālmetieni. Savukārt, ”LDC” komandā 26 punktus guva viņu līderis Igors Kuzņecovs.

Līdz ar to, pirmās divas kārtas spēles ir aizvadītas pilnībā un nākošās cīņas gaidāmas jau šo piektdien un sestdien. Piektdien, 12. februārī, tiks aizvadīta viena spēle starp ”Zīle 1” un ”Vērgale” komandām. Abas komandas čempionātu ir uzsākušas ar divām uzvarām un paredzams, ka spēle varētu būt spraiga un interesanta. Tās sākums pulksten 19:30. Norises vieta: Arēna, sporta zāle Nr. 1.

Savukārt sestdien, 13. februārī, tiks aizvadītas vēl divas trešās kārtas spēles. Vispirms, jau pulksten 10:00 savā starpā tiksies iepriekšējās sezonas ”mazā fināla” komandas – ”Ģeodēzists” un ”Interspiro”, kuru rēķinā ir pa divām uzvarām. Bet uzreiz pēc tam laukumā izies ”Asfalts” un ”Kraukļi/Liepājas Papīrs” komandas. Paredzēts, ka spēles sākums pulksten 11:30. Abas spēles norisināsies sporta zālē Nr. 4 (volejbola zāle).

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (9. februāris):

”Imants Nebūs” – ”Liepājas BS” 56:81 (15:20, 9:17, 20:22, 12:22) R.Kalējs – 18; R.Nārķis – 25;
”Zīle 1” – ”LDC” 83:53 (20:14, 20:11, 23:16, 20:12) K.Frīdenbergs – 32; I.Kuzņecovs – 26.