Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

”Vērgale” mača galotnē izrauj uzvaru un iekļūst pusfinālā

03.04.2010 23:01

Sestdien, 3. aprīlī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadīta viena Liepājas pilsētas basketbola čempionāta ceturtdaļfināla spēle starp ”Interspiro” un Pāvilostas novads ”Vērgale” komandām, kur uzvaru pašā mača galotnē izcīnīja vērgalnieki – 69:66.

Tieši šis ceturtdaļfināla pāris tika gaidīts ar vislielāko interesi, jo savā starpā tikās divas ļoti principiālas komandas, turklāt, abi pretinieki atradās blakus viens otram arī turnīra tabulā – 4. un 5. vietā.

Neliela favorīta loma tika atvēlēta ”Interspiro” basketbolistiem, par ko liecināja arī iepriekšējā abu komandu savstarpējā spēle regulārajā čempionātā, kurā vērgalnieki kapitulēja gana pārliecinoši – 64:97.

Taču šīs spēles cena bija daudz augstāka, kas spilgti parādījās vērgalnieku komandas sastāvā, kuri uz šo maču bija ieradušies savā optimāli spēcīgākajā sastāvā. Un ne velti, jo tas acīmredzami nesa rezultātus.

Cīņa tika iesākta itin līdzīgi, taču nelielā vadībā visu laiku turējās ”Interspiro”, kuri pirmās desmit minūtes noslēdza ar četru punktu pārsvaru – 19:15. Otrās ceturtdaļas sākumā rezultāts vienu brīdi kļuva neizšķirts (20:20), taču turpinājumā gana labāki bija ”Interspiro”, kuri līdz puslaika beigām spēja iekrāt pat 13 punkta pārsvaru – 40:27.

Vērgalnieki padoties negrasījās un trešajā ceturtdaļā komanda pamazām sāka pietuvoties un pirms pēdējām desmit minūtēm vairs tikai trīs punktu pārsvars ”Interspiro” basketbolistiem – 49:46.

Vēl nepilnas divas minūtes līdz spēles pamatlaika beigām rezultāts uz tablo vēstīja neizšķirtu (62:62), taču atlikušajā laikā precīzāk un aukstasinīgāk nospēlēja ”Vērgales” basketbolisti. Pie rezultāta 69:66 par labu vērgalniekiem, pēdējā uzbrukuma tiesības piederēja ”Interspiro” basketbolistiem, taču pēdējo sekunžu tālmetiens lidoja grozam secen un vietu pusfinālā nodrošināja ”Vērgales” basketbolisti (69:66).

Uzvarētājiem rezultatīvu spēli aizvadīja Edgars Sviklis, kura rēķinā 15 punkti. Tāpat veiksmīgu spēli aizvadīja arī Mārcis Ķenavs un Ģirts Magone, kuri guva, attiecīgi, 14 un 13 punktus. Savukārt, pretiniekiem labākais ar 17 punktiem bija Dans Radzēvičs.

Šī bija tikai pirmā ceturtdaļfināla spēle un nākošās trīs tiks aizvadītas nākošajā nedēļā. Precīzi datumi un laiki būs zināmi vēlāk.